Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrhullás,kutyaszag hogyan...

Szőrhullás,kutyaszag hogyan csökkentsem?

Figyelt kérdés

Szőrhullás:


2hónapja van nálunk a kutyusunk. Olyan 2hete kb mindenhol ott a szőre. Előtte nagyon mérsékelt volt.

Tudom most van a szőrhullós időszak...azthiszem...meddig tart? Vagy mostmár mindig ennyire fog?

Hogyan tudnám csökkenteni? Valami tipp a takarítására? (Naponta porszívók,esetleg az a ragacsos henger jobban használna pluszba?)


Kap vadlazac olajat, lenmagolajat,sörélesztőt,csipkebogyó port (valamelyik tudom,hogy jó erre)

Valami más kiegészítő,ami erre jó?



Kutyaszag:


Van amikor nagyon megcsap. Van amivel ezt is lehet mérsékelni? Kinek milyen módszer vált be?


Próbáltuk a kókuszolajat,de attól borzalmasan zsíros lett a szőre és nem is volt illatos...:( (pedig 3x próbáltam másfajta arányokkal.)


Igeen tudom,hogy a kutya ezzel jár (mielőtt bárki írná).

És neeem, nem baj ha ezekre nem találok megoldást. De azért ha valakinek valami van szívesen meghallgatom :D


márc. 21. 23:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
+ A korpás szőrre is elfogadok tippeket...
márc. 21. 23:52
 2/15 anonim ***** válasza:

[link]


Kutyafésű. Napi 1 fésülés, és garantáltan nem kellesz annyit takarítani a kutya után.


Évente 2x van szőrhullás. Nem hiszem, hogy lehet valamivel befolyásolni, mivel a szőrnek minden képen ki kell hullani.


Szóval a fésű sokat segít a szőr eltávolításban. És a kutya kimondottan élvezi (legalábbis az enyém nagyon)


Ami a szagokat illeti, gyakori fürdetés kutyasamponnal.

márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

3 naponta fésültem,de akkor inkább naponta. Köszi a tippet! (Amúgy enyém nem szereti :(( )

Ehhez +1 kérdés:

Miért látszik jobban a korpa,ha fésülöm? :(( vagyis gondolom felhozza a bőrröl...mit tudok ellene tenni?



Meddig van szőrhullás szezon?



Aztmondta a kozmetikusunk,hogy elég 3 havonta, de inkább fél évente fürdetni..:/ Mert nem tesz jót a bőrének.

Szóval..ki milyen időszakonként fürdeti kutyusát? :D milyen samponnal? Hallottam valami kókuszolajon samponról is....



És köszi a választ!

márc. 22. 00:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Évente egyszer-kétszer. Valóban nem tesz neki jót, lemosod a természetes olajos védőréteget, ami miatt könnyebben összeszed bármilyen fertőzést, télen meg is fázik sokkal könnyebben, és büdösebb is, ha gyakran fürdeted.

Szőrhullás meg megint fajtafüggő. Alapvetően ahogy melegszik az idő, mérséklődne, de a fűtés meg klíma miatt ez simán felfordulhat, láttam már tacskót, ami egész évben konstans ugyanannyit vedlett, akármit próbáltak csinálni vele.

márc. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Samponból nagyon jó a Humac Bubbles, Sheila termékek, Nini's Petcare termékek, Whizzopet termékek. A lényeg, hogy jó minőségű legyen, ne olcsó szar. Én úgy kb havonta fürdetem, mivel kanapékutya, ha a futiban vagyunk szeret elterülni a porban, sárban, szóval muszáj.

Teljesen jó, amit adsz neki. Bár egyszerre nem adnám a sörélesztőt és a lazacolajat. Szerintem fölösleges. Mindkettő jó a vedlésre egyébként. Főleg benti kutyák esetében a vedlés történhet bármikor év közben és többször, mivel ők máshogy reagálnak a hőmérséklet változásra.

A korpás szőr és kutyaszag lehet valamilyen gombától is, ezt jó volna állatorvossal megnézetni.

márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezt a sok kiegészítőt egyszerre kapja...?


Pl a sörélesztő segiti a vedlést, a lazacolajnak meg pont az a szerepe, hogy kevésbé hulljon a szőr.


Ez így nagyon össze vissza van

márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

Nem egyszerre :) Csak hogy miket kap :)

márc. 22. 16:52
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Maximum havonta egyszer fürdesd és használj utána lemosandó balzsamot.

És Biogance márkát használok mindkettőből.

És szőr-bőr regeneráló vitamint, állítólag "olcsószar", ahogy sokan mondják, de nekünk ég és föld a különbség, ha szedi: Panzi algás-biotinos.

márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelező kutyát tartani.
márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8 Havi egy fürdés baromi sok.
márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!