Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány db és milyen póráza,...

Hány db és milyen póráza, nyakörve, hámja van a kutyá(i)dnak?

Figyelt kérdés
márc. 31. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
3 kutya, mindháromnak egysoros lánc fojtónyakörv (nem fojtón használva) és kötélpóráz.
márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Vakvezető kutya.


1 db MVGYOSZ munkahám, egy flexi 5 m hosszú póráz, és egy kb. 1 m- es rövid póráz a munkához. A nyakörve mindkét pórázhoz ugyanaz, egy narancssárga bőr nyakörve van.

márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Állandóan csak egy pórázt, egy nyakörvet használunk. Nyakörvből van több, mert nem mindig sikerül elsőre megfelelőt venni az adott kutyának (nem méretre gondolok, hanem egyebekre). Meg persze a fiatalkori nyakörvek, pórázok még megvannak, mi tenyésztőtől is kaptunk egy szettet.

Hámot soha nem használtam.

Nyakörvből a legjobb nekünk a bőrből készült, gömbölyű átmérőjű fojtó vagy félfojtó, de ilyet nagyon nehéz beszerezni, ált. kutyakiállításon vagy külföldről rendelve tudtam. Pórázból a Rogz Fancy Dresss (sajnos kifutó) sorozatából van, ezeket a textilpórázokat nagyon szeretem, mert viszonylag hosszabbak, kellemes a fogásuk és strapabíróak.

Skót juhászkutyákról van szó, szerintem a fajta sem mindegy, ha megfelelőt keres az ember.

márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
91%
Igaz cica de nagyon hasonlón van tartva mint egy kutya és sokat utazok vele. Egy nyakörv és egy hám plusz ugye a póráz
márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Két nyakörve van, de az egyik csak pótnak van, ha valami történne emezzel. Egy minőségi bőr póráz, régóta megvan, meg se látszik rajta a rendszeres, több éves használat. Illetve van egy hám, amit főleg régebben használtam, mikor nehezen ment még a pórázas séta (örökbefogadott, sose látott előtte pórázt, és kb meg akarta magát fojtani a nyakörv+póráz kombóval...).
márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi
márc. 31. 15:07
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Én hámot használok mert stabilabbnak és erősebbnek érzem, meg szerintem a kutyának is kényelmesebb lehet. Szokott lenni hám és egy póráz is pótba, ha elszakadna, vagy megrágná, vagy akármi. A póráz meg ilyen 8-10 m es állítható.
márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

2 kutya. Kutyánként egy nyakörv, egy hám, egy láthatósági hám, egy szájkosár, egy 180 cmes és egy 5 méteres póráz.


A nyakörvek, a hámok és a rövidebb pórázok El Perro, a hosszabb talán Julius K9, a szájkosarak Baskerville márkájúak. A láthatósági hámokat már nem igazán emlékszem honnan vettem, talán Fressnapf vagy Zooplus? Viszont kirándulásokon jó szolgálatot tesznek, persze emellett sem hagyom hogy túl messze menjenek, vagy vadat űzzenek, de ha másnem legalább engem nyugtat, hogy rajtuk van.

márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya és 3 színű szettben nyakörv, hám és póráz 😅 Tudom, tök felesleges, de imádom ahogy áll rajta. Plusz jól össze tudunk öltözni 😄 Fekete labrador keverék, élénk piros, sárga és neonzöld felszerelésekkel.
márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Két kutyánk van. Egyiknek van egy olcsó piros nyakörve, hámja, póráza. Talán Tescoban vettük, de ahhoz képest elég jól bírja. A másiknak bőr hámja és bőr póráza van. A másiknak is akarunk/akartunk bőrre váltani, csak még nem találtunk olyat (főleg a hámból), ami minőségre hasonlítana a másik kutyám felszereléséhez, mert az tényleg jó minőségű, szeretjük, és már régóta meg van, bírja a strapát. Kezdésnek pedig mikor örökbefogadtuk a másik kutyánkat, akkor ahogy már említettem, neki olcsó piros textil cuccokat vettünk, és még azóta is ott ragadtunk, de a váltás tervben van majd a jövőben. Amúgy ennyi. Van még régről megmaradt felszereléseink, meg van olyan megmaradt hám, nyakörv, ami a most már elhunyt kutyánké volt, de azokat nem használjuk, szóval igazából mindenből csak 1 darab van használatban, nem szoktuk váltogatni a felszerelésüket.
márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!