Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy igen agresszív,...

Ha van egy igen agresszív, verekedős kankutyám, megoldás rá ha ívartalaníttatom? Valakivel történt már hasonló?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is van egy ilyen kutyám. Szintén ivartalaníttattuk, hátha segít valamit. Hát, sajnos nem sokat. A kan kutyákat ugyanúgy 'nyírja'...
2009. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is volt egy kan közép-ázsiaim, és sajnos ugyan ez volt a probléma, tetézve még azzal, hogy vki eldobott mellette egy rakétát szilveszterkor kiskorában, ettől még rosszabb lett. Ezután mindentől félt ami durrog, viszont mindenre támadt. Aztán lett még egy kan kaunk is, aki mikor elérte a felnőtt kort át akarta venni a falkavezér szerepet. Ekkor döntöttünk az ivartalanítás mellett. Nálunk nem segített:-( Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálatok sem fog, nem tudom milyen fajta a kutya, de mi csak szenvedtünk ezután is így örökbeadtuk és ott teljesen jól van, megváltozott, de ez azért lehet, mert nincs egy állandó mindennapos feszültség forrás(másik kan kutya), sok sikert. Az állatorvosok javasolják, sok kutyánál beválik, de sztem ez eléggé fajtafüggő
2009. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajna én is ettől félek, hogy nem segít az ivartalanítás. Az agresszív kutyám malinois fajta, ez egy amúgy is állandó pörgésben lévő fajta a másik egy erdélyi kopó aki viszont roppant nyugodt de igen erős és persze nem hagyja magát. Reméltem talán segít a műtét.
2009. jan. 5. 12:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nagyon sok problémára gyógyír (nem kívánatos alom, szökdöső kutya, daganatos megbetegedések, stb...), az én kutyám is sokkalta nyugodtabb lett a műtét után.
2009. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt írom, de amelyik kutya idegbeteg annál a szakszerű nevelés segít, nem az ivartalanítás. A kan kutyák rivalizálnak, ezért kapnak össze gyakrabban, eldöntik melyik legyen a falkavezér, majd ha ez megtörtén, elvileg nem szabad, hogy utána is valamelyikük folyamatosan támadja a másikat. Ha mégis, akkor ott nevelési, és/vagy idegrendszeri problémák vannak. Nekem is vannak kan kutyáim, és egyszer zördültek csak össze, amikor eldöntötték ki legyen a vezető. Ekkor nem is avatkoztam közbe, mert ilyenkor se arra hajtanak normál esetben, hogy kinyírják a másikat. Néhány kisebb sebbel mindegyik megúszta, és azóta tudja mindegyik, hogy hol a helye, nem bántják egymást, még tüzelő szuka közelében se. Dominánsabb típusnál előfordul, hogy nem nyugszik bele, ha ő marad alul, nekik segít az ivartalanítás. Azonban ha a kutyád utána is agresszíven viselkedik, mindenképpen szakértőhöz (normális kutyaiskolába) kéne vinni. A Mali egyébként 100%-ban munkakutya, nem kis házikedvenc, tehát az agresszivitást az is okozhatja, hogy nincs elég mozgástere, nincs feladata amit végrehajtson, ezért ha teheted próbálj ki vele valamilyen kutyás sportot (pl agility). Ez is segíteni szokott.
2009. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megoldás lehet, de nevelés is kell!

A rivalizálás enyhülhet ha két kanból egy ivartalanítva van.

2009. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nektek a kutyasuli lenne a megoldás nem az ivartalanitás. Én azt ajánlom minnél elöbb vidd el suliba. de ha akarod akkor ivartalanisd.
2009. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jo ha ivartalanitod, peldak az elozoek, de szerintem is nagyon fontos h kutyasuliba vidd mind a 2 kutyadat!
2009. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az agresszió legtöbbször akkor jellemző, ha a kutyának nincs elegendő testmozgásra lehetősége. FŐLEG egy erdélyi kopónak és egy malinoisnak. De a műtét is segítene, viszont erre minden kutya máshogy reagál. Vidd el őket legalább naponta- kétnaponta futni, sétálni. Tanítsd vagy tanítasd őket. Hidd el be fog válni! ;)
2009. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hatalmas kert áll a rendelkezésükre kb. 1500 m3 és ráadásul még sétáltatni is szoktam vinni őket. Csupa izom mindkettő, rengeteget mozognak és az alapokat gyönyörűen produkálják, tehát nem hiszem, hogy nevelési gond vagy mozgáselégtelenség lenne az oka. Legutóbb például a sétáltatás kellős közepén verekedtek össze irdatlanul.
2009. jan. 5. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!