Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megviselné 9 hetes kutyusomat...

Megviselné 9 hetes kutyusomat egy Szeged-Budapest táv vonattal? Magammal vigyem?

Figyelt kérdés

Csütörtökön el kell utaznom, vihetem magammal a kutyámat, csak nem tudom, hogy neki ez jó lenne-e ilyen kicsiként. Itthon is maradhatna anyukámmal, de vele elég keveset van hétköznap, nem ragaszkodik annyira hozzá, igazából nem szívesen hagynám őt itthon.

Az érdekelne, hogy mennyire viselné meg őt egy ilyen út? (kb. 2 óra vonattal) Természetesen, ha viszem, akkor kutyahordozóban. Mit javasoltok?


2010. okt. 26. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

olyan gazdikat tartottam a legrendesebbnek akik vitték magukkal a kutyusaikat :)

Én is ezt próbálom tenni csak nekem nem 1 kutyusom van :)

2010. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én simán vittem 2 órás útra.


Csak arra figyelj, hogy előtte ne nagyon egyen meg igyon, nehogy pisilnie kelljen. Viszont jutalomfalatkákat nyugodtan vigyél magaddal, arra szükség lehet, hogy jó élménnyel kösse össze a vonatozást.


Az enyém 2 órát ilyen helyzetekben simán átaludt.

2010. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a sajátomat Olaszországból hoztam haza és utána is mindenhova jött velem. Nem, nem viseli meg :o)
2010. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia! először is, a kérdésre egyszerű is lehetne a válasz, de ez nem az....

Valamikor el kell kezdeni megbarátkoznia a tudattal, hogy utazni viszed magaddal és hogy megszokja a hordozóban annyi ideig bezárva, nem tudom kutyaágyban alszik-e vagy ilyen levehető tetejű hordozóban, mert akkor könnyebb a dolog valamivel, ha abban alszik amiben elviszed, vagy legalább is szokva van hozzá kicsit.

De ha van kis szabadidőd a nagy út előtt, szerintem próbáld ki először csak egy helyi vagy helyközi buszjáraton, hogy az hogy viseli és a kérdésedre tudni fogod a választ, de lehet inkább még otthon kellene hagyni anyukáddal, nem baj, ha nem ragaszkodnak egymáshoz annyira, őt is szoknia kell, és lehet az út jobban megviselné, mint az, hogy nem vagy vele... nem tudhatod, hogy hogy cselekedj, amíg nem figyeled meg hogy viseli a "bezártságot" rövidebb távon, ha nem jól akkor semmiképpen ne vidd magaddal.. ő még ehhez szerintem nagyon kicsi, később kezd csak el úgymond utazáshoz szoktatni. 24/L

2010. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem vonaton simán ölven volt, illetve vittem pokrócot, és magam mellé tettem, ott szunyókált mikor kicsi volt.
2010. okt. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csakkitti, énis erre gondoltam, hogy viszek neki pokrócot és magam mellé rakom, ott picit tud járkálni is meg heverészni, játszani. Vonaton meg gondolom nem lesz rosszul, az nem kanyarog és rázkódik annyit, mint pl ha autóval mennék.

2010. okt. 26. 17:44
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem viheted. De vigyél neki játékot is. És felszállás előtt pisiltesd őt meg, játssz vele sokat, hogy kifáradjon. Aztán szerintem végig is alussza az utat :) És kezd el hozzászoktatni a boxhoz. Először is tegyél be neki valami fincsit, akkor tudja, hogy ez jó. Máskor, tedd bele a játékát, ha magától bemegy, dicsérd meg és kapjon jutit. Legközelebb már zárd is be a ketrecajtót, egy 15 mp múlva nyisd ki, és kapjon jutit. És mindig kicsit többet. És egy idő után jó az, ha már magára is hagyod őt egy kicsit a ketrecben
2010. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 capsread ***** válasza:

Persze, hogy viheted! Ez csak erősíti a köztetek fent lévő kapcsolatot. Új élmények a gazdival? Nincs is annál jobb!


Én Bécsben dolgozom, rokonaim Budapesten laknak. Minden héten megteszek a kutyámmal kb. kétszer 300km-et. A kutya imádja.

2010. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. El fogom vinni:)

Csak egy kicsit tartok tőle, hogy milyen utunk lesz, de nem gond, hozzá kell szokjon az utazásra, mert sűrűn kell járnom Pestre. Ha véletlenül bepisil viszek domestos kendőt, és elintézem. Ennél nagyobb gond remélem nem lehet.

2010. okt. 26. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!