Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főtt étel adagolása a kutyának?

Főtt étel adagolása a kutyának?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kettő honapja marha húst, zöldségeket főzni a kutyámnak a száraz táp kiegészítéséhez. Ez az idő alatt észrevettem, hogy elkezdett hízni. Értelem szerűen elveszek a tápjából, de még így is csak gyarapodik rajta a súlyfelesleg. Mi alapján számoljam ki, hogy hány g ételt adjak neki?

Az egészséges test súlya 16-17 kg között lenne, ennek ellenére, most 22kg és nagyon meglátszik rajta!



márc. 6. 15:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

Tápot nem kell adni neki.

Főtt kaját az alapján adagold, hogy hízik vagy fogy vagy súlyt tart.

Hetente ajánlatos megmérni a súlyát, hogy lásd a változást.

márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

A főtt étel és a száraz táp keveréke semmilyen módon nem káros a kutyáknak. Állatorvos javaslatára kezdtük el gyomorsav mértékben tartása miatt. Tökéletesen működik, nincs gyomorsav okozta hányás azóta, több féle vitamin, csont erősítő port és táplálék kiegészítőket keverek a táphoz. A kérdés nem az étel minősége felé irányult, hanem a mennyiségére..

3 éves juhász jellegű keverék kutyus, csípő kímélő életvitelt próbálok tartani, és a mozgás visszavétele, valamint a training közben való jutalmazás miatt gondolom pluszban a hízást. Nem tudom pontosan kikalkulálni, hogy miből hogy kellene visszavennem. Most fokozatosan elkezdtem csökkenteni, de mellette tudom (vagyis gondolom), hogy nem a száraztáp adagolási szabványát kell követnem a főtt étellel kapcsolatban.

márc. 6. 17:46
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha jó minőségű a táp, akkor benne van minden, vitamin, ásványianyag stb, amire a kutyának súly/nap szüksége van. Ha kevered, könnyen túltolod a fehérjét és egyéb dolgokat, ami hízást, hormonális zavarokat, egyéb egészségügyi problémákat okozhat. 5-6 kiló ment a kutyádra kettő hónap alatt. Az rengeteg! Döntsd el mivel akarsz etetni, mielőtt szívroham viszi el a túlsúlytól. Mivel nem is mozgatod le, ebből garantáltan baj lesz. A BARF nyersetetés, szóval fogalomzavar is van.
márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Tudom mi a barf! :DDD

Gondoltam közelebb van a témához, mivel mind a kettő tiszta húsból áll, csak az egyik főzve van a másik pedig nyersen van a kutyának adva.

márc. 6. 19:33
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha tudod mi a BARF, akkor elvileg azt is tudod, hogy grammra pontosan mérik ki az adagot mindenből, nem gondolomra, mint ahogy te csinálod a kutyáddal és a BARF-ot sem keverik táppal ugyebár. Lehet értetlenkedni, de nézz a túlsúlyos kutyádra. Ez így nem lesz jó.
márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Marhahús elég erős hús valószínű attól hízott meg,adj neki nyulat rögtön fogyasnak fog indulni.
márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem keverjük az etetési módokat! Vagy főtt, vagy táp. Nem keverjük. Lépj be kutyás csoportokba, olvass az interneten, nem bonyolult.
márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha sok a gyomorsava, azt csinálhatod, hogy mindig más időpontban adsz neki kaját. Hihetetlen számomra, hogy egy állatorvos ilyen baromságokat ajánlgat. Egy állatorvos nem dietetikus, szóval nem ért hozzá. Csak azért, mert orvos, nem jelenti, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogy mondja.
márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

[link]


konkrétan a legelső cikk, támogatják a táp keverését.


“ A száraz táphoz bármilyen ételt adhatunk, amit szeret a kutya és biztonságos a számára. Leggyakrabban csirkemellet, brokkolit, almát, főtt rizst, répát, sütőtököt, édesburgonyát, vagy banánt szoktak az ételekhez adni, melyek plusz vitaminokat, ásványi anyagokat és értékes tápanyagokat nyújtanak kedvenceinknek.”

márc. 7. 13:28
 20/20 Senior Séf ***** válasza:
0%
Nem csak a vedlés előtti súlygyarapodásról van szó?
márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!