Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon melyik a...

Magyarországon melyik a legjobb border collie kennel?

Figyelt kérdés

Kb. másfél év múlva szeretnék egy red merle kan kiskutyát, agilityzni és hobbi célra.


Most egy mentett, 8 hónapos border collie kislányom van. Vele is agilityzni készülünk, természetesen majd csak, ha abban a korban lesz.


Nagyon megtetszett a red merle szín. Viszont akkor szeretnék új kiskutyát, amikor a jelenlegi kölyköm ,,kész” van, így kb. jövő nyárra tervezek ezúttal kennelből vásárolni. Nézegettem tenyésztőket. Majd fel is hívom őket, viszont kíváncsi lennék mások tapasztalatára, hogy melyik magyar kennelt ajánlanák, ahol esetlegesen várható ez a szín.


Nem szeretném elkapkodni, szeretnék minél többet tájékozódni, amíg meg nem találom a megfelelő kutyust.


Előre is köszönöm szépen!



márc. 13. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__12595367-mit..


Ne vesszen el a fókusz a reaktivitásról, azzal egyhamar nem leszel kész.


Cserhát Mentőkutyás Egyesületnél találkoztam nagyon jó agyú borderekkel, amik élhetők is. Azt hiszem tenyésztési terveik is vannak, ha mégsem, kérdezd meg ők honnan vették a kutyáikat.

márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés nem én vagyok.


Viszont nekünk is néha akad ilyen probléma az őszintén megvallva. Viszont ezt szerintem kinövi, ha foglalkozunk vele.


Köszi a választ!

márc. 13. 23:07
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Én versenyezgetek pár éve és azt tanácsolnám, hogy te is kezdj el versenyezni és ha látod, hogy mit is jelent az agility, akkor jobban tudni fogod, hogy milyen kutyát szeretnél.

Bariguardnal, Blessed bordersnél (ő elvileg befejezte a tenyésztést) és Posseidon Elfmagicnél szokott lenni munka vonalú merle, de show vonalon is lehet találni nagyon jó kutyákat.

márc. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék versenyezni. Kizárólag hobbi szinten tervezem a sportot. Inkább a show alkatú kutyák jönnek be, a hosszabb szőrűek. Pl. Visible Love kennel nagyon tetszetős. Róluk esetleg vélemény?
márc. 13. 23:31
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Pl. ehhez hasonló kutyus nagyon tetszene

márc. 13. 23:38
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Red merle borderek azoknál a tenyésztőknél vannak, akik küllemre és színre tenyésztenek. Ezt is lehet viszonylag jól csinálni, csak jellemzően ilyenkor más dolgok kárára megy el a tenyésztés. Ha a legjobb kennelt keresed (akár küllemben). Döntsd el, hogy a "legjobb" vonalból szeretnél kutyát, vagy ebben a színben kell kutya.
márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 3-as válaszolóhoz. Bariguard kennelben vannak olyan párosítások, amiből kiváló sport és egyben családi kutyák kerülnek ki, szuper idegrendszerrel, szűrt felmenőktől. Utóbbi időben egyre több "színes" kutya került be a tenyésztésbe, nem kizárt hogy red merle is lesz egyszer belőle.


A 6-os le lett pontozva, pedig teljesen igaza van. Sajnos emiatt tart ott a legtöbb divat fajta ahol, mert első helyen nem a kutya egészsége, hanem a külleme szerepel. Ha mindenképp fontos a szín, akkor az ajánlott sport vagy munkavonalas kenneleket figyelném és addig várnék, amíg nem lesz adott színű kiskutya, de semmiképp nem az első küllemre tenyésztett kutyára csapnék le. Simán lehet, hogy alkalmatlan lesz sportra.

ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!