Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hassak a német juhászomra?

Hogyan hassak a német juhászomra?

Figyelt kérdés

Van egy nyolc hónapos német juhászkutyám (szuka). Szoktam vele kutyajátszótérre járni minden nap, és az összes kutyával nagyon jól kijön. De ha bejön egy olyan kutya, amelyik fél, annak azonnal nekimegy. Ez az egyik probléma.

A másik, pedig az, hogy a domináns kutyákat is „lerendezi”. Egyedül csak a felnőtt kanoktól tűri el a domináns viselkedést. Pont tegnap történt egy érdekes eset:

Van egy amerikai staffordshire terrier kan (7 hónapos) a kutyajátszótéren, akivel már négy hónapos koruk óta ismerik egymást, és mindig együtt játszanak. Nagyon szeretik egymást. Ha az amstaff játék közben kicsit erősebbet harap, az én kutyám rámorog és leteperi a földre, majd fölé áll, és az amstaff megadja magát. Ezért vele nincsenek gondok, és folytatódik tovább a játék.

Van a játszótéren (ők ritkábban szoktak jönni) egy hat hónapos, szuka boxer. Vele is mindig jól eljátszott a kutyám, egészen tegnapig, mikor az történt, hogy a kutyám mellettem állt, és nézte, ahogy a boxer kislány, és az amstaff „barátja” játszanak. De épp hogy csak elkezdtek játszani, a boxer morogni kezdett és nekiment az amstaffnak, aki megadta magát neki. Az én kutyám azonnal megindult, ahogy meghallotta a morgást, és ráugrott a boxerre. A boxer, amikor a kutyám alá került, még akkor is morogott és harapott, ezért az én kutyám se hagyta abba a támadást. Ilyenkor már az amstaff is felbátorodott és nekiugrott a boxernek. Néhány pillanat alatt játszódott le ez az egész, és kicsit messzebb voltak tőlünk, ezért durvult el ennyire a helyzet, de minden gazdi fejvesztve rohant a kutyájáért. Lerángattam a kutyámat a boxerről és jól leszidtam. Mindhárom kutya le volt fogva egy ideig, amíg lenyugodtak. Először az amstaffot engedték el, aki csak sétálgatott és szimatolta a földet. Azután a boxert is elengedték, és én is elengedtem a német juhászomat, aki megint megindult a boxer felé. Kiabáltam utána, mikor rohant, de mintha meg se hallotta volna. A boxert leteperte a földre (nem harapott, csak lenyomta) és maga alatt tartotta, de a boxer nem hagyta magát. Ezt eljátszották még egyszer-kétszer, aztán nem engedtem el a kutyámat, hanem magam mellett tartottam. A boxert viszont elengedték, és megint neki ment a staffordnak. Eddigi alkalmakkor gondolom csak azért nem ment neki, mert az én kutyám mindig előbb ráugrott. Szerintem ez dominanciaharc volt. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert persze előfordul, hogy összekapnak a kutyák, de ha már összeszidom az enyémet és elengedem, akkor elvárom, hogy ne támadja meg a boxert.

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy a félős kutyákat nem szabad bántani? Nem harapja meg őket, csak morog rájuk és azokat is „lebirkózza”.

Segítsetek, kérlek, mert tényleg nagyon kedves kutyám van, csak a domináns és félős kutyákkal akadnak problémáink.

Ui.: Jártam a kutyámmal kutyaoviba (itt meg is dícsérték, hogy milyen szépen kommunikál a kutyákkal) és most járunk kutyaiskolába. Pórázzal és póráz nélkül is lábnál jön, leül, helyben marad, gond nélkül be tudom hívni, stb. A falkavezérségemmel sincsenek gondok. De ha egyszer a fejébe veszi, hogy megtámad egy kutyát, akkor se hall, se lát.


2010. okt. 31. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

"A falkavezérségemmel sincsenek gondok. De ha egyszer a fejébe veszi, hogy megtámad egy kutyát, akkor se hall, se lát."- hát már ne is haragudj, de nem vagy falkavezér! Ha hívószóra nem megy oda hozzád, mikor nekiindul.. Úgy kell leszidni, hogy megfogod a grabancánál és kicsit fölemeled,mint ahogyan azt az anyja is tenné vele.

Egyébként meg ha már másodszorra is nekiment, miért nem mentetek el máshová? Boxeres is megregulázta a kutyáját? Nem mindegyik kutyának tetszik a másik kutya. A te kutyád domináns, ha csak szimplán leteperi és fölé áll. Ő akar lenni az egyetlen domináns. Ha a boxer idősebb,akkor persze,hogy nem nézte jó szemmel ha a te kutyád igazgatja.

Ha azt akarod,hogy ne bántsa a félős kutyákat,akkor pórázra veszed a kutyád,nem engede el és szépen odamentek vele a félős kutyához együtt, össze ismerteted vele és mikor kell,akkor rá szólsz hogy nem szabad.

2010. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2010. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyámmal pont ilyen gondok voltak. Domináns nagyon, a félős kutyákkat ő is le akarta rendezni, és ha mások összeugranak, úgy érzi azonnal be kell avatkoznia.


Igazából nem tudom elmondani hogy oldottam meg a problémát, valahogy a középfokú tanfolyam alatt kezdett megoldódni, sok más apróbb probléma rendezése közben.


Nálam ez abszolút elfogadhatatlan viselkedés, ilyenkor minden egyes esetben büntetés van, akkor is, ha nem ő kezdte. Pont nem érdekel ki kezdte, aki folytatta az ugyanolyan hibás.


Arra vigyázz, hogyha már fogást talát a kutyád, akkor ne rántsd ki, nehogy te tépj bele a másik kutya bőrébe a rántással, ilyekor nyakörv csavarással eresztésre kell előbb rávenni.


Én ilyenkor mindig kiemelem a szituból, és kerestlen szavak, meg morgás mellett a nyakbőrénél fogva (az én kutyám is nehéz, klétkezes erőlködős mutatvány) kiviszem valahova a perifériára, és egyszerűen nem engedem vissza abandába. Ha mozdulna, akkor megint borítom rá dühdobozt, nem engedem elmozdulni onnan, ahova tettem. Ilyenkor direkt játszani szoktam a másik kutyákkal, megmutatom neki, hogy milyen szuper buli itt a falkában lenni, de sajnos ezt a viselkedést amit ő csinált, a falka nem viseli el.


Ezt addig szoktam csinálni, míg már látványosan nagyon szarul érzi magát a perifériára szorulva. Aztán behíom, de nem kedveskedek vele, hanem még kicsit megdorgálom, és figyelem a viselkedését. Minden apró jelet ami verekedéshez vezethet, letiltok. Vagy ha a másik kutya miatt tudom, hogy balhé lenne, akor egyszerűen nem is engedem meg neki, hogy megközelítse a másik kutyát.


De azértidáigidő volt eljutni, a tanfolyam sokat segített. Ha póráz nélküli suliba jártok, ott idővel te is meg fogod tanulni kezelni azilyen helyzeteket.

2010. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már beszéltem az egyik oktatóval, és mondta, hogy segít a problémánkon. :)

Köszi a válaszod.

2010. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hoppá. Nem otthon vagyok és nem a sajátomon vagyok bejelentkezve. :DD

Az előző választ én, a kérdés feltevője írtam. :D

2010. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!