Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főtt étel adagolása a kutyának?

Főtt étel adagolása a kutyának?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kettő honapja marha húst, zöldségeket főzni a kutyámnak a száraz táp kiegészítéséhez. Ez az idő alatt észrevettem, hogy elkezdett hízni. Értelem szerűen elveszek a tápjából, de még így is csak gyarapodik rajta a súlyfelesleg. Mi alapján számoljam ki, hogy hány g ételt adjak neki?

Az egészséges test súlya 16-17 kg között lenne, ennek ellenére, most 22kg és nagyon meglátszik rajta!



márc. 6. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

1. Ez nem Barf

2. Pontosan miből és mennyit kap egy nap?

márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
A száraz tápot hagyd el teljesen. Az én kutyám is főtt húst kap zöldségekkel, semmiféle száraztápot meg egyéb műkaját nem adok neki. Az előző kutyáim mindkettő májrákos lett ezeketől az űrhajós kutyakajáktól, míg a korábbi kutyáim, akiknek főztem, semmi ilyen bajuk nem volt. Én visszatértem az ősi főzési etetési módhoz, és a kutyám egészséges. Nem kell száraztáp.
márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Vagy ez vagy az, ne keverve etess, tönkrevágod vele a kutyát.
márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
80%

Ősi főzési mód?

Vicces vagy.

Az ősember biztos minden nap főzött neki.

Ha-ha-ha.

márc. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
28%

Szegény kutyáid azért lettek betegek, mert felelőtlen gazda vagy és gagyi kajával etetted őket.

Neked nem szabadna kutyát tartanod.

márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha két hónap alatt ennyit hízott, minimum a fele kaja a megfelelő mennyiség, de lehet hogy még kevesebb.
márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
86%

Kérj tanácsot az állatorvostól: Kérj tanácsot az állatorvostól a kutyád ideális testsúlyáról és táplálkozási igényeiről.


Számold ki a kalóriabevitelt: A kutyák kalóriaszükséglete függ a méretüktől, súlyuktól és aktivitási szintjüktől. Az állatorvos segíthet neked meghatározni a kutyád napi kalóriaszükségletét.


Kalkuláld ki az étel mennyiségét: Ha megvan a kutyád napi kalóriaszükséglete, akkor könnyen kiszámolhatod, hogy hány gramm táplálékot kell neki adnod naponta. A kutyatáp csomagolásán általában találsz táplálkozási útmutatót a súly és aktivitási szint alapján.


Figyelj a változásokra: Kövesd az állatorvos által javasolt diétát, és figyeld a kutyád súlyának változásait. Ha szükséges, finomíts a táplálék mennyiségén vagy típusán, hogy elérjétek az ideális testsúlyt.

márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 nagyLajos2 válasza:
10%
Nem ajánlom
márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Irigylem akinek ez a legnagyobb problémája
márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

én is szoktam főzni a kutyámnak, de ritkábban, kb heti egyszer, és igen az állatorvos javasolta neki, jelenleg száraz és nedves táppal is etetem, de főként szárazzal


és az hogy heti 1szer főzők neki nem azt jelenti hogy egyszer kap a főtt kosztból, egy 500grammos csirke mellet veszek, főtt húst csinálok neki, de az 500gramm az nála 3 adagra lesz elosztva, 3szor tud belőle étkezni, és ezt a 3 adagot osztom fel egy hétre, szóval egy adag neki kb 160 gramm, de ő kis termetű kutya, bőven elég neki

zöldséget nem adok neki mert nem eszi meg, otthagyja vagy kiköpi, rizzsel ugyan így (pedig állatorvos is ezt javasolta neki hogy rizzsel és zöldséggel)


amúgy írjátok itt hogy minek főzni neki meg mittomén, ami igaz is, de attól még szeretem a kutyámat és sajnálom hogy csak száraz tápot eszik, ezért adok neki néha főtt kaját, kis változatosság legyen neki, állatorvos jóvá hagyta akkor miért ne, heti ezer forint rá lóf*sz


még annyit megjegyeznék hogy házi kosztot a kutyám nem ehet mert sok mindenre allergiás, meg amúgy marha hús több kalória, próbáld meg inkább a csirkét

márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!