Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetést kaphatok ha...

Milyen büntetést kaphatok ha a kutyám atszökik a szomszédba?

Figyelt kérdés
Àtépítés van nálunk es a kutyám (7 hónapos mudi)egy kis jukon átszökött az állatokat utáló szomszédhoz. meg ugatta öket aztán vissza jött. Szerintem biztosan fel fog jelenteni. Mióta kutyám van nem beszél velem.
2010. okt. 31. 15:31
 1/6 hell-ikon ***** válasza:
Ha valami káresemény is volt, amit a kutya okozhatott, akkor rongálásért feljelenthet.
2010. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem történt.

De maga az nem büntetendö ha a kutyám rá megy az ö területükre?

2010. okt. 31. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem erősítsd meg a kerítést, mert biztos nagyobb bajba kerülhetsz. Ettől viszont biztos nem.
2010. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hell-ikon ***** válasza:

Jót kérdeztél, sajnos nem vagyok ügyvéd, de általában ha a kutyád csinál valami olyat ami szabály vagy törvényszegésnek minősül, azt a hatóság úgy veszi, mintha _te_ tetted volna.

Ugyanis te vagy a felelős a kutyáért és a cselekedeteiért.


Nem hallottam még ilyesmiről, de a fentiekből kiindulva egy elvetemült szomszéd esetében én eltudnám képzelni a birtokháborítást pl.

2010. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

amíg nem lóbál egy fényképet, amin a kutyád éppen a sövénye tövébe sz@rik, nem hiszem hogy gondod lenne :D

még ha fel is jelent, mivel tudja bizonyítani, hogy átment a kutya? egyébként meg ha nem csinált semmi kárt, elvileg nincs gond az ilyesmiből. max kapsz egy kis dorgálást, hogy miért nem figyelsz a kutyádra :)

2010. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyesmivel nem foglalkoznak a rendőrök , van nekik jobb dolguk is.De abba gondolj bele , h ha nem szereti az állatokat a szomszéd , és átjár hozzá a kutyád , simán megmérgezheti a kutyát.Sztem zárd be valahova a kutyát , vagy ha más lehetőség nincs kösd meg amíg az átépítés be nem fejeződik , mert könnyen baja eshet a kutyának.
2010. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!