Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Francia bulldog kap rendesen...

A Francia bulldog kap rendesen levegőt?

Figyelt kérdés
Nyilván légzési nehézségei bánnak,tudom.. Ez nem kínzás neki?:/
ápr. 14. 11:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vannak * javít a telo bocsi.
ápr. 14. 11:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem az összes brachycephal fajtát be kellene tiltani. A minap láttam az állatorvosi rendelő várójában egy angol bulldogot, nyugalomban is alig kapott levegőt a szerencsétlen:(
ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapnak rendesen levegőt.... Sajnálom őket. Csak 1 sima játéknál is látom,h más kutya pl 1 yorki is sokkal jobban bírja a futást, mint ők.. Az 1 más kérdés,h ők ehhez vannak szokva születésük óta. Akinek ilyen kutyája van, az nyilván ezt nem fogja beismerni.
ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kínzas, nem szabadna ilyen kutyakat tenyészteni, se vásárolni
ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De, állandóan szenved. A puszta létezés, légzés is nekik hatalmas küzdelem, nemhogy egy séta vagy ne adj Isten, futás. Egy jót játszani nem tudnak életükben.

Amúgy a yorki se egy álomfajta, abból is láttunk olyat, hogy szalad 3 métert, elkezd ugatni és az ugatás átment ilyen fuldokló köhögésbe, úgy köhögött, mint egy tüdőgyulladásos ember, meg sípolt a légzése, nagyon para volt, azt hittem helyben megfullad és én leszek a hibás, mert épp arra jártunk a kutyámmal és minket ugatott.

ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor átlag 10 fokban olyan hangja volt a kutyának pár ladba után futás után, mint egy vegstadiumu tudorakosnak, az nagyon durva. És tényleg nem kell nekik semmi extra, egy normális kutyának ez bemelegítés sem. Nem tartom etikus a fajtát, Németországban most jön emiatt majd egy törvény, teljesen jogos.
ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Hu, dehogynem, a puszta letezes is szenvedes nekik, be kene mar mindenhol tiltani a tenyesztesuket, angol, francia bulldogok, mopsz, pincsi, cavalier spaniel, tacsko, show nemetjuhasz stb stb...
ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül horkolnak, röfögnek jellemzően a francia buldogok és egyéb nyomott orrú fajták. Én sajnálom is őket, nagybátyjáméknak van két mopszuk, mind a kettő pörög, csak közben alig kap levegőt. Ez milyen élet, hogy hiperaktív, de mozogni meg nem bír, mert megfullad? Ha rövidtávon nem is, de hosszútávon ez még különböző keringési, légzőrendszeri szövődményeket fog okozni, aminek szempontjából egyébként az angol buldognak a legrosszabb, nem véletlenül lesz olyan sok szívbeteg.
ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az üzlet (üzleti haszon) mindent felülír.
ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Meg lehetne műteni őket, hogy kapjanak levegőt. Csak ilyenre a gazdák nem költenek 100ezreket...
ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!