Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy ugatós legyen, mivel a labradorom nem ugat a kapura, bármit csinálok. Szeresse a többi kutyát, legyen családcentrikus, játékos és kedves. Nagyobbtestű és rövidszörű kutyát szeretnék, aki jól jelezne. Ötletek?
2010. okt. 24. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fogadj örökbe egy németjuhász keveréket, tökéletes lenne a célra és nem kerülne sokba. Elmondod a menhelyen, hogy milyen kutyát szeretnél és segíteni fognak. Van bőven választék sajnos. Ha megmondod merre laksz, még tudok neked mutatni pár kutyát. Egy apróság, ugye nem a kaput kell ugatni hanem az embereket?
2010. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

elmész egy menhelyre elmondod ezeket és ráböknek a tökéletes kutyára.

Ezek a tulajdonságok főleg neveléstől függenek, ezért is jó ha menhelyről hozol egy már "kész" kutyust, hisz egy kölyöknél sosem lehet tudni mennyire él benne a terület védő ösztön, még fajtán belül is nagy eltérések lehetnek, tehát mindenképpen nektek kellene ilyenné formálni őt, és még úgyse biztos hisz a labradorotok sem jelez.

2010. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A rövid szőrű kutyákkal az a gond, hogy csak nyáron aktívak. Télen a legtöbb visszahúzódik, alig látni őket (Ez tapasztalat)

Amit én ajánlani tudok neked az a kaukázusi juhász. Nagyon sok tévhit kering róluk...sajnos. Gyönyörűek, jó házőrzők, akkor ugat ha szükséges, család barát, senki mást nem fogad el csak a gazdit és közvetlen családját, rettenthetetlen, megvehetetlen, imádja a gyerekeket. Nekünk ilyen van 2 másik kan kutya mellett.

2010. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi. Nekem volt. Más állatot messziről is ugat, de össze lehet barátkoztatni más kutyával Embert nem bántana sosem. Nagytestű, barátságos, szereti a gyerekeket is, békés. Persze ez nevelés kérdése, de az alaptulajdonságai ilyenek.
2010. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Hát igen, rosszul fogalmaztam! Az embereket kellene ugatnia és nem a kaput. Szóval, hogy jelezze, ha jön valaki. Vajdasági vagyok.

Utána nézek mindennek, köszönöm előre is!

2010. okt. 24. 11:51
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


:) én őt ajánlom, csodálatos kutyák, és még ugat is hidd el:P


22/L

2010. okt. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A Bernáthegyiről annyit, hogy szomszédunk kutyája "nem bánt nem bánt senkit" ki harapott apum combjából egy darabot régen!:S már sötét volt kint volt az utcán, de hogy mi a francnak nem tudom, és neki ment apunak! Pedig a kutya ismerte is őt
2010. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat! Hát igen, vannak felelőtlen gazdák, és egy kutya természete sokszor a neveléstől is függ. Visszatérve a kaukázusi juhászkutyára (amibe tényleg beleszerettem, de még agyalok, hogy mi legyen), Tudnátok még mesélni róla, milyen háziállat? És kb mennyibe kerül?
2010. okt. 24. 12:14
 9/18 anonim ***** válasza:
4. vok. A kaukázusi nagyon szép, többet sajnos nem tudok róla mondani. A bernáthegyit pedig tapasztalatból mondtam.
2010. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Husky,Bernathegyi
2010. okt. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!