Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csomó a kutya belső combján?

Csomó a kutya belső combján?

Figyelt kérdés
10 éves kutyusom belső combján most vettem észre egy kb 1cm nagyságú csomót. Olyan színű mint a bőre tehát nem piros nem fáj neki és ha jól éreztem mozgatni is lehet egy kicsit,de nem biztos. Kullancs nem volt benne. Nagyon aggódom érte. Hétfőn viszem az orvoshoz,de addig megőrülök:( ugye nem lehet daganat? Olvastam,hogy lehet csak zsírcsomó,de nem nyugodtam meg ettől. Van itt valaki akinek volt ilyen a kutyáján?

2023. jún. 23. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kutyám, akinek több zsírcsomója is volt már. Volt amelyik olyan kicsi volt, nem tudtak mintát venni belőle, ezért kivágták az összeset a biztonság kedveért, és így hivatalosan is kiderült a szövettan alapján, hogy egyikkel sem volt probléma, csak a kutyám "hajlamos" ezekre. De volt már kutyám, akinél bizony rosszindulatú daganat volt a háttérben, de nála inkább ilyen kitüremkedés volt a combján, ami nem volt olyan nagy, de látszott is, rendesen kivált a bőréből vagy mi, szóval nem csak egy tapintással észrevehető csomó volt. Igazából bármi lehet, majd az orvos megmondja, de amúgy a zsírcsomó nem egy ritka dolog a kutyáknál sem.
2023. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A leírás alapján lehet zsírcsomó.

Kitartást hétfőig!

2023. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Neki is kitüremkedik mint egy pattanás:(
2023. jún. 23. 21:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom lehet-e közé hozzá gondolom nem,de azért leírom. Voltunk kozmetikusnál május végén és eléggé megvágta a gép a kutyát a hasán a fenekén és ha jól emlékszem a combján is ahol a dudor nőtt,de ez sem biztos nem emlékszem:/ nagyon aggódom
2023. jún. 23. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok. Az én kutyámnak már volt tulajdonképpen pattanása is, több is. Vagy nem tudom pontosan hogy most lehet-e annak hívni, de az állatorvos kinyomta, és jött belőle is a fehér trutyi, mint ahogy az embernél is. Szóval na, lehet egy kis jelentéktelen zsírcsomó, de egy kezdetleges pattanásféleség is, stb. Ez sem olyan fekete-fehér, nem feltétlen rosszindulatú daganat, a kutyáknál is előfordulhatnak ártalmatlan bőrelváltozások.


Most vetted észre a dudort? Valószínűleg nemrég óta van ott akkor, és ez mindenképp jót jelent, hogy időben viszed orvoshoz! Szerintem ne aggódj, időben orvoshoz fog kerülni. Esetleg tudsz képet csatolni?

2023. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Élőben talán nem ilyen nagy. Nem olyan kemény inkább puha/félkemény és ha jól érzem mozgatható.

[link]


A kepfeltolteshez oda kell írni a . Után,hogy eu le kellett az törölnöm különben nem engedi a linket bemásolni

2023. jún. 23. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a macskámon amikor befogadtuk,voltak csomók a has tájékán. Az állatorvos nem tudott rá sokat mondani. Most lett 12 éves,jól van:)
2023. jún. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet teljesen banális októl: ütéstől, kisebb szúrástól, akár oltástól is becsomósodhat, toklász is lehet benne, bár az általában be is szokott pirosodni, de ez sem törvényszerű, illetve úgy mint az embernél a nyirokcsomó is megduzzadhat. Ahogyan írták lehet tényleg csak egy zsírcsomó is. Az egyik kutyám bordájánál (nem emlőnél) van egy ilyen, 2 orvos is azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni.

Nézesd meg mindenképpen, de ne aggódj túlságosan miatta.

2023. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!