Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húz el a kutyám séta közben....

Húz el a kutyám séta közben. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 1 éves, Farkaskutya. Míg kisebb volt egyszer vittem az útra ki sétálni, akkor is az út másik felén sétált egy bácsi és húzott át oda de akkor még vissza tudtam húzni. Azóta csak a kertünkben viszem sétálni mert nagy. Olvastam még az interneten és előtte jól le kell fárasztani ezt meg fogom fogadni, mert nappal kenelbe van estére engedjük ki. Kutyaiskola nincs a közelben, vidéken lakok.
febr. 20. 08:55
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
27%
Folytó nyakörvet kell használni. Amikor húz, az rá szorul a nyakára, igy hamar megtanulja, hogy nem jó dolog sietni.
febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Ezt úgy szokták megelőzni, hogy mikor feszíti a pórázt, akkor megállnak vele. Így meg nem megy el annyira, hogy kifeszítse a pórázt, mert akkor tudja, hogy megállás lesz a vége. Így meg értelemszerűen húzni sem kezd el.
febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Ezer meg egy videó van a neten, ezer meg egy módszerrel, sokféle kutyánál különböző módszerek válnak be.

Alapból nem értesz a kutyakhoz, szóval sajnálom, de ezt így nem lehet 3 mondatban összefoglalni, mert látni kéne téged, segíteni benne egy szakembernek. Nyilván nincs lemozgatva, agyilag fárasztva, nevelve, így a 0-ról kell kezdeni mindent, nem fog egyik napról a másikra szépen sétálni, ez hónapok kovetkezetes munkája.

Hol laksz? Lehet mi tudunk sulit ajánlani a közelben?


Plusz, mit sem ér a laza porázas séta, ha épp nincs érdekesebb, ha elfut előtte egy macska, jön szembe egy kutya, valami hangostol megijed, akkor már nem fog szépen sétálni, ezeket is kezelni kellene, te meg nem fogsz vele bírni. Vegyél ki könyvtárból pár kutyás könyvet, kezdd el őket olvasni, hogy egyáltalán legyen valami fogalmad, olvasgass kutyás fórumokon, elégítsd ki a kutyád igényeit.


Nem is értem amúgy, hogy miért kellett ekkora kutya, ha baszol nevelni és még csak megtartani sem tudod.


2-es csodás válasz, valószínűleg ha egy laza porázas sétát nem tud neki megtanítani, akkor majd tud egy fojtóval bánni, szerencsétlen szerintem még a pórázt se tudja megfelelően kezelni.

febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
10%
Kösd ki
febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
72%

2. Vagyok


Nekem is az első kutyam, akit most nevelés- kisebb nagyobb sikerekkel - egy nemetjuhasz. A folyto nyakörvvel együtt ismerkedtünk meg, és egész jól megy. Sok videót néztem én is, és olvasgattam is kicsit. Sikerült parancs szóra megtanitani, hogy szépen jojjon a labamnal (bár még sokat kell gyakorolni, mert minden külső tényező megzavarja).


Gyakorolni és foglalkozni kell vele.

febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Fejen kell csapni, megfenyiteni, lassa ki a gazdaja.
febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
100%
Egy nagyon eleven és eros labradorunk van, a férjem azt csinálja amikor húzza, hogy hirtelen visszarántja maga mellé, ezt a séta kezdetén 2x-3x megcsinálja és ez után a kutya szépen mellette megy és nem húzza. En a mai napig nem tudom ezt megcsinálni. Alapbol a kutya kicsit tart a férjemtol, lehet ez is számít.
febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Előtte lasztival lemozgatod, utána lenyugodva csökken a húzása, megdicséred. Ha húzna, picit megrántod a pórázt, a rántás kezdetekor Láááábhoz vezényszóval tanítod. Nekem 60 kilós masztiffomnál bevált.
febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
21%
Húzz vissza!
febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Tehát egy kölyökkutya, akit bebasztál a kennelbe és sosem viszed sétálni. Gratulálok. Mégis minek neked kutya? Mit vársz tőle, ha ennyire cseszel vele foglalkozni?
febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!