Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eljött az ideje, hogy befogadj...

Eljött az ideje, hogy befogadjunk egy kutyát (már volt kettő). A jelölt egy szökős vizsla-labi mix. A kerítésen van villanypásztor (a "régi" kutyáin is szökősek voltak). Mire figyeljünk oda?

Figyelt kérdés
A kutyát nem ismerjük. Az ismerkedő találkozás szerint az ember szerinte arra való, hogy a labdáját eldobja. Idegenektől sokat eltűr (kiszedtünk belőle egy kullancsot, amikor a legjobban pörgött. Nem érdekelte, hogy lefogjuk), a gazdáihoz nem láttam semmilyen kötődést. Macskával osztozik az udvaron.

márc. 5. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magas energiaszintu ezek szerint, tehat sok foglalkozast igenyel. Ezt mindenkeppen at kell gondolni szerintem.
márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Ebben kértem olyan segítséget, aki "nem szerelmesedett bele" ebbe a szerencsétlen állatba. Szerintem nehezítő tényező, hogy nagyon hasonlít az első kutyánkra, aki szélsőségesen szófogadó volt.
márc. 5. 10:29
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Szökős egy kutya általában az unalomtól lesz. Sokat kell mozgatni, játszani vele, rendszeresen sétáltatni kell. Érjék ingerek. Én mondjuk nem tartanám kizárólag kint.
márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

"aki szélsőségesen szófogadó volt"

Ez mégis mit takar? Gyakorlatilag egy harmonikus kutya-gazdi kapcsolatnak hangzik, ahol a kutya nem mutat dominanciára hajlamot. Idilli. Mégis mi a probléma ezzel?

Egyébként szökős kutyát nem kellene kint tartani, a villanypásztor (ha kutyákhoz való, és nem marhákhoz) nem fogja bent tartani az igazán szökős kutyát. Benti tartás, extrém sok foglalkozás, megtalálva a kutyához leginkább illőt: agility vagy valami sport a szimpla séták mellett.

márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem mindig. Az enyém kutyasuli után közvetlenül is lépett meg. Sose derült ki, mi volt a motivációja. A villanypásztor oldotta meg.

A terv kinti/benti tartás. Nem gondolom, hogy egy kutya jól érzi magát csak kint. Ha le van fárasztva, akkor tapasztalatom a gazdákkal egy "tv nézés", "könyvelés", "programozás" is hatalmas buli.

Ránk is ránk fér, hogy lefárasszon minket.

márc. 5. 10:37
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom annyira mégsem szökős, ha most is egy udvaron van. Ha kint (is) akarod tartani, én lehet, hogy vennék/kölcsön kérnék egy nyomkövetőt az első hetekre.

Nem értem teljesen a kiegészítést, de ha bizonytalan vagy, kb végtelen számú kutya vár gazdára, kicsit nézz szét jobban a neten vagy menhelyeken, hátha lesz olyan, akinél nem érzel kétségeket.

márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A szélsőségesen szófogadó alatt azt értem, hogy nagyon nagy örömöt okozott az utasítások végrehajtása. Néha láthatóan azért ült csálén lábhoz, hogy legyen egy "igazodj" is. Már erősen demens volt és akkor is "követelte" a "tanítást" (aztán azzal a lendülettel el is felejtette), de nagyon jókat buliztunk együtt. Simán utaztunk villamoson, metrón HÉV-en. Mentünk ebédlőbe. Jártunk bemutatót tartani iskolába, óvodába. Mindig "tudta mi a dolga". A macska egyszer ráakaszkodott a fülére. Nem "rendezte le", hanem jött és "segítséget kért". A lakás pillanatok alatt hozta a vágóhíd hangulatot, ahogy a macskát leszedtük a füléről (komoly kötés kellett rá).
márc. 5. 10:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Én mindig a kétségeket érzem. Éppen abból éllek, hogy ilyen vagyok. (Azért mindig a kétségeket látni nem felemelő, de egy életen keresztül lassan megszokom)
márc. 5. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!