Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem káros a tacskó gerincének?

Ez nem káros a tacskó gerincének?

Figyelt kérdés

Az imént épp szaladtam kint a kertben amikor egyszercsak a tacsim teljes sebességgel bevágott elém és én meg ahogy lendítettem a lábamat beleakadtam, én szépen pofára repültem, a tacsim meg felvonyított és a hátán megpördült egy párszor és még a szomszéd kerítésének is neki ütődött.


Ezután felkelt és ugyanúgy rohangált szóval nem látok rajta semmi problémát de a biztonság kedvéért lehet nem ártana neki egy CT meg MRI, nem?



ápr. 3. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg nem lett semmi baja, de máskor óvatosabban üssétek el egymást :D
ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Általában ha futok az azt jelenti, hogy játszok a tacskómmal és ebből már tudja. De most azért futottam mert rám jött a cifra :)
ápr. 3. 11:41
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Ebcsont beforr
ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
És végül befostál?
ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg csak meglepődött, és azért megütötte magát. De nyugi, nem cukorból vannak :)


A gerincének valóban nem jó, de főleg akkor, ha ezt rendszeresen csináljátok. Szóval ne legyen ez bevett szokás :'D


Viccet félre, tartsátok rajta a fél szemeteket. De ha vidáman szaladgál, érintésre-nyomkodásra nem reagál negatívan, eszik-ürít, akkor semmi ok az aggodalomra. Láttam már kutyát csúnyábbat zakózni, amikor egymással ökörködtek ;)

ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Nincs baja, nyugi, a miénk 1.5 magas teraszról esett le kiskorában, nyekkent egy nagyot, megvigasztaltuk, aztán ment tovább a kiskutyás dolgait intézni 😅


Ha elkezdesz minden hülyeségére pánikkal reagálni, rá fog játszani. A tacsik nagy színészek, ha túlreagálsz valamit, képesek betegnek tettetni magukat, ha többet foglalkozol velük cserébe.

ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Persze, CT meg MRI. :D Vagy kamu kérdés, vagy borzasztó tájékozatlan vagy. CT-re meg MRI-re bealtatják a kutyát, előre kell időpontot kérni, és nem úgy megy a dolog, hogy bemész aztán csókolom, CT-re jöttünk... Konkrét indok nélkül fel sem vesznek kábé, mert vannak kutyák, akiknek TÉNYLEG szükségük van az ilyen vizsgálatokra. De az nem az a kutya, amelyik boldogan rohangál, mint Marci Hevesen. No és persze nem is mindenhol elérhető ilyen vizsgálat, az ára is borsos... Majd akkor vidd el időben megfelelő orvoshoz, ha tünetei is lesznek a kutyának, de akkor sem CT-vel MRI-vel kezdenek.
ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Engem tényleg érdeklene, hogy a kérdező végül időben elért -e a klotyóra, vagy a kutya balesete miatti ijedelem legott elmulasztotta a cifráját. :D
ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

#7 Az én állatorvosom simán megcsinálja. Annyi, hogy előtte 6 órával ne egyen-igyon semmit az állat.


Emellett én is nagyon aggódós vagyok, plusz van félretéve csak az állatorvosra vésztartalák, amibe minden hónapban beledobok.


Szóval annyira nem elrugaszkodott a kérdés. Én annak örülök, hogy most legalább nem az van, hogy "kettétört a kutyám, kamillateával kikúrálhatom?" hanem tényleg segíteni akar a kutyán. És nem is csak úgy felkapta és szaladt vele, hanem előtte kérdezett.

ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Minden rendben vele, ugyhogy megnyugodtam. Koszi.


Haaaat végülis ez egy anonim oldal, úgyhogy leirom, hogy sajna nem sikerult elernem. Az eses pillanataban egy vadgalamb formajaban becsusszant minden.

ápr. 3. 15:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!