Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be még mindig?

Miért pisil be még mindig?

Figyelt kérdés

Az öt hónapos westie kiskutyám még mindig folyamatosan bepisil, mikor beengedjük és mindig a szőnyegre. Tudja, hogy rosszat csinál, mert már akkor lapít, mikor még rá se szóltunk. Mindig el van paskolva a feneke, belenyomva az orra és azonnal ki van téve.

Miért nem tanulta már meg, hogy nem szabad bent pisilni?


2010. okt. 26. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
fújd be szagtalanítóval azt a helyet ahova pisil, és mindig ha mentek sétálni és pisil/kakil adj neki jutalom falaltot :)
2010. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jaaaj ne :(

minden 2. ember úgy akarja megtanítani a kutyáját, hogy belenyomja az orrát. ezzel rontanak el mindent.


attól hogy belenyomod, nem azt tanulja meg, hogy *juj valami rosszat csináltam* szerintem még a legokosabb kutyák se veszik az adást, hogy azrt nyomod bele, mert odapisilt. hanem hogy valami rosszat csinált, és ez csak egy büntetés. aztán hogy mihez köti, azt meg ő dönti el.


példa: hazajöttem a suliból, a kutyusom mint mindig majd kiugrott a bőréből, de ahogy hazaértem, láttam hogy megrágta a cipőmet. elkezdtem ordibálni vele, a cipővel picit rápaskoltam a seggére, másnap meg már nem mert örülni, mert fél hogy kikap. mert ő így fogta fel, hogy nem szabad örülni ha hazamegyek,mert csak összeszidom. a cipővel nem is foglalkozott.


tudom hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak egy jótanács, hogy ha már bepisilt, utána már semmit se ér ha összeszidjátok. nem azért mondom mert állatvédő vagyok és hogy szegény kutya blablabla.. hanem mert így tényleg soha nem fog rájönni. és fölösleges. és tuti máshoz fogja kötni, mert ha pisil, egy perc és már el is felejti hogy pisilt.

2010. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó..,de a megoldást nem irtad le,h ilyenkor mit kell tenni,ha bepisil!Bevallom,nekünk az erdélyi kopónknak az orrát szintén a pisibe nyomtuk mikor kölyök volt..,és ha legközelebb is bepisilt,és szólingattuk,akkor már tudta hogy rosszatt csinált és behúzott farokkal menekült,bújt az asztal alá!
2010. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!

Nekünk benti kutyusunk van és én mikor észre vettem,hogy készül pisilni/kasizni rögtön az alomhoz tettem őt.Amikor nem voltunk itthon össze vissza kakilt de mikor össze szedtem nem kidobtam hanem az alomba tettem a pisijét meg feltöröltem törölközövel(a kutyuséval)és oda tettem ahova kell.Ezt igy nekem egy állatorvos tanácsolta mert állitólag érzi rajta a szagot és oda megy legközelebb.Nem hittem benne de bevált.Mostmár nem is kell a törölköző hozzá.És ez 2hét alatt bevált.

2010. okt. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben lehet valami,mert a kutyák mielött elvégzik a dolgukat mindig szimatolnak,hova üritsenek és ha érzi a szagát akkor nyilván odafog,ez jó módszer tényleg!
2010. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen figyelmen kívül hagytam a benti pisit, szó nélkül pókerarccal töröltem fel, és fújtam le fedőszaggal.


Ellenben a kinti pisiért úgy tettem, mintha épp lehozta volna a csillagokat az égről, de legalábbis nobel díjat nyert volna.


Nekem ez jött be.


Büntetni csak akkor szabad, ha tetten éred. Én is azt hittem, hogy bűnbánat miatt lapít, de aztán bebizonyítottam magamnak, hogy nem amiatt,hanem az én viselkedésem miatt.


Egyszer kivettem a szekrényből egy érintetlen lábast, rámutattam, és elkezdtem mondani, hogy "ezzel mit csináltál?" ugyanúgy lapított. Pedig tutira semmit nem csinált vele, épp akkor vettem ki a szekrényből.

2010. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szüleim a pisibe nyomták az orrát a kutyánknak, és megtanulta :) persze én nem így fogom a sajátommal, ha egyszer lesz.
2010. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előbb egy kicsit utánajárhattál volna, hogy egy kutyát hogyan nevelünk szobatisztaságra, meg egyáltalán mi is az a kutya!!!

a kutyát nem alázzuk meg, nem erőszakoskodunk vele. Nem arra való, hogy egy agresszió, frusztráció levezető eszköz legyen!

innentől ha bepisil szó nélkül takarítasz és nem bünteted semmilyen formában a kutyádat-leviszed rendszeresen sétálni, legalább 5X, 6X egy nap és ha lent végzi a dolgát akkor megdicséred és örülsz neki!

tessék elolvasni kutyaneveléssel kapcsolatos könyveket és fejezd be a kutya alázását, kínzását!

szóval azért nem tanulta meg, hogy nem szabad "bepisilnije" mert te nem vetted a fáradtságot, hogy a veled élő élőlényt megismerd, számára is érthetően kommunikálj vele, és figyelembe vedd a szükségleteit!

2010. okt. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Figyelj, szerintem teljesen jogtalanul szidsz le. Honnan veszed, hogy megalázom és kínzom a kutyám? B.sszameg. :D Ha két hónap után is bepiszkít azzal a módszerrel, hogy kint dicsérem, bent meg rá se hederítek, ha bepiszkít, igenis belenyomom az orrát.

Naponta többször be van engedve, szeretgetve, etetve-itatva, rendszeresen viszem sétálni, fésülöm. Valamint parancsszóra ül és fekszik, de akkor is bepisil.

Na, így mi a válaszod, okoska? Menj vissza a PETA-ba. Ne hiszem el, egyesek még azt is állatkínzásnak mondanák, ha egy kutyát megbüntetnek kicsit. Szerinted a gyereket hátbaveregetik, mikor zsírkrétával körbefurikázza a ház minden falát? Mert szerintem nem.


Aki meg tud normális tanáccsal szolgálni, az írjon.

2010. nov. 21. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!