Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hullik a rövid szőrű...

Mennyire hullik a rövid szőrű tacskónak a szőre?

Figyelt kérdés

#kutya #tacskó #Mennyirehullik
ápr. 9. 18:46
A kérdező szavazást indított:
Nagyon hullik a szőre
Nem nagyon hullik a szőre
Egyáltalán nem hullik észre se veszed
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nagyjából ugyanúgy mint a hosszabb szőrűé.

A különbség annyi, hogy rövidebb - kevésbé látványos, de pl. egy ölben simogatás után ugyanúgy felfedezed, hogy maradt egy csomó szőr utána.


Lakásban/házban emiatt viszont kevésbé veszed észre.


Tehát nem kevesebb, hanem rövidebb...

ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat, az enyemnek nagyon, bar nem fajtatiszta, csak szapis torpetacsko (fajtamentestol van).


Szoval nem tudom, ez szamit-e. Jo minosegu kajat eszik, fesulom is, kuraszeruen kap lazacolajat, de semmit nem ert.

Szep fenyes amugy a szore, nem foltos, nem kopott, de hullik telen-nyaron. Robotporszivo megy naponta, de ezen kivul naponta a kanapet es rajta a takarot porszivozom illetve kb 3 naponta rendes porszivoval az egesz hazat, igy oke a helyzet. De ha ellustalkodom es mondjuk 1 napig meg a robotporszivot se kapcsolom be, akkor szor van mindenhol.

ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavar a kutyaszőr, akkor legyél inkább egy bolognese, vagy havanese tulajdonos. Ennek a fajtának a szőre nem hullik. (Igen, tudom, ez hihetetlen, de tényleg így van.) Ők amolyan hipoallergén kutyák, allergiásoknak is szokták ajánlani. Nekem fehér bolom van, ha ölbe veszem a fekete ruhámon nem venni észre. Nekem a hajam jobban hullik.

Bocs, hogy eltértem a témától, de a tacskó szőre ahoz képest durván sok...

ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Egyed függő. Nekem tacskó keverékem van, rövidszőrű és minimálisan hullik a szőre. Most tavasszal kb egy hónapig jobban hullik, utána viszont alig.
ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Rövid szőrű kutyáknak sokkal látványosabb és nehezebb kiszedni, mert mindenbe belefúródik.

Az összes rövidszőrű kutyatulajdonos ismerősöm emiatt panaszkodik, azért vettek rövidszőrűt, mert kevesebb gond van vele, de sokkal durvábban hullik.

ápr. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 lehet, hogy jobban hullik, de cserébe nem ragad bele minden a szőrükbe és saras időben nem néznek úgy ki mint egy mocsári szörny :D


Igen, rövidszőrű kutyák szőre hullik, de esős időben elég egy vizes ronggyal áttörölni őket, nem ragad bele semmi gaz a szőrükbe és nem kell havonta kozmetikushoz hordani őket. Van ismeretségi körben yorki és havanese, ők múltkor 10 percig szedegették a növényi részeket a kutyák szőréből egy kiadósabb, természetben tett séta után. Enyémek teljesen növényi részektől mentesek voltak, pedig ugyanott sétáltak :D

ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

#6 Nekem 2 perc egy sűrű fogú fésűvel átfésülni, ami kiszedi a bundába akadt dolgokat. Előtte szintén két perc egy vizes, aztán egy száraz törcsivel áttörölni.

De amúgy ezt úgy írod, mintha valami verseny lenne. Én nekem semmi bajom a rövid szőrűekkel sem. Mindenki mérlegel, mi neki a fontosabb, meg olyan választ, ami neki tetszik vagy amivel elbír. Én nekem jobb érzés egy bundás blökit dögönyözni, persze nem yorki meg bichon, mert az nekem túl apró, a nagyobbik cicám nagyobb náluk. De mondom, nekem semmi bajom senkivel, kinek mi jön be.

ápr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah nem úgy értettem, csak a "kevesebb gond van vele" részre reagáltam :) alapvetően a rövidszőrüekkel tényleg kevesebb gond van, kicsit lehet többet kell takarítani, ez is egyed függő, de maga a szőrük úgymond öntisztuló. Egyetértek, kinek mi jön be, kinek melyik szempont a fontosabb.
ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!