Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha nem tudok...

Mit tehetek, ha nem tudok kutyát sétáltatni, mert egy csomó háznál nyitva van a kapu?

Figyelt kérdés

Falun lakom, és egyre nehezebb úgy útvonalat választani sétáltatáshoz, hogy ne fussunk bele olyan házba, ahol ne lenne nyitva a bejárati kapu.


Nem egyszer előfordult már, hogy az ilyen helyekről az ottani kutya kifut az utcára, ahol sétáltatom a kutyámat, és balhézni akar. A kutyám egy labrador keverék, úgyhogy általában ő a nagyobb méretű, de így is félek, hogy megsebesül, vagy önvédelemből kárt tesz a másik kutyában.


Ilyenkor, ha nagy nehezen ki is jön a kiszaladó kutya gazdája, általában még nekik áll feljebb, hogy minek sétáltatok kutyát, miért provokálom az ő kutyáját azzal, hogy elhaladunk az utcán.


Én pórázzal szoktam sétáltatni, és a kutyám is rendesen tud viselkedni séta közben, de ha egy másik kutya rárohan, akkor csak védekezni fog valahogy.


Mit tehetek? Nem akarnám elhagyni a sétát mások felelőtlensége miatt.



febr. 11. 08:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%
Sétálj vele korán reggel, késö este, amikor a kapuk csukva vannak.
febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős sajnos a helyzet. Én is pont emiatt nem sétáltatom a kutyámat bent a faluban. Mi autóval ki szoktunk menni a lakott területről és ott szoktunk sétálni.
febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%

Falun korán kelnek, az utcámban már hajnali 4 kor aktívak és kinyitják a kutyáiknak a kaput


Nincs mit tenni. Vigyèl paprikasprayt ha megtámadna a gazda vagy a kutya.

febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
85%
Másik útvonal , jegyző , vagy van ultrahangos kutyariasztó , nekem az vált be olyan mint egy zseblámpa zsebből lehet használni elő se kell venni .
febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
24%
Vigyél egy baltát magaddal és ne féld használni
febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%

Komolyan ez ellen nem lehet tenni semmit?😧

És ha feljelented, mert megtámad a kutya?


Amúgy mégis miért jó nekik, hogy nyitva a kapu? 🤔

febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%

Jelentgetheti, de 1 hét után ugyanúgy kiengedik

Amúgy a nébihnél kell jelenteni

febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem rohadt gáz, amikor lustaságból a gazdák más házának a tövében sétáltatják a kutyákat. Élmény hallgatni, amikor vonulnak, az utcák meg zengenek attól, hogy a kerítésen belüli kutyák végig az útvonalon meg majd szétszedik idegességükben a kerítést, úgyhogy bocs, de nem tudlak sajnálni. Vidd ki a kutyádat egy közeli tisztásra, és ott engedd el, neki is sokkal nagyobb élmény, mint pórázon a járdán sétálgatni. A mi környékünkön mindenki így sétáltatja a nagyobb mozgásigényű kutyáit.
febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Én bottal járok és igyekszem inkább kocsival kimenni a határba.

Nyugodt hangnemben mondd el a kedves gazdiknak, hogy neked jogod van kutyát sétáltatni pórázon kb bárhol és bármikor, ők viszont törvényt sértenek mikor a buksijuk felügyelet és póráz nélkül rátok rongyol.

Nálunk is hasonló volt a helyzet 10-15 évvel ezelőtt, akkor úgy voltam vele, hogy arra mentem, ahol olyan kutyák voltak, akik nem tudnak kárt tenni az enyémben, de igyekeztem nem a kutyámra hagyni a konfliktusok kezelését, néhánnyal meg össze is haverkodott a kutyám és egy darabig jöttek mindig velünk, illetve pár alkalom után már barátságosan futottak hozzánk.

Aztán egyre többen döntöttek úgy a "fiatalok" közül, hogy foglalkoznak a kutyáikkal, meg egyre több városi jött, akik szintén sétáltattak és elkezdték a facebookra kirakni a képeket, hogy hol van önsétáltató buksi/nyitott kapu, majd mára már kb mindenki képes az udvaron tartani a kutyát vagy úgy dönt, hogy nem lesz több kutyája.

febr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
97%

8, Oké, vigye a tisztásra, de mondjuk ha nincs lehetőség bevágni a kocsiba a kutyát, akkor? Teleportáljon, hogy véletlen se menjen el a kapud előtt?

Tán meg kéne nevelni a kutyát, meg normálisan tartani, és nem azt lenézni, aki foglalkozik a kutyája szükségleteivel.

febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!