Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye az neki a legjobb, ha...

Ugye az neki a legjobb, ha örökbeadom?

Figyelt kérdés

Tehát, nem akartam kutyát, de az exem igen, ezért szerzett egy szálkás szőrű tacsit, de mikpr jött az állatorvos, én voltam itthon, ezért papíron az én kutyám lett...

Majd a kutya engem választott gazdájának, folyton követett, én mellettem akart aludni szóval így lett kutyám...

Később mikor exem szakított, természetesen itthagyta a kutyát...

Csakhogy én rémesen trehány ember vagyok, még magamat is csak most tanulom ellátni, nemhogy őt...

+ beteg szüleim és a munkám miatt rlég sokat hagyom egyedül, van, hogy egy héten 2x is anyumnál kell aludnom a demens apukám miatt... ilyenkor be van zárva a házba egyedül. Beszarik, bepisil a folyosóra, fürdőszobába...

Kaját hagyok kint neki sokat és nem habzsolós beosztja magának ügyesen, de akkor is egyedül van...

Nagyon nagyon megszerettem, de a házat is el akarom adni, valószínűleg apukám várható távozása után külföldre fogok költözni, szóval eleve rossz gazdi vagyok, valamint a terveimben is csak hátráltat, hogy van egy kutyám..

Ex apósomék kutyája meghalt, és jelezte, hogy szívesen befogadnák, ugye az lenne a legjobb döntés ha nekik adnám?

Ők amúgy ilyen alsó középosztálybeli félalkesz, dohányzó eléggé nehezen elviselhető emberek, de a kutyájuknak annak a seggét is kinyalták, szóval még ha én utálom is őket, a kutyának biztosan jó helye lenne náluk...

Csak nem tudom eléggé szar érzés elválni tőle, mert minden trehányságom ellenére soha nem kaptam senkitől és semmitől ilyen szeretetet.



márc. 13. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz neki megfelelő mennyiségű törődést adni, akkor igen, a legjobb, amit tehetsz az örökbeadás. És nem várnék vele sokáig. Ugyanis az egy dolog, hogy te szeretetet kapsz tőle és ez neked jó, de a kutyának nem jó így.
márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más megoldás add oda apósodéknak,bár én nem tudnék így megválni egy kutyától.
márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rohadt nehéz az boztos, egész életemben arra vágytam, hogy lehessen kutyám, és most mikor van, pedig örökbe akaron adni, elléggé szar és megterhelő lelkileg.

De amúgy nem hiszem hogy olyan szar lenne neki nálam, annyi, hogy nem szobatiszta már miattam, de a hét 5 napján kap szeretetet rengeteget ő is...

Csakhát az életem jelenleg így elég szar, és úgy látom, hogy csak őmiatta vagyok még mindig a házban amit utálok, csak őmiatta nem hírdettem még meg, hogy eladjam stb stb és itt nem tudok tovább lépni az exemen, mindenről ő jut eszembe... el akarok költözni, de az elején nem lesz pénzem rá, hogy megfizessek eg, lakást, max szobába mehetek, ugye kutyával albérelni meg mégnehezebb...

márc. 13. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

"Tehát, nem akartam kutyát, de az exem igen"

"egész életemben arra vágytam, hogy lehessen kutyám,"


Kicsit ellentmond egymásnak ez...

Másrészt a kutyának nem elég, hogy munka után van egy kis időd rá, ennél sokkal több törődésre van szüksége, aktív sétákra, tréningekre. Egy tacskónak főleg határozott nevelésre is szüksége van, különben az ember fejére nő.


Ajándékozd el, mindkettőtöknek jobb lesz így.

márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy van rá jelentkező és tudod, hogy jól lenne tartva, szerintem rendben van. Általában az szokott lenni a baj, hogy egy felnőtt kutya nem nagyon kell senkinek, aztán valaki mégis elviszi ilyen-olyan ígéretekkel és az ágyban alvós kutyából lesz egy udvar végében vegetáló kutyus. Szóval olyan fél év múlva azért nézz majd rá.
márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Tehát, nem akartam kutyát, de az exem igen"


"egész életemben arra vágytam, hogy lehessen kutyám,"


Kertes házba költöztünk, ami rossz állapotban volt, a kerítés sem volt megfelelő, és millió más dologra kellett volna költeni, mielőtt nyugodt szívvel odavehetünk egy kutyát. Szóval igen akartam kutyát, csak a logikai sorrendben még nem akartam.

márc. 13. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keress neki másik gazdát. Ez nem kérdés!!
márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy kutyának nagyon nem jó,hogy két napra full egyedül hagyod, panzió ilyenkor nem jöhetne szóba?


De amúgy ha tervezed,hogy ki költözöl külföldre ott macerásabb minden,főleg ha elsőnek mész ki egyedül stb.


Inkább nekik add oda,ha szeretik a kutyákat akkor jó helye lesz.


Te is beláttad,hogy sajnos ez így nem jó.


Anyukád otthonba megy majd? csak mert,hogy demens,te ki mész küldöldre.

márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Apukám a demens, de és ez most nem érzéketlenség, puszta orvosi tények, a rákja miatt napok/hetek max... anyukám remélem még sokáig jól el lesz, és két tesóm is marad vele itthon.

De igen a kutyával megbeszéltem tegnap :D az lesz neki a legjobb, hétbégén suerintem elmegyünk a bakonyba ahol labdázni szoktunk, aztán haza már nem ide jövünk. :(

Szar lesz biztos... de neki talán jobb lesz nyugdíjas gazdival, meg másik kutyus társasággal, újra lesz cica barátja is, meg labdázni is lesz idejük. Főleg, hogy vele egyszerű labdázni, mert eldobni sem kell csak egyszer aztán 20 percig rohangál fel alá labdával a szájában :D

márc. 14. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!