Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát miért nem lehet megenni?

A kutyát miért nem lehet megenni?

Figyelt kérdés

Kacsa oké, liba oké, disznó oké, csirke oké, bárány oké, tehén oké,

kutyát miért nem eszünk?

Miben más egy csirke mint egy kutya? Az nem hozza vissza a labdát?



2013. dec. 14. 13:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%

Néhány helyen eszik. A Shar-pei azért olyan okos, mert anno a kínaiak a buta egyedeket megették.


Amúgy egyrészt azért nem, mert a kutyáknak van feladatuk: robbanószereket keresnek, eltűnt emberek után kutatnak, vakokat vezetnek, házat őriznek, vagy legalábbis egy pink táska alján pislognak. A lovakat is a lovaglásra, igavonásra használjuk.


Másrészről pedig, a kutya barát. A hobbiból tartott nyulakat sem szokták megenni. A kutyák annyira az ember szívéhez nőnek, hogy képtelenek megenni.

2013. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Van olyan ország, ahol a mai napig megeszik a kutyákat, nálunk egyszerűen nem szokás, mert mi a hobbiállatokat nem esszük meg. Van, ahol a tengerimalac is csemege. Ez csak szokás kérdése. Meg persze nálunk szerintem állatkínzásnak is minősülne a kutyasült, de ez nem régóta van így.
2013. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Meg lehet enni de málunk nem szokás,ugy ahogy indiában sem esznek marhát,hiszen szent állat.(megjegyzem,szöcskét se eszünk,itt nem szokás)
2013. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%

meg lehet enni, mint ahogy írták van ahol meg is eszik.

Nálunk nem erre a feladatra tartottak kutyát, hanem őrzés védésre, vadászatra, egyszóval munkakutyának...

2013. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Mert ilyen ertelemben nem haszonallat. Van, ahol tobbszaz eve megszokott dolog megenni, nalunk nem, egyszeruen nem vag a kulturankba.
2013. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
13%

"A kutyák annyira az ember szívéhez nőnek, hogy képtelenek megenni." - Ha kérhetlek csak a saját nevedben nyilatkozz. :P


(Igen, ez vicc, mi sem eszünk kutyát vagy macskát - mondjuk lovat már kóstoltam, nem volt rossz.)

2013. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
Valamit elfelejtettetek. Én úgy tudom, a ragadozók húsa rossz ízű, rossz elkészítési körülmények között emészthetetlen. Ennek ellenére van aki szereti.
2013. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%

nahát akkor aki hányós, forduljon el ,

A mi városunk Baranyában van és itt jó pár éve ,a piactéren az egyik kolbászsütőnél,nagyon finom sültkolbászt lehetett kapni,

sorba álltak érte az emberek ,

aztán kiderült,hogy kutyahúst is kevert a húshoz,abból csinálta,

-két évet kapott érte,

2013. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

Azért mert szerencsére Európában él a legnormálisabb ember fajta, akinek van annyi lelke hogy tudja mi szabad mit nem, mi az ami erkölcsileg helyes, mi az ami nem.

Na most egy kutyát szerintem csak a lelketlen állat népek esznek meg, akiknek nincsen szívük, érzelmileg meg egy nullák.

A kutya az ember legjobb barátja, te megennéd a legjobb barátod?

A kutya meg a ló tudja a legtöbb önzetlen szeretet megadni az embernek akkor is, ha az rosszul bánik vele.

Te megennéd azt aki így szeret téged?

Egy ló és egy kutya nagyon intelligens messze túl vannak az említett fajokon.

Te megennél egy ilyen értelmes, okos állatot?

Néztél már egy kutya vagy ló szemébe?

Ezek után te megtudnád enni?


Aki mindezek után megtudná enni őket, az egy lelketlen szívtelen szörny, és ne is nevezzük embernek.

Nem véletlen hogy a kutya evő népeket annyira tartjuk amennyire, és ott tartanak ahol.


Egyébként a kutya ragadozó állat és nem olyan a húsa mennyisége és íze mint amilyen a növény evőké, és ha jól megfigyelted ragadozó nem eszik ragadozót általában.

Na most az ember is ragadozó.

Persze az általam felsorolt dolgokhoz érzelmileg fejlettnek kell lenni, na most akinek ez nincs meg az nem is normális, én így állok hozzá a kutya evő népekhez is.

Nem vagyok velük bunkó, de ha nem muszáj nem támogatom, vásárlok náluk semmilyen formában.

Egy kutya jóval több annál hogy vissza hozza a labdát, de aki ezt nem tudja az nagy kincsről marad le az életben.


Láttál már olyan embert aki a mondjuk talál egy gyémántot a földön, és ahelyett hogy csináltatna hozzá egy gyűrűt amin tudja hordozni magával, inkább beledarálja azt a müzlijébe?

2013. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem érzelem kérdése. Kultúra. Ebben nőttek fel. Ők meg minket tartanak érzéketlennek, mert pl.: megesszük a disznót (valahol ez a szent állat) vagy megesszük a marhát (mert valahol meg az a szent)... Ennyi.
2013. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!