Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyköt vagy felnőtt kutyust...

Kölyköt vagy felnőtt kutyust fogadjunk örökbe egy éves kutyusunk mellé?

Figyelt kérdés

Az enyém most lesz egy éves ivartalanított kan kutyus.

Két kiskutya tetszik a menhely weblapjáról egy kölyök 3 hónapos és egy másfél év körüli kutyus.

Keverékek mindketten nekünk fajta tiszta kutyusunk van.

szereti a többi kutyát jól van szocializálva az időnkbe a pénztárcánkba is bele férne egy másik kutyus.

kérdés hogy kölyök vagy felnőtt kutya lenne a jobb.

Szerintem a kölyök páromnak mindegy csak már itt lenne a másik is.


2010. okt. 28. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

én tapasztalatból azt tudnám javasolni hogy inkább a kölyök ha van már kicsivel nagyobb..

anno a fél évesünk mellé hoztunk egy 8hónapost-hát nem volt egyszerű- már ennyi idősen dominancia és területi problémák voltak egy 80 m2-es lakásban, bár utána kertesbe költöztünk :)

de talán könnyebben megszokna egy kisebb kutyust mint egy nagyot.bár arra számíts hogy lesz pár nap amíg """""sértődés"""" lesz (tudom, nem lehet emberi tulajdonságokkal felruházni egy ebet, de nem tudom kutyanyelven)

nekünk 3-4 napig nem nagyon evett a régi, elkerült, nem lehetett hozzáérni, míg az új, abszolút élvezte a helyét.. ki érti ezt?

na de dícséretes dolog hogy örökbe fogadtok.. sok sikert hozzá

2010. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy. Ha te vagy a falkavezér akkor te mondod meg kit fogadtok be a falkába.

Szerintem vigyétek az idősebbet, annak kevesebb az esélye a gazdisodásra.

Mondjuk én kivinném a mostani kutyám a menhelyhez és elvinném öket együtt sétálni, ha tényleg olyan jól szocializált ahogy mondod akkor semmi baj nem lehet. Meg jobb ha elöbb semleges területen találkoznak.

2010. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk pincsi kan mellé 9 hónapos dobermann kan került anno. Nagyon jól megvoltak, sokat játszottak, megértették, hogy ketten vannak, de egyformán foglakozunk velük.


Ha választani kellene, az idősebbet, mert egy kölyök könnyebben talál még gazdát. És egy idősebb sokkal hűségesebb és ragaszkodóbb is lesz, ha megérti, hogy nálatok már jó helye van. Tapasztalat.

2010. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

mi is így gondoltuk hogy mielőtt haza hozzuk együtt sétálunk egy nagyot. majd csak utána jönne be a területére nehogy gond legyen mert eddig másik kutya nem volt az ő helyén :) a nagy kutya azt írják szobatiszta póráz nélkül sétál vissza jön stb szóval azzal sok gond nem lenne. :)

kérdés hogy mennyire játékos mert a mi kis kutyánk még az és lehet a másik nyugodtabb ezért a kölyök és a felnőtt kutyán gondolkodunk. amúgy ha nem lenne olyan sokba az etetés doki minden akkor mindkettőt elhoznánk de 3 kutyára már nem jutna annyi figyelem ezért csak ketten lesznek.

2010. okt. 28. 10:31
 5/7 A kérdező kommentje:
azt hiszem akkor az idősebb lesz :) Majd a menhely véleményé is kikérem. Csak még ivartalanítva lesz így november közepétől lehet elhozni:) addig türelem.
2010. okt. 28. 10:45
 6/7 lovasoktató ***** válasza:
Nekem volt már sok kutyám és van is.Minden képpenn találkozniuk kell a kutyáknak abból el tudod dönteni melyikkel jön ki a legjobban.Ha viszont ilyen jólnevelt az idősebb kutyus a tiéd sokat tanulna tőle és gyorsabban mint amúgy.A másfél éves is még ifi korosztály.
2010. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mennyire játékos, az csak később derül majd ki. Hiszen új helyre kerül, idegen neki a hely, a szagok, ti is.. Beletelik egy pár napba,hétbe míg megszokik mindent, tehát ne alapozzatok az első pár napra, ami a személyiségét illeti. Bölcs döntés a menhelyi kutya, sok sikert! :)
2010. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!