Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A párom öccse most szabadúlt...

A párom öccse most szabadúlt a börtönből. Nincs hová mennie, én szeretném ha befogadnánk mivel mégiscsak a testvére de ő hallani sem akar róla. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés
2013. jún. 2. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, ha ő nem akarja, akkor biztosan oka van rá.
2013. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinált és mennyit ült?

Mond azt neki hogy csak pár napra pár hétre.

2013. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Kellene neki egy esélyt adni. A testvérének legalábbis illene. Ha elzavarja, még rosszabbat tesz neki és esetleg magát fogja hibáztatni.
2013. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Oka csak annyi, hogy börtönben volt. De ennek ellenére a testvére és bármi is történjen mindig is az marad. Vagy én gondolkodom hülyén?!
2013. jún. 2. 22:21
 5/16 Zsuzsibuzsi válasza:
88%

Nem tanácsolom, hogy ebbe beleavatkozz, ennek megítélésében egyedül a párod az illetékes, az ő testvére, és az ő lelkiismerete.

Egyébként a rabok nem szabadulnak üres kézzel, van rabkeresményük, és átmenetileg akár egy albérletbe is el tud menni. Munkakeresésben pedig nyugodtan forduljon a VÁLTÓ SÁV ALAPÍTVÁNYHOZ (keress rá az interneten) ők direkt szabadultakkal foglalkoznak. Ha nincs más, a helyi családsegítőben is kaphatsz tanácsokat....az illetékes szociális munkásoktól.

2013. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Arra nem gondoltál, hogy a párod ismeri a testvérét? Esetleg téged, vagy a közös holmijaitokat félti?


Vagy eddig úgy ismerted meg, hogy számít neki, ki mit gondol, ezért nem akar egy börtönviselttel egy fedél alatt lakni?


Mert ha nem így ismerted meg, valószínű, hogy van valami a háttérben, amit nem mondott el.

2013. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudjuk mi volt a háttérben, és ezt te sem biztos hogy tudod. Lehet neked azt mondták amit hallani akartál vagy a fene tudja vagy nem tudsz mindent.

Figyelj én testvérem nem volt börtönben az igaz, de enyém is művelt olyanokat hogy a család széthullott miatta, hatalmas anyagi csődbe keverte az egész családomat, amiből nehezen sikerült kimásznunk, de szinte mindenről le kellett mondanunk hosszú időkre. És ez mellett ahányszor adtunk neki esélyt annál többször visszaélt a dolgokkal és kiforgatott minket teljesen anyagilag. Ha csak arra gondolok vissza hogy nekem mennyivel tartozik akkor simán mondhatnék 700 ezer forintot, plusz rengetegszer vágta át a fejem, meg is alázott többször, és volt hogy befogadtuk a barátnőmmel az öcsémet nem egyszer, nem kétszer, és nem egyszer volt az hogy elhagyta a kulcsot, idegeneket hozott haza akik jól feltúrták a lakást, pénzünk az a kicsi amit itthon tartottunk annak nyoma veszett, a laptopomat tönkretették, a hifimet elvitték, a tv-met leöntötték vízzel, a számítógépemet ami akkor 5 éve került 180 ezerbe azt nem vitték el ugyan, de ollóval darabokra vágták benne az összes vezetéket és leöntötték vodkával az egészet. És mivel öcsém volt a felelőse a dolognak, arról nem is beszélve hogy a lakásba is a nem saját bútorainkba is olyan kárt tettek egy éjszaka alatt, plusz csendháborítás és még kitudja mi miatt, a tulaj adott nekünk 2 napot hogy elmenjünk onnan kb 30 ezer forintból oldjuk meg az új lakást és a költöztetést.

Akkor mentünk anyámékhoz élni, de öcsémet kidobtuk, és akkor ő hordta szét a városba hogy mekkora egy idióta vagyok, és mindenkit félre vezetett olyan szinten hogy az állásomat is miatta vesztettem el.

Akkor az öcsém 2 évre felszívódott, de amikor előkerült és elmondta hogy hajléktalan meg az ország másik felén élt és 2 hétig utazott azért hogy hazajuthasson akkor mondtam neki hogy felejtse el mert hatalmas kárt okozott nekem, a barátnőmnek meg az egész családnak.

És még nem is említettem azt hogy amikor korábban még mielőtt nálunk csinálta a balhét anyámék már sokadszorra visszafogadták és az összes értéket a házban az aranyakat, a készpénzt, meg az értékesebb műszaki tárgyakat mind elvitte és pénzt csinált belőle hogy ihasson meg bulizhasson és pár nap után még el is várta hogy fizessék ki a detox számlát. És ezek után mert akkor nálunk még koldulni.

Oké hogy a testvérem meg minden és nem is a pénzről van itt szó igazán, hanem arról hogy mennyire tönkrevágta a szüleim idegeit ami miatt vállás lett a vége mert egymást hibáztatták. A legkisebb testvérem a húgom akkor volt 12 éves, és lelkileg annyira összetört a sok vita miatt meg a bátyja viselkedése hogy pszichiátriára kellett bevinni folyton mert kiakadt idegileg. Rosszul tanult és 17 éves korába jött helyre a lelke és behozta a lemaradását.

Most 18 éves velünk él itt nálunk az albérletbe, apám kénytelen volt eladni a nagy családi házat hogy a hitelt az öcsém hitelét valahogy rendezni tudja, ő is albérletben él valahol messze innen mert most minket utál az öcsém miatt. És a barátnőmmel anyámmal meg a húgommal élünk együtt egy kisebb családi házban ami albérlet igazából de anyósomék segítenek elintézni azt hogy örökbe lehessen a miénk, nem kerül sokba a felújítását mi álltuk így bérleti díj nincs csak a rezsit kell fizetnünk. D mindegy és az öcsém valahogy kiderítette hol alkunk és ezek után mintha mi sem történt volna idejött koldulni hogy fogadjuk be mert csöves.

Most így belegondolva nálunk ez volt, és azért nem fogadtuk be mert miatta hullott szét annyira a család hogy apám meg a nagyszülők nem állnak velünk szóba miatta plusz elvesztettük a nagy házunkat, a párommal a gyerekvállalásról is lemondtunk amit nem is írtam korábban és ezek után mintha mi sem történt volna idejött koldulni. Anyám úgy elkergette hogy fenyegette őt a rendőrséggel is.

Szóval ha a párodnak is hasonló oka van erre akkor érthető a dolog, és szerintem te is próbáld megérteni. Ne akarj a saját hibádból tanulni, mert akkor más baj is lehet, elég ha az én hibámat veszed alapul...

2013. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem hagyd a döntést a párodra, talán ő jobban ismeri a testvérét. Anyukám egyik öccse például egy jól kinéző, mindenki által kedvel férfi, jó humorú, intelligens, ha csak felszínesen ismered... valójában a családból már mindenkit átvert és meglopott, gerinctelen alak akin nem lehet segíteni...
2013. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha a tE testvéred lenne, akkor jogod van róla dönteni az ő hozzájárulásával. Mivel az Ő testvére, ezért hadd döntse már el ő. Miért ragaszkodsz hozzá ennyire? Csak nem a szeretőd?
2013. jún. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem a párod dolga! Ha nem akarja, biztos nyomós oka van. Egyébiránt a testvéri kapcsolatokban is van egy olyan pont, ami után a "fekete bárány" tetteiért a másik nem vállalhatja a felelősséget!
2013. jún. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!