Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megint bepisil?

Megint bepisil?

Figyelt kérdés

1 éves kutyám 1 hónapja lenne szobatiszta. 7hónapos korától húzódtak a bepisilések 1hét utána 2 hétig majd 3hétig sem pisilt be.

Most 1 hónap volt (sajnos csak volt...) a rekord ,mivel ma kétszer!!! Is bepisilt! Miért?!

Megvan a rendszer. Ugyanaz mint mindig. Délután 17kor pisilt be,nagyon lecsesztem és egyből vittem le szőnyegtisztítás után. Még csak csak elfogadtam,mert pont séta előtt voltunk,biztos nem bírta tovább... 18kor értünk haza. Most 21:20 és a szemem láttára megint a szőnyegre pisilt!!! (Az első akciója után EGYBŐL szőnyeg tisztító és hipós víz volt! Mivel az első és a második pisi is a szőnyegre ment...)

1hónap után is...Miért?


ápr. 23. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal beszéltél már erről?
ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mivel örökbefogadott, ezért teljes mértékben a szobatisztaság hiányára gondoltam. 6hónaposan került hozzám. (Ugye amikor 2-3 hétig volt szobatiszta aztán pisilt be,én simán arra gondoltam,hogy nem szobatiszta)

Most 1 hónap után csinálta. 1 évesen. Nem lehet,hogy csak simán nem szobatiszta?

ápr. 23. 21:34
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szervi probléma miatt nem tudja visszatartani a vizeletet.
ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Megint ismétlem magam: 1hónapig kibírja,aztán nem?
ápr. 23. 21:46
 5/19 anonim ***** válasza:

az én kutyám kiskorában nem tudta sokáig vissza tartani mikor tüzelt, nem tudom szuka-e a tied, olyan több héten át sokat pisilt, és még be is pisilt :/


meg sokszor volt nálam hogy levittem, elvégezte a dolgát, vártam kicsit aztán vittem is fel, de mivel tapasztalatlan voltam még nem tudtam hogy többet kéne lent lennie, hiába futott fel a házba egyből, és mikor felment, rá 5-10p és akkor pisilt megint, bent a házban...és ez azért volt mert több időt kell hagyni neki kint, hiába fel akar menni, de ez még kis korában volt


amúgy nem lehet hogy nem bírja ki olyan sokáig?

bár nem tudom kinél hogy van ez, meddig bírják ki a kutyák mikor dolgozni mennek az emberek, csak mert én home office-ban itthon vagyok és 2-3 óránként mindig ki viszem a kutyát 30-40percre, 4 óra után már nyüszög hogy takarodjunk ki

ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az enyém kan,de még ő is ivaros. (Májusban lesz ivartalanítás). Gondolkodtam, hogy jelölő pisi,de ahhoz sokat pisilt.


Nem hiszem,hogy azért lenne. 2x volt olyan, hogy sajnos 13 órát kelett kibírnia (4 hónap alatt történt 2x ilyen!)

ápr. 23. 23:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

13 órán át nem kiengedni bzmeg neked is sok eszed van, tönkreteszed szerencsétlen kutya veséjét aztán csodálkozol, hogy bepisil. Ennyi ésszel nem lenne szabad állatot tartanod.


Amúgy ennyi idősen az enyém is még előfordult, hogy bekakilt-bepisilt. Stabilan 1,5 éves kora utánra lett csak 100% szobatiszta. A másik kutyám sokkal előbb. Nem minden kutya egyforma.

ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaság minden kutyánál máskor történik meg. A kutya bepisilhet, ez ezzel jár. Emiatt nem kell lecseszni a kutyát, meg dühösnek lenni rá. Lehet, hogy rövidek a séták, nem pisili ki magát, mikor kint van. Vagy lelki eredetű, mivel örökbefogadott kutya.
ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#7 Nem tudod a körülményeket,ne általánosíts! Home officeban dolgozom! Az a két nap is azért volt,mert apámhoz mentem a KÓRHÁZBA!
ápr. 24. 09:06
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
#9 és nem tudtál volna valakit megkérni, hogy vigye ki, mi? 3 éve van kutyám és soha egyszer nem fordult elő ilyen, ezt hívják felelősségteljes állattartásnak.
ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!