Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak egy reaktív, 8...

Mit csináljak egy reaktív, 8 hónapos, szuka border collie-val?

Figyelt kérdés

Rengeteget kirándulunk vele hegyeken, mezőkön, erdőben, illetve a belvárosban is szoktunk sétálni. Az előbbieknél póráz nélkül, hogy tudjon szaladgálni. Nem értjük, hogy miért van az, hogyha jön szemben egy ember, akkor egyszer megugatja, egyszer teljesen ignorálja és szaglászik. Mitől függ? Sokszor kellemetlen helyzetbe hoz ezzel minket. Nyilván megijednek az emberek sokszor, hogy random elkezd ugatni, aztán barátságosan üdvözli őket, felugrik stb. Mi a teendő?


Járunk magánórákra, foglalkozunk vele, szóval mentálisan le van fárasztva. Nem értem, hogy mi lehet a gond.


Tudom, hogy a törvényben az van, hogy kutyát csak pórázon. Nekem az a véleményem, hogy ez betarthatatlan, különben nem tudom hogy lemozgatni a kutyát. Még mielőtt bárki is mondaná a futtatót. Hiába engedem be, áll egy helyben, nem csinál semmit, várja, hogy történjen valami. Szüksége van arra, hogy haladjunk együtt előre. Bicikli mellett ugyanúgy szabályellenes vezetni, szóval Magyarországon nem tudom, hogy hogy gondolják, hogy kéne megoldani a lemozgatást anélkül, hogy szabályt szegnénk.. Szóval kénytelenek vagyunk.



márc. 6. 21:44
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

29-es: Nem tudom, hogy miért nem olvasod el, amiket írtam, még mielőtt válaszolsz.


A kutya le van fárasztva szellemileg, és nyilván többnyire olyan helyre járunk, ahol nincsenek sokan. Nem tudom, hogy a felsőbbrendűségi érzeted mondatja azt veled, hogy ez magamtól nem jutott eszembe vagy szimplán a benned forrongó rosszindulat, ami miatt te kijelentesz valami olyat rólam, amit nem is írtam..

márc. 7. 12:45
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdtem írni még nem volt egy válasz sem, bocs, hogy én közben dolgozom, nem egyhuzamban írok egy kisregényt! :D


Ezt írtad: "6-os, mert ha összefutunk 30 emberrel egy népszerűbb túrahelyen, akkor nem hívhatom be mindig, mert akkor nem kb. végig mellettem kullogna, annak meg semmi értelme." Most akkor kihalt vagy népszerű helyekre viszed? Ez alapján írtam, hogy ha ilyen problémád van, akkor lehetne annyi eszed, hogy nem népszerű kirándulóhelyekre viszed.


Én úgy látom ritka egyetértés van a hozzászólók között a hozzáállásod kapcsán, meglepően visszafogott stílusban, szóval ezen gondolkodj el inkább.

márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
A "felsőbbrendűség" kapcsán pedig csak annyit, hogy én és a férjem 40+-osan vettük a fáradságot és MIELŐTT kutyánk lett nekiálltunk ezeket felderíteni, kitalálni, menet közben is folyamatosan tájékozódni, utánaolvasni stb. Felháborít, igen, ohgy valaki vesz egy többszázezer forintos kölyköt, egy elég speciális igényű fajtából, és aztán itt értetlenkedik, hogy a 8 hónapos kölyök erdőben odaszaladgál mindenkihez, mit kéne tennie, mert ő aztán nem hajlandó pórázra tenni, majd felháborodik, amikor elmagyarázzák miért nem felelős kutyatartót mutat a gondolkodásmódja.
márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

33-as: Szánalmas vagy és rosszindulatú, kötekedő stb. Attól még, hogy 40+ os vagy nem leszel felsőbbrendű, max. öreg.


Mivel folyamatosan a legrosszabbat feltételezed rólam, ezért reflektálok rá, hogy nyilván ezt úgy kell elképzelni, hogy kipróbáltuk a kutyát népszerűbb helyen, nem működött a póráz nélküliség, aztán a népszerűbb helyeket hanyagoltuk, és azóta eldugottabb helyekre megyünk. Az eldugott helyeken is találkozhatunk emberekkel, ilyenkor pórázra teszem/ megfogom, amíg elhaladunk egymás mellett. Párszor próbáltam azt, hogy nem, és a legtöbbször ignorálja az embereket, de valamikor megugatja, ez az, amit nem értek, és ebben szeretnél vele fejlődni. Hihetetlen, hogy hülyének nézik az embert, ha nincs minden szájba rágva, mert akkor a legrosszabbat feltételezik a másikról.


A másik, amit szintén tényként kezelsz, csak mert azt feltételezed…nem vettem többszázezerért, hanem mentett..

márc. 7. 13:18
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos nem elvárható! Majd olyan 1,5-2 éves kora körül addig póráz,kontroll.
márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
85%

A border egy terelő fajta. Arra lett kitalálva, hogy önállóan végezze a dolgát. Ő most épp azt csinál, amit akar, te meg cseszel rá, hogy megneveld.

Nem egy neveletlen bordert láttam már, aki simán bele is csípett az emberbe, mert terelni akarta, de az ember nem terelődött úgy, ahogy ő elképzelte. Na ez pl csak egy ok a sok közül, miért kellene túra közben pórázon lennie.

márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még nyugodt és megnevelt bordert sajnos... Pedig sok van a környezetemben (talán pont ezért, divatkutya lett, de nem kéne annak lennie).

Én nem vagyok a "csak póráz" típus, minden kutyámat úgy neveltük, hogy el lehessen engedni. De az elengedés azt jelenti, hogy úgy 5 méterre nem megy tőlünk messzebbre. Ha "elakad", akkor hívom, nem hagyom kóborolni. És mindezt aránylag kihalt helyen. Eszembe nem jutna olyan helyen sétáltatni a kutyámat póráz nélkül, ahol 30-as vannak.

márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés tehát (hátha sikerül felfogni)=> hogy érjem el azt, hogy póráz nélkül ignorálja a többieket, és csak a saját dolgával foglalkozzon, szaglásszon stb.?"


Úgy, hogy visszarakod addig hosszú pórázra :D

márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, senki nem volt bunkó. Te képzeled magad helikopternek.

Minek neked egy border, ha nem is tudod, mire való? Ez egy TERELŐKUTYA! Csak sajnos, mivel nagyon cuki, divatkutya lett, boldog-boldogtalan veszi, mert szembe mennek bármivel. Én is akartam, de beláttam, hogy nem tudnék neki megadni mindent, bármennyire szeretném. Ha ez a kutya volt az álmod, akkor add meg neki a lehetőséget, hogy terelhessen, különben megbolondul.

És tedd pórázra. Én is kutyás vagyok, mégsem örülök, ha idegen kutyák póráz nélkül sétálnak, meg rám ugrálnak, mert a gazda szerint csak barátkozik. Nem ismer, én se őt, ne ugráljon rám. Tudod, mint egy gyereket, a kutyát is meg kell nevelni normálisan.

márc. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
39-es: Nem minden border akar terelni. Ha valóban utána olvastál volna, akkor tudnád, hogy mostmár vannak különböző vérvonalak, akik inkább a sportra vannak tenyésztve, mint terelésre. Az enyém pl. nem terel, csak nagyon ritkán, amikor több kutyus szalad egy labda után, akkor pl. De csak ekkor. Sokkal nagyobb érdeklődést mutat az agility irányába. Sőt, séta közben mentünk már el birkanyáj mellett, annyi történt, hogy megbámulta őket, és mentünk tovább.
márc. 10. 10:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!