Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanitott kutyák...

Totya4909 kérdése:

Az ivartalanitott kutyák tovább élnek?

Figyelt kérdés

#ivartalanitott kutyák tovább élnek
márc. 22. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Kevesebb az esélye az ivarszervi betegségeknek, kevesebb az esélye annak, hogy ivarzaskor elcsavarog. Általában igen.
márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Viszont ivartalan kutya könnyebben elhízik, ami mindenféle betegséget hoz magával.
márc. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

#2 Néha kevésbé lesz pörgős, lenyugszik egy kicsit. A gazdi viszont ugyanannyi kaját ad neki, emiatt hízik el.

(Nálunk nem fordult elő)


Ha a gondos gazdi odafigyel, akkor nem fog elhízni :)

márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

3

Hát nem is azt írtam, hogy feltétlenül elhízik, hanem hogy könnyebben. Én már elég sok példát láttam erre.

márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk bocsi, de ha valasztani lehet, en inkabb az elhizast valasztom, mint a daganatot. Elobbi konnyen kezelheto es ha odafigyelsz, meg se tortenik.

Utobbi necces.

márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

A kutya nem az ivartalanítás miatt hízik meg, hanem mert a gazdi túleteti. Ha nem etetnénk túl a kutyát, nem lenne kövér.

Csomó betegség kivédhető az ivartalanítással, szóval igen, a kutya valószínűleg tovább él így.

márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

#2 egyetértek. Hízékony lesz némelyik kutya tőle. Egyik kan kutyám meghízott, már felét eszi az ajánlott napi adagnak, light tápot kap, de hiába... és nem én vagyok az egyetlen, más is mondta ezt


Nem feltétlenül él tovább egy ivartalanított kutya. Nyilván pl hererákja nem lesz, ha nincs heréje, de rengeteg más betegsége lehet. Nálam mindegyik macska ivartalanított volt, az egyik sajnos csak 6 évig élt, mert elvitte egy gyógyíthatatlan szívbetegség. A másik ivartalanított meg élt majdnem 16 évig, végül leállt a veséje, ezért kellett elaltatni. Most kutyáim vannak, a legidősebb 15 és fél éves, ivartalanított kan.

márc. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

5

A kettő nem zárja ki egymást...

Sőt, sok daganatfajta kimondottan szereti az elhízott szervezetet. Pl. emlőrák, vastagbélrák, epehólyagrák.

márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
81%
Általában igen, de természetesen vannak kivételek.
márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Az emlődaganat az pl. pont hormonális, nőstényeknél ivartalanítással megelőzhető, hímeknél nem jellemző, de ott meg a heredaganat előzhető meg a műtéttel. Az ivari hormonok indukálta daganatok nagyon jól megelőzhetők ivartalanítással, de azért természetesen nem mindegyik daganattípus hormonális, így az ivartalanítás nem is előzi meg mindet.

Viszont igen, az hogy megelőzhetőek az ivari hormonok indukálta betegségek, mint ivarszervi daganatok, petefészek- és hereciszta, sőt méhgyulladást és különböző ivarszervi betegségeket már önmagában is hasznos.

márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!