Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk ma kapta meg a 3....

Kutyánk ma kapta meg a 3. oltását. Kicsit furán viselkedik. Kb este 6 körül kapta meg az oltást ..eddig ugyanolyan volt mint máskor. Virgonc volt jókedvű. Lehet az oltástól a fura viselkedés?

Figyelt kérdés
márc. 18. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Lehet. Be is lázasodhat tőle.
márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Az állatok különböző módon reagálhatnak az oltásokra. Néhány kutya esetében némi fáradtság vagy enyhe kedvetlenség előfordulhat az oltás után, ami általában néhány órán belül elmúlik. Ez a reakció általában ártalmatlan és természetes része az immunrendszer válaszának az oltásra.


Ha a kutya furcsa viselkedést mutat az oltás után, például letargiát, étvágytalanságot vagy bármilyen más jellegű reakciót, amely aggodalomra ad okot, fontos megfigyelni és nyomon követni az állapotát. Ha a furcsa viselkedés továbbra is fennáll, vagy súlyosbodik, mindenképpen javasolt felvenni a kapcsolatot az állatorvossal, hogy tanácsot kaphasson az esetleges további teendőkről vagy ellenőrzésekről.


Fontos megjegyezni, hogy minden kutya egyedi, és a reakcióik eltérhetnek az oltásokra adott válaszukban. A legtöbb esetben azonban a kutyák enyhe tünetekkel reagálnak az oltásokra, amelyek rövid időn belül elmúlnak.

márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Mi a tünet?
márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bágyadt. Nem lehet simogatni mert nyűszít. Vakkantgat.
márc. 18. 20:40
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez normális oltási reakció. Nem mondta az orvos? Embernél is így van.

Luciné menjen a ...ba a chatgpt-jével! Ha nem tudsz válaszolni, ne válaszolj!

márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a párom a falkavezér a kutya szemében, és egyszer, mikor én vittem oltásra a kutyát, teljesen ki volt utána bukva, már a kutya. Láttam már a rendelő előtt (az oltás után), hogy szédeleg, le is feküdt, szaladtam vele vissza. Megvizsgálták és mondták, hogy semmi baja, csak be van pánikolva. Valószínűleg attól, hogy mellettem nem érezte magát akkora biztonságban, mint a párom mellett. Mondták, hogy üljek le, vegyem ölbe és kicsit bátorítsam, érezze, hogy minden oké, és 10 perc alatt rendbe is jött a kis lelke.
márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Férjem vitte az oltásra. Nem tudom hogy mondta- e neki..lehet hogy igen csak elfelejtette. Az előbb megsimiztem, már nem nyüszített. Kicsit ideges vagyok még, de azért köszönöm szépen a válaszokat. Többször kimegyek hozzá éjszaka. Nappaliban alszik a fiammal.
márc. 18. 21:00
 8/12 anonim ***** válasza:
5%
Majd később lesz baj , lappang benne valami , ahogy az összes injekció árt mert teli vegyszerekkel fémmel biotech módositott adalékkal . Cukor vesebaj idegrendszeri betegség tumor ....
márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Hovarju ***** válasza:
84%

Szerintem teljesen normális az oltás után.

Egyszer az én kutyám is ilyen volt, azt mondta a doki, hogy kicsit bágyadt lehet. Délután kapta az oltást és egész este aludt.

Mikor a következő oltásra vittem, elmondtam a dokinak, hogy nagyon kiütötte a múltkori oltás. Azt mondta, hogy megjegyzi magának és valami más összetételű oltást kapott. Ez már nem ütötte ki annyira.


De volt olyan is, hogy kicsit bedagadt az oltás helye és pár napig fájlalta.

márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém egyszer alig akart felállni és amint tudott, már feküdt is le (amúgy 4. kutyám). Rohantam vele a dokihoz, ő meg mondta h teljesen normális reakció, de azért megvizsgálta - valamennyire-. Pár óra múlva már semmi baja sem volt, a többi oltásnál sem jött ez elő.
márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!