Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil a takarójára mindig?

Miért pisil a takarójára mindig?

Figyelt kérdés
A 3 hónapos kan kutyám már "szobatiszta", azaz csak a kijelölt helyre pisil. Azonban van egy takarója amivel szokott játszani és többször is észrevettem már hogy rápisil. Szóltam már rá többször is, tudja hogy nem szabad azonban ha azt hiszi hogy nem veszem észre akkor megint megcsinálja. Hogyan lehetne erről leszoktatnom?
2011. okt. 28. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is azt csinálta régebben, hogy a szétnyitott kanapéra pisilt, amit alvásra tettem le neki. Vedd el tőle a takarót, mást nem tudok tanácsolni, talán ha idősebb lesz és jobban rögzül benne, hogy bentre nem pisilhet újra oda lehet neki adni.
2011. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, jobbat én sem tudok, a takarót el kell tenni. Ő még nagyon fiatal, ha már teljesen, 100%-ig megbízhatóan szobatiszta, akkor tedd vissza.
2011. okt. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért pisil rá mert jelzi h az a ő takarója, én is azt tanácsolom h vedd el tőle a takarót!:D
2011. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a kiskutya már most megtanult manipulálni téged...rájött "ha rápisilek a takaróra akkor a gazdi kiabál, ideges és rám figyel"....oh de jó móka akkor most ezt játszuk gazdi: amikor én "szólok" akkor te figyelsz rám és nem fordítva:)

vedd el a takarót mosd ki először is...aztán add vissza úgy hogy te előbb látványosan elfoglalod ráülsz ráfekszel úgy hogy ő a közelébe sem mehet...aztán ha próbálkozik vagy ha besikerül egy rövid határozott hanggal tiltsd le és vedd el a takarót-eközben ignoráld a kutyát mintha ott sem lenne és utána előröl az egész...az ignorálás idejét növeld minden ismétlésnél-előbb pl. 10 perc majd 20 majd 30 stb. így pont az ellenkező reakciót kapja a kutyus mint amire számít-vagyis nem kap figyelmet, semmilyen megerősítést

2011. okt. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 29. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!