Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyánál jutalomfalat...

Kölyökkutyánál jutalomfalat motivációként. Felnőtt korában is ez lesz?

Figyelt kérdés

4 hónapos kutyusom gyönyörűen csinálja, amit kérek tőle, ha van nálam jutalomfalat. Szinte hiba nélkül csinál mindent. Ennek én örülök is. Csak van itt egy kis bökkenő. Ha nincs nálam jutifalat, akkor csak az ül-t hajlandó megcsinálni, ezt sem mindig.

A kiképzőnk tegnap mondta, hogy itt a motiváció lesz a kulcsa a dolgoknak. És hogy semmi gond, jutifalattal kell motiválni.


Olyan kutyások válaszát várnám, akinek a kutyusa kölyökkorban szintén ennyire "jutifalatfüggő" volt. Hogy alakultak a dolgok? Most is csak jutifalatra reagál nektek? Vagy már szinte teljesen el tudtátok hagyni a jutifalatot?


2011. nov. 7. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj de hány éves vagy???

Van egy 4 hónapo(!!) KÖLYÖK kutyád - mit vársz tőle már most? Az IPO 3-at akarod vele letetetni fél éves korára?


LEGYÉL TÜRELMES!!!!

2011. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod! 4 hónaposan ez megfeleő szint. A jutalomfalat elhagyását fokozatosan kell megkezdeni, és akkor is inkább véletlenszerűen. Mondjuk leülteted egymás után 3-szor, aztán a harmadiknál nem adsz neki, aztán, lefekteteted 3-szor, akkor a másodiknál nem adsz neki. Ha nem kap jutifalit, akkor a hangos dícséret, vagy simogatás, váltsa ezt fel.Az én kutyám 1 éves elmúlt. Már nem kap jutalomfalatot, anélkül is megteszi amit kérek. Helyette megdícsérem minden esetben. Lassan hagyd el. Hónapok alatt, ha elhagyjátok, már az is jó!
2011. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó, ha 10-12 hónapos korára hagyod el! Amíg kicsi, kell neki a motíváció!
2011. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miértnem tértek át klikkere ? Mi jobban szeretjük:)
2011. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg kicsi, kell neki a motíváció!"


Amikro nagy akkor is. A kutyák nem gépek, h egyszer beprogramozd és utána hadd szóljon. Fontos nekik a folyamatos pozitív megerősítés - aminél nem mindig elegendő a simi, ha kajás akkor meg pláne nem. Fokozatosan lehet csökkenteni, de sosem lehet elhagyni. Azzal a kutya motiváltságát és koncentrációját csökkented csak. Főleg akkor ha ő alapvetően nem egy "dolgozzunk a munka öröméért" típusú munkakutya. Minden kutya más. Az ilyen kajás jószágok kajára teljesítenek jól. Ennyi. Ezt fogadd el!

2011. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Miértnem tértek át klikkere ? Mi jobban szeretjük:)"


A klikkernél folyamatosan kell jutalomfalat. Hisz klikk-kaja, klikk-kaja. Nincs klikk kaja nélkül!

2011. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


A koromhoz semmi közöd.

Egyébként mi a baj abban, ha mások tapasztalatát kérdezem ezzel kapcsolatban? Ki mondta, hogy elégedetlen vagyok a kutyámmal?

Nem tudom honnan szedted, de nem kéne többet gondolni a kérdés mögé, mint ami valójában van.

2011. nov. 7. 12:43
 8/14 A kérdező kommentje:

Többieknek köszönöm az eddigi válaszokat :)

Épp a következő alkalommal fogunk klikkerezni is az oviban, eddig még nem használtuk, majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgok :)

2011. nov. 7. 12:47
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáim is jutalomfalat függők de ezzel sosem volt gond. Amit már megtanultak arra mindig reagáltak a korukhoz megfelelő szinten jutalomfala nélkül is. Szerintem ez azért van, mert nem csak motiválva vannak hanem tekintélyem is van, tehát nem adok arra esélyt hogy ne csinálják meg. Illetve annak is örülnek ha simogatom őket. A jutalomfalatot meg sosem hagyom el, mert gyakorlásnál néha-néha és az új dolgoknál mindig kell.
2011. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy cikk a klikker elhagyásáról (ha nem klikkerezel akkor is behelyettesítheted jutalomfaltra, a mechanizmus ugyanaz): [link]


Úgy persze, hogy nem lehet elhagyni, hogy egyszer csak nincs falat semmiért, hiszen nincs is nálad, de dolgozni meg azért kell. Ahogy az előzőek és a cikk is írja, fokozatosan hagyd el. Ha használsz falattartót, akkor időnként érdemes nem elvinni a falattartót, de zsebben tartani falatot úgy, hogy nem látja.

Mivel még nagyon kölyök, elvárás szinte, tekintélyből dolgozásra még ne akarj eljutni. Ha mész tanfolyamra is, akkor az alap fokú tanfolyam végén már el kell kezdened elhagyni a falatot, hiszen a vizsgát már falat nélkül kell végig csinálni. Aztán középfokon megtanulod azt is, hogy hogyan kell már ismert feladatokat tekintélyből elvárni, de annak meg van a maga ideje.


Én falattal tanítom a kutyám, általában nálam van a falattartó, mert abban tárolom a labdát, a kakizacsit, meg minden egyéb kutyás cuccot is, így kényelmes nekem, de ha épp nem tanulunk semmi újat, nem készülünk komolyabb vizsgára, akkor a kis pohárnyi száraztáp, amit a hétköznapokon falatnak találok nem fogy el két hét alatt se. Tehát alap feladatokat már 99%-ban megcsináltatok falat nélkül, csak akkor adok falatot, ha nagyon nehezet vártam el. Pl. kigurult a labdája az útra, de nem engedtem utána futni, vagy leültettem úgy, hogy közben két kölyök rágta a fülét, stb.

Ez is fontos, hogy idővel fel tudd mérni, hogy mi az az ingerkörnyezet, amikor már elvárhatod a feladat, és mi az, ahol még kell neki a megerősítés, mert nehéz neki teljesítenie.

2011. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!