Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne velem...

Milyen kutyafajta lenne velem a legboldogabb?

Figyelt kérdés

Menhelyi kutyust szeretnék, de az sem kizárt hogy fajtiszta lesz.

A hely, ami adva lenne: egy közepes méretű udvar, de a házba is bemehet, ott lenne a tálkája és a vize.Lenne egy kosara is+az elengedhetetlen kutyaház kint:)

A rá fordított idő: 14 vagyok, azaz iskolába járok és aktívan sportolok.A tanítására tudnék időt fordítani és napközben sem lenne egyedül, mert anyukám es öcsém otthon van:)

Tapasztalatom:Volt egy kutya, ami mamáéknál volt, annak gondjat viseltem,és most is van egy mamáéknal(azóta az előzo sajnos elpusztult)de igy igazaból ez lenne az első kutyám.

Ami megfog engem egy kutyában:szeretnék egy közepes testű kutyát (de a nagyobb testű kutyákat részesítem előnyben, csak a kistesom miatt gondolom jobbnak a közepes testű kutyákat.Kozmetikushoz nem nagyon vinnem a kutyámat, (már egy németjuhász kutya volt ugye nagyszuleimnél és egyszer nem volt kozmetikushoz.bar nem tudom hogy a németjuhaszt milyen rendszerességgel kell vinni) de a rendszeres fesulkodes nem hagynám el.Legyen nagyon intelligens, de nem hiszem hogy egy border collievak birnék.

Ennyi lenne:)

Ha írtok tapasztalatokat az is jo lenne:)

És par vicces sztorit is írhattok ha akartok:)


2015. aug. 22. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Egy menhelyi keverék jó lenne neked :) Elmondod ott is ezeket amiket ide leírtál, és fognak tudni mutatni nem egy ilyen kutyust! Normális tenyésztőtől 100 ezer körül van egy kutya fajtától függően, szaporítótól vásárolt kutya esetében pedig nagy a rizikó, hogy valamilyen betegsége lesz amit sokba kerül gyógyítani, vagy nem is fajtiszta és az pedig felnőtt korában fog látszani. Menhelyről érdemesebb kutyust venni, felnőttet főleg, jól taníthatóak ők is, ugyanúgy, sőt sokszor még jobban is tudnak ragaszkodni és van egy kialakult személyiségük már. Arról nem is beszélve hogy ezzel megmentesz egy kutyust, sőt kettőt, mivel az ő helyére tud jönni egy másik is :) . Menhelyt javaslom, jó kutyázást! :)
2015. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha mégis valamilyen fajtát szeretnél, fajta jellegűt stb. Akkor pedig van olyan hogy fajtamentés, ezeknél is érdemes nézelődni! :)
2015. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha 14 éves vagy, ülj le és gondold végig:

*Egy kutya 10-16 évig él

*Te jövőre középiskolába mész, ami megváltoztatja az időbeosztásodat (ha az aktuális iskoládban folytatod 12.ig akkor kicsit más)

*4-5 év múlva egyetemre, ami nagyon más időbeosztás


Folyamatosan fogod tudni biztosítani a napi 3 sétát, élelmet, orvosi ellátást stb. a kutyának?


Ha gondosan választasz, egy menhelyi kutya jó társad lehet

2015. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 macdln ***** válasza:
49%

Nem hinném, hogy egy átlag kutyatartó napi 3- szor sétáltat, legfeljebb, ha panelban él. Ha pedig kertes házban semmi szükség rá. Én napi egyszer sétáltatom a hosszú szőrű tacskómat, de van, hogy csak kétnaponta. Nagy az udvarunk. Mivel nem fajtatiszta (osztálytársaméktól kaptam még másodikos koromban) így nem olyan kistestű, mint a legtöbb tacskó. Inkább közepes. Anyának is német juhásza van. :) Elég nagytestű fajta, úgyhogy kisgyerekhez nem ajánlatos. Jövőre veszünk tenyészetből border collie-t. Nem tudom mekkora a kistesód, de a borderek elvileg nagyon gyerek és emberszerető kutyusok. Mellesleg a világ legintelligensebb kutyafajtája. Szőre különösebb gondozást nem igényel, elég hetente egyszer-kétszer átfésülni. Nem olyan nagyon nagy testű fajta,, hanem inkább a közepes és nagytestű közötti a mérete.

Közepes termetűek közül nagyon cuki szerintem még a spániel és a corgi. Bár a corgi nagyon drága, 3-4 százezer körül van az áruk. Border collie 120-250 ezer. Tacsit és spánielt sajnos nem tudom. Mindegyik kutyafajta, amit felsoroltam ragaszkodó típus. A tacskók egy kicsit makacsok, de ám nagyon édesek, a miénk nagyon szereti a simogatást és a dögönyözést. :)

Ha tényleg meg tudod adni a megfelelő körülményeket a kutyusnak, akkor bármelyik fajtát választhatod. De ha nem muszáj, hogy fajtatiszta legyen, akkor menhelyen is rengeteg kiskutya van és ha szerencséd van találsz egy spániel, tacskó vagy border jellegű kutyust.

2015. aug. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Border collie-t szerintem ne válassz, bár valóban nagyon intelligens, de épp ezért nagyon munkaigényes, feladatigényes fajta is, és nem valószínű, hogy lenne rá elég időd.

Szerintem a menhelyi kutyus tökéletes választás lehet.

Azt javaslom, látogass el egy vagy több menhelyre. Mondd el a gondozóknak, nagyjából milyen kutyusra vágysz (ahogy itt leírtad), és segíteni fognak a választásban.

Kölyökkel több gond van, mert neveletlenek, az első év, míg megtanulja az alapvető dolgokat, igen melós lesz :) Sok mindent szét fog rágni, úgymond rosszalkodni fog. Cserébe te nevelheted fel.

A legjobb választás talán egy fiatal felnőtt, akinek már kialakult a természete, tud már pórázon sétálni, emberekkel megbízhatóan szelíd, gyerekekkel is tesztelve van.

2015. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Yorkshir Terrier . Kis korában nagyon kivai de ha felno nagyon illik majd hozzad
2015. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!