Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért játszik durván mostanába...

Miért játszik durván mostanában a kutyám a macskámmal?

Figyelt kérdés
A kutyámnak egész kiskorától fogva volt macska társaságában (3 éves kutyáról van szó). Többször is rajtakaptam, hogy játszanak, a macska is élvezi mivel látszik, hogy ő is csapkod a mancsával és ha esetleg a kertnél van akkor nyúl a kutya fele és játszik vele. De néha a kutya már durvább vele és félek, hogy baj lesz belőle. Azt gondolom, hogy a kutya csak játszani akar, viszont beindulhat és megölheti. Mit tegyek ez ellen, kellene egyáltalán tegyek valamit, vagy nem lesz ennél rosszabb?

febr. 9. 16:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Születése óta a macskával van?
febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Mekkora a kutya? Nem hiszem, hogy hülye a macska, hogy hagyja magát megölni.
febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Németjuhász, kb 3-4 hónapos kora óta van vele macska
febr. 9. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem hallottam még ilyen esetről, hogy háznál tartott kutya agyonpofozta volna a macskatársát.
febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
41%
milyen fajta kutyáról van szó? A játékot ki szokta kezdeni? Én még sose hallottam olyanról hogy egy kuty megölt volna egy macskát akit régóta ismer vagy egy házban élnek. Ha úgy veszed észre hogy bedurvul a kutya szólj rá.
febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5ös, mint leírtam németjuhász, általában a kutya szokott kezdeményezni. Nem is arra gondoltam, hogy akarattal megölné, csak félek, hogy durvább lesz vele, és akkor megtörténhet a baj. A harapása miatt aggódok a legjobb, mert általában harapdál a levegőben a macska fele, vagy nem is tudom, hogy lehet ezt elmagyarázni, de remélem értitek miről van szó
febr. 9. 19:56
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene, hogy ilyen történjen, ugyanis a macska már jelezné, ha sok lenne neki. Itt a kérdés az, hogy jelezte-e már. Tudom, hogy sok gazdinak gondot okoz a játszó macska detektálása, sokan hiszik azt, hogy verekedést látnak, de akkor kiemelném, hogy egy ilyen helyzetben elég egyértelmű, ha durvaság van: a macska fúj, vernyákol. Ehhez elég az is, ha megijed.

Ha erről nincs szó, és nem is menekül a kutya elől, akkor nincs miért aggódni...

DE!

Ha úgy látod, hogy a kutya durván játszik, és nem akarod, akkor tiltsd a durva játékot. Meg fogja tanulni a kutya ezt is, hogy nem szabad úgy, de emígy igen. Legyél következetes ebben is, mint minden egyéb tanítási folyamatban.

Nálunk a kutyánk az egyik macskánkat pécézte ki, néha szekálta. A macska nem vette fel, de én láttam, hogy kicsit félrelökte a kutya az orrával, vagy kb "átgázolt rajta" teljes testtel. Én ezt tiltani kezdtem, leszidtam olyankor, és le is szokott róla szépen.

febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A macska néha rá szokott fújni, de ugyanúgy ő is folytatja a játékot. Az utóbbi időben pedig rá szoktam szólni a kutyára, aztán nem tudom, hogy mennyire érti meg, vagy mennyire hatásos
febr. 10. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

1. A kutya, ha nem hülye, megérti.

2. A macska képes arrébb menni.

febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A macska néha rá szokott fújni, de ugyanúgy ő is folytatja a játékot"

Macskafüggő, hogy a fújást mire használja (nekünk van macskánk, aki ha rossz kedve van, akkor is fúj, nem csak, ha fél), de minden esetben negatív érzelem. Én azonnal beavatkoznék, ha macska fúj. Könnyen lehet, hogy nem játszik már utána a macska, hanem próbálja elriasztani a kutyát.

Tiltani kell, következetesen, és akkor egy idő után megérti a kutya. Legrosszabb esetben, ha nem egy okos kutyáról van szó, akkor le fog szokni a macskával való játékról. De a durva játéknál szerintem az is jobb, ha csak nem játszanak.

febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!