Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő mire a kullancs/bol...

Mennyi idő mire a kullancs/bolha nyakörvek hatni kezdenek?

Figyelt kérdés

Semmilyen információt nem találtam ezzel kapcsolatosan az interneten, jelenleg sík ideg vagyok, mivel ma szedtem ki kullancsot a kutyából, úgy hogy a hétvegén lett spot-onnal csepegtetve.

Viszont amennyiben vannak jó módszerek, vagy amik nektek bevállt, azt is örömmel veszem, mivel jelenleg tanácstalan vagyok, na meg mindent is túl tudok aggódni.

Kistesű kutyáról van szó, jelenleg olyan 1,5cm hosszú szőrrel, benti kutya mellesleg, de falun élünk.

(Nem mintha a városban nem lennének élősködők persze...)



márc. 19. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyakörv azonnal "hat" amint felteszed. Én egyébként a cseppekért nem is vagyok oda, az én kutyámnak mindig sokkal jobban bevállt a nyakörv. Persze így is találok néha benne kullancsot, mert sokat megyünk erdőben, ezért szerintem fontos pontosan ugyanúgy átnézni a kutyát mintha nem lenne benne semmi.

Vannak egyébként bolha és kullancs elleni samponok is, én ezeket is szeretem. Ha egy séta után az erdőben (főleg így tavasszal) meg kell fürdetni a kutyát akkor biztos ilyennel teszem, hogy biztosra menjek.

márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy évszázad
márc. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azonnal hatnia kell. De ha spot on-nal kezelted, nem kéne rá még a nyakörv is.

Belsőleg támogasd meg a kutyát. Máriatövismagolaj, bodorrózsapor, feketekömény por vagy olaj, ezeket szerezd be. Mindegyik jó belsőleg élősködők ellen.

márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amíg "hat" a csepp, addig nem tervezek mást, csak szeretném tudni a lehetőségeket, mivel pl egy nyakörvet nem hagynék folyton rajta, ha már egyszer benti kutya. Ezért érdekelt mennyi idő mire hatni kezd a nyakörv.
márc. 21. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig elég nagy hülyeség fel-le venni a nyakörvet a kutyáról. Azzal, hogy tapogatod nem elég hogy neked kell mászkálni alaposan kezet mosni, de csökken a hatóereje is.
márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

24 óra kell a nyakörvnek, szóval ha le fel teszed semmi értelme,nekem is benti kutyán van, másik meg nexgardot szed.


Egy vendégünknek így lett babéziás a kutyája ő úgy gondolta elég sétához felrakni a nyakörvet, hát nem. meghalt a kutyája.

márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!