Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi erről a véleményetek? Ez...

Mi erről a véleményetek? Ez normális?

Figyelt kérdés

Én nem értem azokat akik a kutyájukat csak táppal etetik.

1. Ti mit gondoltok róla?

2.Ti mivel etetitek a kutyitokat?

Köszönöm! Sziasztoik!


2010. okt. 30. 17:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

sztem vicces akart lenni és a konzervdobozra gondollt.

amúgy én táppal, házi kajával és konzervvel is etetem. Veverve, reggeli vacsi...stb

2010. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 hell-ikon ***** válasza:

Házi koszt+táp.


Nálunk a házi koszt nem feltétlen jelent maradékot. (legalábbis nem mindig) Csirkéket tartunk / nevelünk, amiből jut a kutyának, a szomszéd nem mellesleg hentes és mészáros, nála is kezdődik most már téli nagy üzem, onnan is jut olyan nyesedék zsákszámra, amit a tápokba is belekevernek (meg még annál jobbak is).


Szóval összességében meglehetősen széles skálán mozog a kutyánk étlapja. Persze ezek mind főve mennek ki neki valamilyen "körítéssel".


Én amúgy is abból indulok ki, hogy én magam sem szeretnék marhapörkölt ízű "kekszen" élni egész életemben, bármennyire is benne van minden amire a szervezetemnek szüksége van. Igenis szeretnék igazi, szaftos pörköltet enni, galuskával, savanyított cseresznyepaprikával a "keksz" mellett.

2010. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Nem gondolom hülyeségnek, de azon a véleményen vagyok, hogy nekik is szükség van változatosságra :) Én is szoktam nekik főzni, belsőséget, csirkeaprólékot, velőscsontot, tésztát/rizst, mellé valami kis zöldség. És akkor ezeket összerakom a tápjával (happy dogot kap) a táp megszívja egy kicsit magát, és így szívesebben is megkajálják (két beagle).
2010. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Ja, hogy vicces akart lenni :)

Igen szerintem sem egészséges ha csak egyfajtát kap!

2010. okt. 30. 18:54
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem ember!

Az ember kifinomult ízléssel van megáldva. Sőt... az ember un. vegyes étrenden él. Az ember képes csak az élvezet miatt is enni. Pl fagyi, ami, ugye nem éhség miatt kerül a pocakba.

A kutya állat. Ragadozó. Ami annyit jelent,megeszi a másik állatot,a húsáért. Az állat azért eszik, hogy életben maradjon , semmi másért.

A hús nincs bepácolva, finom körettel és szósszal tálalva.

Persze, hogy a kutyának a hús , kiegészítve szénhidrát,- különböző ásványi, -vitamin tartalmú ételekkel az ideális. De a mai modern korban a tápok használata kényelmesebb.

Mi sem a kemencében sütjük a kenyeret,mielőtt reggelire kitálaljuk, nem az istállóban vacsora előtt kifejt tejet tesszük az asztalunkra.

Az, hogy kedvenceink válogatnak, már annak a jele, jó alaposan háziasítva lettek.

Megtanultak nasizni is:))

Van kutya, amelyik nagyon sok évig elél házi koszton. De van, amelyik csak tápot látott egész életében, mégis remekül megéli a kutyaélet végső határát.

A kutyáink oly rövidke ideig élnek velünk. Azt bebizonyítani, hogy éppen a táp, vagy a vegyes koszt miatt él valamelyik hosszú éveket, vagy elmegy betegségben,fiatalon, szerintem sosem lehet .

2010. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsónak rész7ben igaza van. De most mit akarz kifejteni? Mi a jobb?

Mondjuk én ugy vagyo ezzel, hogy azlrt gondoljatok bele milyen lehet, az egséz életedet leélni, egy fajta tápon.

2010. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Utolsó igazad van! :)
2010. okt. 30. 20:26
 18/31 anonim ***** válasza:

mi nem visszük túlzásba az etetést, kap tápot, néha adunk mellé ilyen hosszú kutyapárizsit, illetve a tápot néha "higítjuk" házikoszttal...

ilyen a "kutyapárizsi":

[link]

2010. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ha a táp mellett bármit is kap, az maximum hús. Olyan, amit neki vettem, azt is elsősorban jutalomfalatként. Nálunk a változatosságot, az íze kedvéért kategóriát a jutalomfalat jelenti. Ez virslitől, belsőségen át akár a színhúsig bármi lehet.


De a fő tápláléka a táp!

2010. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Hehe, akkor engem sem értessz. :)))

Én kizárólag száraztápot adok neki. Se házikoszt, se konzerv. És én nem "szerintem"-ekre alapozok, hanem tudom, hogy a kutyáknak nem jó a változatos étrend.


Egyedül jutalomfalatként kap változatos ínyencségeket, de ez sem őérte van, hanem magam miatt, mert nekem egyszerűbb a dolgom, ha ilyesmivel könnyebben motiválható.


Amúgy engem egyáltalán nem érdekel, hogy más mit gondol erről és mivel eteti a kutyáját, csak ne éheztesse!

2010. okt. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!