Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legálisan szerzem be a gyógysz...

Legálisan szerzem be a gyógyszert?

Figyelt kérdés
A kutyámnak gyulladásos fülbetegsége van, ami sajnos visszatérő, így hónaponta kenegetni kell a fülét, hogy elmúljon a gyulladás. Az állatorvos Virbac Easotic fülcseppet írt fel, ami csak vényre kapható. Régen egy barátom segítségével vittem el a kutyát az orvoshoz, azonban ez a lehetőség most már nem áll rendelkezésre. Házhoz hívni szörnyen drága lenne, és ha még ki is jönne, hogy újra "diagnosztizálja", az alapból 20 000 Ft lenne, ami mellé a fülcsepp még 10 000 Ft... Azonban ezen a Dogmo Pharm oldalon elvileg meg tudnám rendelni vény nélkül is. Nem hallottam azonban erről az oldalról semmit, így nem tudom, hogy megbízható-e, illetve hogy egyáltalán szabad-e vényköteles gyógyszert rendelni vény nélkül... Mellékesen megjegyezném, hogy megkérdeztem az állatorvost, hogy nem lehetne-e egyszerűen felírni a gyógyszert anélkül, hogy bevinném a kutyát, hiszen ő maga mondta, hogy a betegség visszatérő és nincs más gyógymód rá, de ő ezt magyarázat nélkül elutasította. Szerintetek megrendeljem?

ápr. 27. 20:11
 1/6 anonim válasza:
94%
ne! a hamisítványok többet ártanak mint használnak a kutyának
ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az orvoshoz kérj receptet. Az nem kerül olyan sokba. Ha már kezelte és saját maga mondta hogy visszatér, akkor fel fogja írni. Egyébként megnézetném egy másik dokival is akár.
ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Gombellenes és antibiotikus készítmény, tenyésztés nélkül, havonta adogatni a kutyának felér egy fejbelövéssel, többet árt, mint használ.


Miért nem tudod állatorvoshoz vinni a kutyát?

ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Mi megbeszéltük az állatgyógyszertárban, hogy nem kérik el a receptet és legközelebb is azzal vásárolunk. Egyébként érdemes megnézni, hogy ugyanazzal a hatóanyaggal van-e embernek való gyógyszer és azt könnyebben be lehet-e szerezni.
ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Egy jó feljelentést megérne az a gyógyszertár. Hol van? Nem véletlenül vényköteles a gyógyszer, mert ártani is lehet vele, főleg ha vizsgálat nélkül, vakon alkalmazzák. Így jönnek létre a szuperbaktériumok, amik ellen nem hat a gyógyszer, aztán legközelebb már a fület kell kiírtani.


Emberi gyógyszert semmiképp!!!

ápr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tenyésztés volt???


okot kéne megtalálni miért durran be a füle! Lehet másik orvos kéne.


Kaja váltás sem ártana,mert akár allergiás reakció is lehet.


Nálunk tavaly volt a kutyámnál,hogy többször begyulladt a füle,büdös volt piros nagyon zsíros,orvos által felírt otodine konkrétan rosszabbá tette.


Neten kerestem egy gyógynövényes fül moso folyadékot. Rátaláltam erre

:

[link]



Napi 3x kezdtem locsolni neki, tartottam a fejét,hogy hasson,majd hagytam rázza ki végül alaposan száraz vattával kitöröltem, első 3 napban így csináltam majd kezdett javulni elég volt egyszer is locsolni. Végül egy hét alatt eljutottunk oda,hogy a szag megszünt,szebb volt a füle. Utána napi egyszer vattára cseppegtettem és kitöröltem neki, két hét alatt teljesen rendbe jött a füle!


Zsirosodni zsírosodott neki utána viszont mi áttértünk nyers etetésre (nem emiatt) azóta a zsírosodás is megszünt. Heti 2x kellett takarítani a fülét,de most havonta egyszer elég!


De ezzel a fülmosó folyadékkal rendben tudtam tartani a fülét.

ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!