Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetném meg a párom?

Hogy győzhetném meg a párom?

Figyelt kérdés

Hátha volt nektek hasonló.

Akik szerint a kutya nem benti állat hanem kint a helye, akkor légyszi lépj tovább, mert ez arról fog szólni.🫣


Én úgy nőttem fel (28 éves vagyok), hogy volt kutyánk, nem is egy. Kutya volt a lakásban, vele aludtam, számomra az megnyugvást jelent, ha ott van körülöttem, persze át kell esni a kezdeti nehézségeken, szobatisztává nevelés, stb.


Mielőtt összeköltöztünk a párommal (már 3,5 éve kb), előtte is már nagyon sokat együtt aludtunk, hol anyósnál, hol nálunk, közben építkeztünk, és mikor kész lett a ház, beköltöztünk. (Amikor elkezdte az építkezést, még nem voltunk együtt, de aztán együtt folytattuk).


Mikor még anyáéknál laktam, volt(van) egy kis törpe pincserem, benti, velünk aludt, szobatisztának neveltük. Úgy volt, hogy jön velünk amikor kész a ház, viszont amikor elhoztuk, teljesen kedvetlen volt, látszott rajta hogy hiányzik neki a másik kutya aki anyáéknál van, és gondoltuk legjobbnak, hogy visszavisszük, mégis ott szokta meg, ott érzi magát jól. Lett utána egy másik kutyánk kb másfél évvel később, akit ide hoztunk már az új házba, viszont ő kinti volt már azelőtt mielőtt elhoztuk, és bent nem tudta megszokni, folyamatosan ki akart menni, így úgy láttuk jónak, ha kinti lesz.(tavasszal hoztuk el). Sokkal jobban érzi magát kint, a másikkal együtt.

Viszont egy ideje úgy érzem, szükségem lenne egy benti társra, a kislányom is imádná. Mivel már itthon dolgozom, a lányom bölcsiben van napközben, és még nincs fullosan tele a naptáram, nagyon hamar meg lehetne az újnak tanítani, hogy szobatiszta legyen. Rengeteg időm lenne vele foglalkozni, nevelni.


Viszont itt jön az, hogy a párom hallani sem akar róla. Ő azt mondta, hogy egyszerűen nem érezné jól magát, ha lenne bent egy állat. (Van már bent egy papagájunk). Mégis az előzőbe beleegyezett pedig eredetileg benti tartásra hoztuk el, de most azt mondta, hogy kb. szó sem lehet róla.

Az az igazság, hogy én vagyok itthon általában 99%ban, én takarítok, én főzök, én mosok, én csinálok kb mindent itt bent, mondtam neki is, hogy neki ezzel a kutyával egyáltalán semmi dolga nem lenne, nem neki kellene utána takarítani, fürdetni, vagy bármit is, egyszerűen annyi dolga lenne, hogy pár órára el kéne viselnie amikor hazaér a munkából. De nem, hiába próbáltam bárhogy is rábeszélni, nem sikerül. Nagyon szar érzés, nem tudom mit próbálhatnék még meg.


Egyébként a kutya amit szeretnék, egy máltai selyemszőrű, aki ráadásul kb. nem is vedlik, okos, könnyen tanítható, kicsi, kedves kutya.


Azt nem akarom megcsinálni, hogy fogom magam, elmegyek és elhozom, mert egyszerűen nem lenne hozzá pofám, ha tudom hogy neki feszengés lenne az egész.


Igazság szerint nekem is elég sok kellemetlenségben van/volt részem, ahogy összeköltöztünk, amin nem tudok változtatni, de lenyeltem, eltűrtem/eltűröm, pl. anyós részéről is sok volt (egy udvarban lakunk kb 10 méterre egymástól).


Tudom, ez legyen a legnagyobb bajom az életben, de gondoltam kiírom, hátha van valami ötletetek, hogyan tudnám mégis rávenni. Abban egyébként biztos vagyok, hogy idővel megszokná, megszeretné, hiszen mikor még anyáéknál aludtunk, ő hívta magához a kutyát a takaró alá... 🙂


Van valami ötletetek? Tudnátok tanácsot adni?


Elnézést, ha hosszúra sikerült.


márc. 19. 17:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Hat szerintem sehogy. Mindkettotok allaspontja teljesen oke, de ebben szerintem nem nagyon lehet kozos nevezore jutni, csak ha valaki enged. Na oke, de ki engedjen?


Mar van egy kutyatok, vele is lehet nyugodtan foglalkozni. Ha ennyi idod van, akkor tanitsd trukkokre, vidd el napi tobbszor setalni, stb. Ez miert nem eleg? Boven rengeteg idot elvesz ez is.

márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Természetesen vele is foglalkozom, amikor csak lehet.
márc. 19. 17:23
 3/24 anonim ***** válasza:
16%

Konkrétan mi az érve arra, hogy miért ne legyen kutya?

Mert nem igazán tűnik partneri viszonynak ez, ha ennyivel megvétózhat valamit, hogy "szó sem lehet róla. Ez alapján ez nem párkapcsolat, hanem az alárendeltje vagy, akinek érvelnie sem kell.

Remélem, hogy az indoklást csak kihagytad ez alapján.

Egyébként ha te vállalsz mindent a kutyával kapcsolatban, akkor nem reális, hogy kvázi megtiltsa neked a benti kutyát ezek után, max az olyanban kell kiegyezned vele, hogy a hálóba bejöhet-e, alhat-e veletek, mert gondolom egy ágyban alszotok.

márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy mikor kisebb volt, volt benti macskájuk, és a hideg szaladgált a hátán, mert mindenhol szőr volt stb. Meg amikor az előző amelyik kicsi volt, bepisilt meg bekakált. Meg úgy alapjáraton irritálja ha bent van a kutya. Igazából nekem is ez a véleményem, hogy kb megtiltotta, és nekem el kell fogadni, csendbenmaradni.
márc. 19. 17:26
 5/24 A kérdező kommentje:
Az előző, amelyik kinti lett bepisilt*, bocsi elírtam.
márc. 19. 17:27
 6/24 anonim ***** válasza:
33%
Nekem bichonom van nem hullik a szőre, nincs kutyaszaga totálisan szobatiszta. Aszem a máltai is szagtalan és nem hullik a szőre. Próbáld meg ezeket az érveket.
márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Katona Dius ***** válasza:
29%
Szerintem csak az "idegen állattól" idegenkedik. Valószínű egy felnőtt idegen kutyát vizionál maga elé. Nem ismeri, nem tudja, milyen lesz. Ha látna egy kis cukker kutya kölyköt, kis eséllyel tudna neki ellenállni.
márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló, mondtam neki már... :(

7-es, szerintem is a rossz tapasztalatok miatt mondja ezt.

márc. 19. 17:45
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
6. Azért azt nem lehet állitani, hogy egy állat szagtalan! Te nem érzed, mert megszoktad.
márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy nem tudod meggyőzni, ha magamból indulok ki. Én a macskákkal vagyok így, hogy semmi szín alatt nem lehet a lakásban, és bármilyen érv lenne felhozva, sosem egyeznék bele. Minden másra rábólintanék, talán még a kutyára is, de már akkor is húznám a szám. Halaim vannak, de okés lennék bármilyen más állattal ami kistestű, nem vedlik, nem koszol, nem rongál. Ha nagyon szeretnél még egy kutyát, akkor miért nem néztek valami kintit? A leírtak alapján kinti kutyával nincs baja. Muszáj kompromisszumot kötnötök. Ő elfogadja hogy lesz még egy kutya, te meg hogy nem benti lesz a kutya
márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!