Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyikünkhöz kerüljön? (Regény...

Melyikünkhöz kerüljön? (Regényt írtam, tudom jól. Aki nem szeretné elolvasni, nem kötelező, de olyat fölösleges írni, hogy ,,én ennyit nem olvasok el".

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nehéz kérdés elé kerültünk, ebben szeretnék segítséget, mert rám lett bízva a döntés. Anyum megörökölt egy kertes házat (jelenleg kb 40 nm-es téglában élünk, saját tulajdon). Pontosabban a dédim még az életében a nevére íratta, de nem költözött be, csak kijárt hozzá. Most viszont eljött az ideje beköltöznie, ez pedig felvetette a kérdést, hogy Dexter melyikünknél legyen. Dextert közel 5 évesen vettük magunkhoz. Előttünk az akkor elmúlt egy évben négy vagy öt helyen megfordult, előtte meg ki tudja. Egy remegő, sarokban meg sem mozduló lelki roncs volt. Akkor még iskolás voltam, már csak ezért is többet voltam vele, de a személyiségem is olyan, hogy imádok törődni.


A kérdés azért merült fel, ugyanis vagy azért, mert anyumat jobban szereti, vagy azért, mert kevesebbet látta (azóta más munkahelye van), ha mondjuk elvinném előre, anyám meg ott marad, nyüszögve akar visszamenni. Velem nincsen ilyen, de nem tudom, hogy megszokásból, mert én ugye mindig ott voltam és vagyok, talán már unalmas is.

+

Dexinek mindkettőnkhöz bejárása van. Ha felágaskodik és nincs kulcsra zárva, akár ki is tudja nyitni a szobaajtót. Tehát tényleg bármelyikünkhöz mehet. Mégis kivétel nélkül hozzám jön. Ha éjszaka érzi, hogy neki sürgősen le kell mennie, engem ébreszt, hozzám ugrik fel és cseszegeti a fejemet a mancsával, anyumat egyszer sem az elmúlt 5 évben. Ha fél, mert mondjuk újév van és még a társasház előtt is petárdzának, hangoskodnak, ez meg megijeszti, hozzám jön bújni. Turmixgép hangjától is fél, de akár anyám a turmixoló (akkor én bent vagyok), akár én (akkor ő van bent), hozzám jön oda. Szerintem én neki egy már unalmasan is, de biztos pont vagyok az életében.


Ha elhalad egy kocsi, aminek a moraja olyan, mint anyum kocsijáé, és anyum nincs ott, van, hogy nyüszizik, biztos azt hiszi anyám ment el. Biztos rengeteg rossz emléke van, talán kitették kocsiból aztán elhajtottak, fogalmam sincs, csak az utolsó részegesről van információnk, de nagyon ideges volt először a kocsiban, viszont gond nélkül beugrott.


Anyum azt gondolja, hogy Dexternek jobb lenne kertesben, kinti-benti kutyaként. Szerinte élvezné, nagyon nagy területe van, sok zölddel és fával. Nem engedhetjük el, megbízhatatlan, szóval az neki nagy szabadságot adna. Anyum azt gondolja, hogy télen persze, hogy bejönne, nyáron viszont annyira megszeretné a kertet, hogy be sem akarna jönni. Szerintem meg a dögmelegben is a közelben akarna lenni. Fél a magánytól, nem egyszer kezdett bontásba a falnál, és habár már nagyon ritka, akkor is előjön ennyi év után is, míg legtöbbször nagyon nyugodtan van, hogy jövünk-megyünk. Ha anyum bemegy a házba, Dextert meg ott hagyná, mert éppen mondjuk elfekszik, féltem a lelkét, hogy ő ezt mindek gondolná. Sokat fejlődött, már boldog kutya, de még mindig nagy törései vannak. Nagyon szeretem és aggódok érte. Úgymond "ha nem én vigyázok rá, nem biztos", pedig anyum nem felelőtlen alak.


Kérlek, segítsetek, szerintek kinél legyen?


febr. 17. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Kissé közhelyes választ tudok adni, bár a hosszú kifejtésből csak a fajtája maradt ki, ellenben a nevét el sem feledhetném, annyiszor le lett írva, de szerintem mindenképpen egészségesebb egy bármilyen kutyának is a kertes ház, mintha csak a négy fal között van 0-24-ben.
febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem, anyud elköltözik a kertesbe, Te pedig maradsz a lakásban.

Milyen messze van a két hely egymástól? És melyikőtök mennyi időt tudna a kutyussal lenni?

febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Egy kutyának természetesen jobb, ha kertes házban van. De a ti esetetekben ha ennyire félős, lehet egyedül nem is maradna meg a kertben, vagy akár egy elmenő autó hangjától is megijedne.

Próbáljátok meg, hogy érzi magát a házban, kertben és döntsetek utána.

febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amelyik ötök több időt tud foglalkozni a kutyával. (Többet hiszitek a természetbe az udvara vagy akar sétáltatni)
febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kicsivel több mint egy órára van innen a ház. Anyum 8 órázik + utazás oda-vissza összesen közel 2 óra. Hogy kertesben mit, mennyit és hogyan, nem tudom őszintén szólva. Én 6-8 órában dolgozok, tíz perc sétára itthonról. Napi 3 séta az átlag, jó időben előfordul 4 is, ha másnap nem megyek.
febr. 17. 11:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor nálad legyen
febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
milyen fajta a kutya ?
febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Valamilyen keverék, de nem tudjuk, milyen. Azt viszont tudjuk, hogy többet tud aludni a néhai cicánknál. Nagyon lusta.
febr. 17. 11:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te tudnál vele több időt lenni, szerintem is nálad legyen.
febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya fél, hozzád megy, vagyis te vagy az ő falkájának a vezére. Nem hagyhatod magára!
febr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!