Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lagotto vagy Border Collie?

Lagotto vagy Border Collie?

Figyelt kérdés

Szeretnek jövőre egy kutyát de nem tudom eldönteni hogy Border vagy Lagotto legyen. A Borderrol sok rosszat hallottam, a Lagottorol is hallottam rosszakat de annyit nem amennyit a Borderrol.


En egy családi kutyust keresek akivel tudnék agilityzni de ha nem vagyok otthon es levan farasztva akkor el van egyedül. Tudom h a border nagyon okos es jo agilityben de nekem az a mozgás igény nagyon durva. Tisztában vagyok azzal h a Lagottonak is nagy a mozgás igénye de talán kisebb mint a bordernek.

Vélemények ?



ápr. 25. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Miért írod ki félnaponta?
ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Agár esetleg. Border semmiképp.
ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Agár helyett Lagotto?
ápr. 25. 09:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lagotto azért még kevesebb van itthon... Találkoztam már olyannal, aki kedves, szociális, motivált volt, meg olyannal is, akit a munkára nehezen lehetett rávenni, támadta a többi kutyát, legszívesebben szaglászott volna a végtelenségig, pedig belerakta a gazdája az időt, energiát.

Border már rengeteg van itthon, többséggel szerintem nincs baj, általában motiváltak a munkára, figyelni kell, hogy ne vegyenek fel mániákus viselkedéseket és akkor jó kutyák lesznek, nekem már két borderem is volt (van). A szőrük viszont hullik, a lagottoé nem.

A helyedben inkább közép uszkárt vennék, mert ebből a fajtából tényleg csak simulékony, kb problémamentes kutyákkal találkoztam eddig.

ápr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Mennyi kutyás tapasztalatod van? Hogy tartanád a kutyát?

A lagottonak jóval kisebb a mozgás és foglalkozás igénye, mint egy átlag bordernek. És mivel nem annyira magas energia és ösztönszintű fajta, így jellemzően kisebb károkat okoz, ha kezdő gazdaként nem teljesen tudatosan nevelik a lagottot.


Egyébként kíváncsi lennék, hogy mi az a sok rossz, amit a borderről hallottál, mert a fajta egyetlen hátránya, hogy sajnos a küllem vonal közel sem alkalmas már olyan magas szintű munkára.

ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kezdő kutyatartóként bordert biztosan ne. A küllemvonalasokkal ugyan könnyebb, de ha azt akarod, hogy otthon egyedül hagyva ne legyen gond vele, ott azért már elég komoly napi szintű fárasztás szükséges, értek itt agymunkát is. Ha agilityizni szeretnél, akkor kezdésnek pl. egy befogadott keverék kutyus is jó lenne, de ha fajtatisztához ragaszkodsz, akkor pl. sheltie, uszkár, mudi, pumi is tudnak nagyon "menni", viszont általában nem annyira durván őrültek, mint egy border tud lenni (és ezt nem a border ellen írom, mert csípem őket, de a border gazdik úgyis tudják, mire gondolok).

Lagottóhoz nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem őket közelebbről.

ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Lagotto
ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek:) #6: Van most is egy kutyám, akit napi szinten tanítok, foglalkozok vele stb.. Sajnos vele nem tudok agilityzni mert ezáltal nem szereti azt a sportot:( De engedelmessegizunk. Nagyon sokat tanultam tőle, azt is h mit rontottam el es h mit csinaltam jol. Kinti-benti lenne a Lagotto (inkabb kinti) ugye agilityre szeretném vagy mas sportra, sokat kirandulnek vele stb… Nagyon sok tervem lenne vele. A borderekrol azt hallottam h ha nem vagyok otthon szétszedi a hazat nagyon sokat rombol stb… Ezt nagyon sajnalom mivel kiskori álmam egy border:( De a lagottoba szerelmes lettem :)
ápr. 25. 13:01
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Javaslom egy keverék kutya örökbefogadását.
ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!