Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kényszerevő kutyával mit...

Kényszerevő kutyával mit lehet kezdeni? Ami mindent megeszik, azt is ami nem lenne ehető?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy egy kutya visszakerült a menhelyre, mert szó szerint mindent megeszik. Műanyag, kavicsok, kakit stb. Nem csak séta közben, otthon is. Az ilyen kutyával mit lehet kezdeni? Le lehet valahogy nevelni róla?
febr. 23. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Kell egy "gazdi", akit tisztel és akire hallgat, aki szereti a kutyát, és aki hajlandó vele foglalkozni, csak ő tudja leszoktatni.

Általánosságban ez nem megy.

febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Ki kell deríteni a viselkedése okát és aszerint cselekedni. Az én kutyám is ilyen volt, kiskorától kezdve. Mondjuk ő kakit sosem evett, de murvát pl igen. Rászóltam, annál jobban ette. Nem foglalkoztam vele, ráhagytam, azóta nem eszik be semmit. Néha a kutyák azért csinálnak dolgokat, hogy a gazdi figyelmét felkeltsék. Ha kakievés is társul hozzá, akkor viszont már felmerül az is, hogy vitaminhiány, vagy valami egészségügyi probléma van a háttérben, amivel komolyan foglalkozni kell, ki kell vizsgálni. Esetleg viselkedészavar, ami menhelyes kutyáknál nem ritka. Mindig az okot kell keresni, aztán a megoldást.
febr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17%

Egy kutya nem lesz kényszer evő van egy gazdi annak kell megnevelni

Az hogy meg rág mindent otthon is (gondolom a kakit csak az úton) arról egy hétvége alatt is le lehet szoktatni

febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!