Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi lakásba tartható? Jól...

Mudi lakásba tartható? Jól érezheti magát bent? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Hosszú életű, egészséges, magyar fajta, nem túl nagy, nem is nagyon pici, ragaszkodó - ezek miatt választottuk.

De aggódunk, hogy ő egy szabad lélek, nem szeretne bent lenni.

Természetesen, napi sok játék, agytorna, futtatás, séta meglenne, vagyis kb napi 3 órában aktív foglalkozás, de nem tudom, elegendő-e ez neki.


febr. 20. 14:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

A lakás egyáltalán nem gond. Tipikus tévhit, hogy ha kertben van a kutya, akkor biztosan többet mozog: ettől még kevés az inger, és nincs motivációja körberohanni az udvart egyedül. Épp ezért a lakásban tartottak általában jobban le vannak mozgatva, mert ott a gazdik nagy része próbálja kompenzálni a lakásban tartás vélt hátrányait (meg igyekeznek elkerülni, hogy a kutya unalmában tönkretegyen valamit, ugye).

Viszont a három óra aktív foglalkozás nekem fajtától függetlenül elég kevésnek tűnik. Aktív fajtához főleg kevés.

febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
A mudi nagyon aktív fajta (hiszen eredetileg juhászkutya), ezért rengeteg mozgásra és foglalkozásra van szüksége ahhoz hogy boldog és egészséges lehessen. Napi 3 óra akítvkodás nem lesz neki elég :/
febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha tudsz vele megfelelően foglalkozni akkor tartható lakásban. Viszont én minimum rendszeres futást javasolnék, mert a sima séta nem lesz elég neki.
febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként ha az a napi 3 óra tényleg aktív foglalkozás, akkor elég lesz. Futás, séta, intenzív játék (ez lehet pl labdázás, kötélhúzás) és egy kis gyakorlás (mondjuk parancsokat adsz neki labdázás közben, csak parancsra mehet érte, lehívod a labdáról meg ilyesmi) akkor rendben lesz.
febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Tapasztalatom szerint a mozgás is fontos, de a hangjuk is tud probléma lenni ha olyan a lakás, hogy papírból vannak a valak.


Ezek a magyar juhászkutyák azért tudnak nagyon hangosak lenni, mert a tereléshez kellett, hogy hallani lehessen a domb másik felén is.


Nem az a husky-féle óbéjgatás, de azért van hangjuk na.

febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is a 3 óra aktív foglalkozás elég, ebben legyen benne feladatozás, futtatás, apport stb, valami, ami nem csak porázas séta.


És ja, a mudi k.rva vokalis, én inkabb ettől tartanék. Szerintem nézz szét a fajtamentesnél egy nyugis, nem ugatos egyed után. Kölyköknél is persze lehet találgatni, de ki tudja, hogy mi hozza ki belőle az ugatast. Ha kölyköt veszel, maradj inkább a show vonalnál.

febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem szomszédságban van pumi és mudi is panelban. Mindkettő kölyökként került lakásba. A mudi fele annyira ugatós, mint a pumi. Annak be nem áll a pofája az utcán, de állítólag otthon csendes mindkettő.
febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Az ugatással az a baj, hogy ez genetika. Vannak egyedek, amik kevésbé hozzák a fajta jelleget, de ha egy vonásért szelektálták őket az azért felüti a fejét.


Persze, jó lenne, ha a külsőség maradna, de a jellem nem, de ez nem így megy.


A kotorék eb öszönösen ásni fog.


A pointerek meg retriverek bele fognak menni a nádasba, vízbe meg rá fog menni minden kacsára amit látnak.


A juhászkutya meg dolgozna napi 18 órát, összetereli a gyerekeket a parkban, és ha valami "gyanúsat" lát, jelenzi fog, jó hangosan.

febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A 3 órából 1 lenne a séta, a 2 labda, frizbi, rongyozás, különféle kutyatrükkök tanulása lenne.
febr. 20. 16:35
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 15 éves lesz a mudim novemberben.

5 éves kora óta nem lépi át a küszöböt. Nem hajlandó bejönni. Pedig bent szocializálódott. Egyszerűen annyira kell neki a friss levegő, a szagok és a szabadság, hogy inkább kint marad.


De ő sosem volt korlátozva. Nem volt kennelben (van neki természetesen, de az ajtó mindig nyitva van.)

Megkötve minimálisan,míg a gondozó bejárt mamámhoz. (Míg be meg kiment).


Rengeteg foglalkozás kell neki. Nem futás. Séta. Közös séta,hosszú (minimum 1.5-2 óra), ami közben tanítod őt.

Érdekes helyekre vidd, nagyon kíváncsiak és szeretnek tanulni. Szóval ne a tömb körül körözzetek és ne ugyanabba a futtatóba hordd.

Én város szélén lakok. Minden nap feljártunk fiatalabb korában a városközpontba és le a rétre is.


De ha megvan a 3 óra aktív foglalkozás,nem lesz vele bajod. Csak ne kizárólag fizikai fárasztásban gondolkodj. Feladatokat kell neki adni. Azt élvezi. Nem kötelező trükköt tanítani.

Tudjon csendben sétálni másik (ugató) kutya mellett. Tudjon bátran lépcsőzni. Tudjon autóban utazni. Ignorálja az embereket séta közben. Ne kergesse a macskát. Minden esetben legyen behívható (ez könnyen megy nekik). Ne dominánskodjon (ez jellemző rájuk).

Ezek a fontosak. Nem a trükkök.


A szőrét hetente 1x szögessel átfésülöd,az elég. Csak tegyél oda egy vödröt,mert tele lesz! 😅(Mint nekem múlt héten. Nagyon tudnak vedleni).

febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!