Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Red merle border collie-sok,...

Red merle border collie-sok, milyen a kutyátok egészségügyi állapota?

Figyelt kérdés

A kutyaiskolában a tréner azt tanácsolta nekünk, hogy ne vegyünk merlét, mert sok az egészségügyi gond vele (vakság, idegrendszeri problémák stb.) és, hogy általában nagyon koncentráció zavarosak, nem nagyon tudnak a gazdára figyelni több ideig.


Akinek van, annak megköszönném, ha írna a sajátjáról pár sort, és tenyésztőt is említene.


Előre is köszönöm szépen!



márc. 17. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Ez baromság. Jó helyről véve a merle kutyák is olyanok, mint bármilyen más színű kutyák.


Gondolom amire a trener gondolt, az az, amikor szaporitok merlet merlével pároztatnak, az utódoknak tényleg komoly eü gondjai lehetnek. De ez tenyésztőtől, normális kennelbol nem fordul elő.

márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na, ezt jó hallani. Tudnál olyan tenyészetet mondani, ahol minőségi merlék vannak?
márc. 17. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

Mudi a magyar border collie.

Én azt ajánlom.

Belőlük is van mindenféle színű.

márc. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Facebookon a Border Collie club azt hiszem ez a neve ott talán jobban tudnál érdeklődni. És talán border collie tenyésztők csoport is van, ott rengeteg tenyésztő van akinek vannak merle kiskutyai ( eü szűréssekkel), tehát a legtöbbjük akiket szoktam látni, elég komoly tenyésztők. Én is bc- t szeretnék majd vásárolni, de talán majd csak jövőre lesz aktuális úgyhogy állandóan nézem a csoportokat, hogy melyik tenyésztőt lenne érdemes választani.
márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!