Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországi skót terrier...

Magyarországi skót terrier tenyésztőkről szeretnék érdeklődni, mi a tapasztalat a kennelekről?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztunk a családommal, hogy lassan szeretnénk egy kiskutyát vásárolni. Gyerekkoromból nagyon szép emlékeim vannak róla, ezért skót terrier (Aberdeen,scottie) is felmerült, több másik fajta mellett. Azért a szép emlékek dacára, szeretnénk körültekintően dönteni a fajtát illetően (tágabb családban volt ilyen kiskutya, ritkán találkoztam vele), hogy a kutyus boldog tagja legyen majd a családunknak, szépen be tudjon illeszkedni a hétköznapjainkba. Nem versenyeztni szeretnénk, hanem családtagot/hobbikutyát keresünk. Fontos az is, hogy a kutyus gyerek- és cicakompatibilis legyen. Illetve, átlagosan mennyibe kerül egy ilyen kiskutya, nem szaporítótól, hanem tenyésztőtől?

ápr. 14. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Skót terriert Skóciából. Benne van a nevében. Gondolom pulit sem egy fehérorosztól vennél.
ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Honnan jön ennyi hülye az oldalra?
ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
#2 Én sem értem, de ha már megkérdezte, válaszoltam neki.
ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1/3. Hát persze, németjuhászt kizárólag Németországban, francia bulldogot kizárólag Franciaországban lehet venni, benne van a nevükben, annyira okos vagy, rajtad kívül ez másnak eszébe sem jutott. És szerencsés is, a hülyeségért neked nem kell a szomszédba menned.
ápr. 15. 00:45
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
#4 Miért, szerinted a külföldi fajta magyar tenyésztője olyan etalont tenyészt, mint a hazájában tennék? Németeknél még megesik, hogy a hazai tenyésztő tényleg olykor beszerez tenyészegyedet Németországból, vagy elutazik a fedeztetésért, de ezek nem olcsó mulatságok. Megnyugodhatsz, aki itthon azt mondja, hogy skót terriert TENYÉSZT, az az aki a tipikus papíros szaporító, és rontja a más fajták normális tenyésztőinek hírnevét, mellesleg rontják a tenyésztett kutyák hírnevét a köznép szemében.
ápr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5/5. Minden egyes hozzászólásodnál egyre nyilvánvalóbb, milyen mélyen értesz a témához. Igazi hozzáértő ember vagy és ami szintén fontos, kultúrált, sőt, segítőkész is. Nem gondoltam volna, hogy ennyire okos emberek is vannak itt.
ápr. 15. 08:45
 7/14 anonim ***** válasza:

Fáraókutyáért meg menjünk Egyiptomba, a piramisból Kheopsztól kérni, ugye? :))

Amúgy követem a kérdést - már ha lesz normális válasz.

ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
#7 Nem, ne menjél Egyiptomba. Magyar embernek magyar kutyát.
ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8/8. Ezt most itt neked küldöm: https://www.youtube.com/watch?v=jS-jSTVt670
ápr. 15. 13:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Neeeem, másban nem kell nemzetinek lenni. Csak ebben. :D
ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!