Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szteroid kura utani mellekhatá...

Szteroid kura utani mellekhatások???

Figyelt kérdés
Amióta abbahagytuk a szteroidot( 1 honapig szedte) azota mintha 100x rosszabb allapotban lenne. Antibiotikumot is szedett egyebkent elég sokaig most azt is abba kellett hagyni. A rosszabb állapotnál arra gondolok hogy alig tud néha felállni. Előtte is voltak problémák az izületeivel, mivel öreg, de ilyen mértékben rossz sosem volt. Például nehézkesen de felállt, egyedül a csúszós kövön kellett fesegíteni. Most gyakorlatilag mindenhol. És tenyleg nem tudom mihez kötni csak ahhoz hogy 1 hete hagyta abba a gyogyszereket.. Akinek esetleg kapott a kutyaja szteoridos kurat az is tapasztalt hasonlot? Olvastam olyat is, hogy a szteroid kiürül a szervezetből utána jobb lesz. Ez igaz?? Elegge elvagyok keseredve sajnos ugyhogy tényleg érdekelne mik az esélyek…

febr. 19. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A szteroid lenyomja a gyulladást, de ez csak tüneti kezelés. Nyilván hogy abba maradt, most jönnek elő a tünetek, amiket eddig elfedett.
febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám egy hónapig kapott túlzott allergiás reakció miatt. Miután abbahagyta gyenge volt, immunrendszere romokban, pedig a kezelés alatt folyamatosan kapta a vitaminokat, gyomorvédőt. A máj értékei magasabbak voltak a normálnál, és a szteroid elhagyása után hónapokkal megkopaszodott a kutya. Most már fél éve hagytuk abba, kezd visszanőni a szőre.

Soha többet nem adatok be neki szteroidot, hacsak az élete nem múlik rajta.

febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a szteroidnak van egy izomsorvadást okozó mellékhatása is. Nem tudom, hogy erről van-e szó, mert ez gondolom, nem hirtelen jelentkezne, inkább fokozatosan. Elvileg a szteroidot csak fokozatosan lehet abbahagyni, szóval nem egészen világos nekem, hogy egy hónapig szedte, de fokozatosan kisebb dózisban, mielőtt abbahagyta? Mert ha nem így volt, akkor ez lehet például gond.
febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szteroid pont ezt tudja sajnos.


Egyébként nem vezettétek le róla fokozatosan? Kolléganőm kutyájánál van hogy az allergia elhatalmasodik és muszáj szteroidhoz nyúlni. De aztán napról napra kevesebbet kap. Egy orvosunk van, szóval a dokink így javasolta neki.



Synomax nevű szirupot próbáld meg nekünk csodát tett és több öreg kutyásnak is ajánlottam ,eddig bevállt az öregeknek.

febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De fokozatosan hagytuk abba eleinte 3/4 a tablettának, végén már csak 1/4. Aniflexit fogjuk elkezdeni a héten meglátjuk segít e majd rajta kicsikét :( köszönöm az eddigi válaszokat egyébként :)
febr. 19. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
mire kapta a szteroidot?
febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerősömnél volt így, szintén idős kutyával. Ő élete végéig szedte végül a szterodiot, mikor mennyit kellett, néha lehetett csökkenteni az adagot, de elhagyni soha. Viszont így kapott 5-6 jó évet még.
febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!