Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen létezik tenyészetben/...

Ilyen létezik tenyészetben/ törzskönyvben?

Figyelt kérdés

Adott egy kutya, aki törzskönyves.

A törzskönyvet kiállító klub, a Dog World Kennel Club. Értelemszerűen fel vannak tűntetve a felmenők. Viszont meg akadt a szemem valamin.

Apa kutya szülei közt a szuka ugyan az, mint az a szuka, akivel le lett hozva az alom, amiből van az említett példány. Tehát anya x fia a szülőkutyák. Ilyen lehetséges egyáltalán? Mármint nyilván, mert itt a példa, de ez szabályszerű? Mert nem gondolnám túl egészséges dolognak.

Plusz anyuka szüleinél nem szerepel kennel név, csak simán név pl Julcsi és Béla.



márc. 31. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom, hogy amennyiben genetikai szűrésekkel kizárták a lehetséges kockázatokat, akkor egyes tulajdonságok megerősítésének érdekében keresztezhetnek közeli rokonokat egymással, de ehhez tényleg nagy szakértelem kell. Ez nem az a szint, hogy összeengedek két kutyát, majd szaporodnak.
márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Vonaltenyésztésnek hívják ezt, és igen, létező fogalom, legitm tenyésztési módszer.

Persze az, hogy az adott tenyésztő hogyan alkalmazta ezt, lehet kérdéses, de maga a jelenség egy elfogadott módszer.

Amennyire én tudom, általában az apaállatra szokták alapozni, vagyis az apaállatot tenyésztik vissza közeli rokonnal (leszármazottal), de elég rég tanultam ezeket.

márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Zöld pöttyös "Black Szőrme" nézzétek.

Anyai ágon a két nagyszülőnek ugyanaz a nagyapja, plusz dédmami ükpapival csinálta a nagypapit.

márc. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
"black storm" akart lenni **
márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam volna, hogy ilyet lehet "helyesen" is csinálni, ma is okosabb lettem.

Nem vagyok benne ilyesmiben, én csak egy sima gazdi vagyok, sosem szembesültem eddig hasonlóval, szóval nem tudtam hova tenni.

márc. 31. 22:42
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

"DWKC – Dog World Kennel Club


A Dog World Kennel Club , a DWKC , dogworldkennelclub.co.uk , egy átfogó törzskönyvi nyilvántartásként tartja nyilván magát, és „tervezik, hogy a legnagyobb szervezetté váljanak, amely minden kutya különböző színével és keresztezésével foglalkozik”. Székhelyük az Egyesült Királyságban található, és a világ minden tájáról fogadnak regisztrációkat. A DWKC megközelítőleg 2017 óta regisztrálja a kutyákat. Előfordulhat, hogy egyes törzskönyvezett kutyák nem felelnek meg más törzskönyvi adatbázisokban való színezés miatt, és a DWKC megoldást kínál erre, nem korlátozódik csak az FCI által jóváhagyott színezésekre . A cikkben található információk hasonlóak az EABKC regisztrációkhoz. Úgy tűnik, hogy a DWKC sok angol bulldogot, francia bulldogot regisztrál, különösen a nem szabványos színűeket, bár bármilyen fajtát regisztrálhat velük. "



Elég laza egy klub.

márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A leírás alapján már értem miért ők. Mármint tényleg elég lazák, viszont tenyésztőnél vannak olyan színű kutyák (nem az említett fajtákból) amiket sosem gondoltam volna, hogy a fajtánál elfogadottak. Gondolom ezért van rájuk szükség a tk-hoz.
márc. 31. 22:53
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

FCI keretein belül külön engedély kell rá, de ezt a DWKC szervezetet őszintén nem ismertem eddig, most kicsit utánanéztem és jajj... Azt emeli ki magáról, hogy letörzskönyvez minden kutyát színtől függetlenül és igazából semmilyen kritérium nincs, semmi tenyésszemle, rá se néznek a kutyádra, csak fizess és a random út széléről összeszedett puli keveréknek is adnak papírt, ha tenyészted, az utódoknak is adnak papírt - ha fizetsz. Sőtt, mivel csak online kell mindent bejelentgetned, nekem úgy jött le, hogy a puli keveréknek akár olyan tk-t is adnak, amiben az szerepel, hogy csivava vagy angol agár, mert minden önbevallásos alapon működik.

[link]


Bocsi, de a kutyád szaporítótól van, aki így próbálja kijátszani a kiskapukat.

márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Kennel klubbot bárki alapíthat. Csinálsz egyet mondjuk Mucsaröcsögén és otthon kinyomtatsz bármilyen tk-et bármilyen keverékre. Ez a klub pont ilyen.


Az FCI-ben kő keményen meg van szabva, hogy a vonaltenyésztés milyen mértékig engedett. Ez nagyon nem engedett.

ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy akkor hogy lehet egyszerre a magyar kennel klub tagja is. Fel van tűntetve nála, hogy tag és fci bejegyzett kutyák vannak. Plusz vannak tenyesztései, akik értek el eredményeket.

Az lehet hogy egyszerre megy "szabályszerűen" és nem standard szerint, amire ott van a már említett brit klub? (Pont a designer és különleges színű kutyák miatt)

ápr. 1. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!