Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki megfenyegetett, hogy...

Valaki megfenyegetett, hogy megmérgezi a kutyáim. Részletek lent! Milyen büntetést von maga után, ha valaki póráz nélkül sétáltatja lakott területen a (jól nevelt) kutyáit?

Figyelt kérdés

nem találtam megfelelő kategóriát, ezért ide írom a kérdésem.

A 3 BÉKÉS, JÓL NEVELT kutyámat (egy 3 hós kölyök, és két 1 éves kisebb testű szuka) kivittem póráz nélkül az utcánkba, hogy a villanyóraleolvasót ne zavarják. Volt rajtuk nyakörv, a póráz a nyakamban lógott, de mivel csak 2 percre mentem ki az utcánkba, nem kötöttem meg őket, senki nem volt a közelben, de az egyik ház kerítése mögül kiordibált egy (kutyás) lány, hogy hallottam-e a pórázról?

(Ők illegálisan parkolnak az utcában a kamionukkal, amivel tönkre is vágták az utat)

A kutyáimmal az életben még nem találkozott, azt se tudtam, hogy az utcában lakik, a kutyáival se volt sosem konfliktusunk, nem értem, miért kellett úgy nekem támadnia. A lényeg, hogy megfenyegetett, hogy megöli a kutyáimat (???) és engem is megveret.

Én erre csak annyit mondtam, hogy gratulálok a szüleinek, amiért ilyen nagyszerű, kedves gyereket neveltek belőle, és tovább mentem.

Beismerem, pórázt kellett volna tennem rájuk - a jog szerint.

Ha nem olyan stílusban "kér", azonnal fel is teszem.

Szeretném tudni, ha netalán odáig fajulna a dolog (bár nem szeretném, ha lenne folytatása), ki mellé állna a törvény?

Mert részemről ugye történt törvénysértés, bár azt hiszem, nagyon csekély, hiszen senki nem volt az utcában, és ott volt a nyakamban a póráz, a kutyáim jól neveltek, hívásra bármikor azonnal lábhoz jönnek.

Ő viszont szóban megfenyegetett. Erre persze nincsenek tanúim.

Szóval ha ne adj' isten meg akarná mérgezni a kutyáimat (ami miatt most lesz pár álmatlan éjszakám) és én beperelném, vajon kinek adnának igazat?


2011. máj. 31. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt két variáció van, kutyára közterületen póráz kell. Ha jól nevelt se igazán érdekli a rendőröket, én is belefutottam már.(Megúsztam figyelmeztetéssel) Pedig láb mellett sétálnak, el sem mozdulnak mellőlem. De viszont ha fenyeget, vagy tényleg megöli a kutyáidat, az viszont már állatkínzás, ami börtön büntetéssel is jár ha rá tudod bizonyítani. A póráz nélküli séta, maximum figyelmeztetés, vagy pénz bírság. Ha ez elkezdődik, akkor belemehettek a pereskedésbe, vagy egymás között "elintézitek", de egyik sem igazán jó. Ilyen férgekre, sajnos sosem lehet rábizonyítani, mert nem tudod tetten érni...De ha tetten éred, akkor egyértelműen neked lenne igazad. Üdv.
2011. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mekkora f@szkalapok vannak...

már önmagában, hogy így beszól neked a kis hülye, meg a stílusa. az ilyennek kár kijönnie az anyjából, inkább száradt volna a lepedőre, vagy az intim betétre...

2011. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hááát....


Ha lefényképezett mielött kiordibált( és a képen jól látszik hogy Te vagy rajta, és elvannak engedve a kutyáid )

akkor ő mellé fog állni a törvény. Téged fel jelenthet, sőt még kitalált történetet is kreálhat hozzá.

Ha lemérgezi a kutyáidat és felnyomod, akkor azt neked bizonytani kell. Ha nem tudod bizonyítani, akkor ő is támadhat, vissza perelhet. ( pl másokról való rossz hírek terjesztése, és lehet nyerni is fog )


Amúgy Te is fenyegetőzhetsz, ha megteszi hogy lemérgezi a kutyáidat akkor Te meg leöntöd kromofággal az autóját/it.

Sokkal nagyobb lesz neki az anyagi kár. De ezt azért ( ha közlöd vele ) úgy tálald hogy más ne hallja.

Vagy kiprovokálod az újboli fenyegetőzést, és felveszed egy diktafonra. Majd közlöd vele, ha megteszi akkor lesz bizonytékod hogy ki mérgezi az utcában a kutyákat. ( a Te kutyáiddal kezdte )

És ez már kimeríti az állatkínzást, így börtön büntira is számíthat. ( főleg ha szigorítnak az állatvédelmi törvényen )

2011. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyikünknek sincs bizonyítéka a másik ellen, senki nem volt a környéken, csak az a baj, hogy most én csak emiatt nem indítok pert.

Viszont ha ő tényleg olyan hülye, és megmérgezi a kutyáimat, akkor én megőrülök. És akkor tökmindegy a törvény, a kutyáimat nem hozza vissza semmi.

De ha idejönne keménykedni, legalább tudom, hogy a törvény azért valószínűleg mellém állna.

És mondjuk bizonyíték híján nyilván nem kapna büntetést, de talán kérhetném, hogy x méterre tiltsák el a kutyáimtól és tőlem...

Én nem szeretnék nekik kárt okozni, nekem is meg lennének rá a megfelelő ismerőseim, hogy most nekiálljak keménykedni, de nagyon nem vagyok az ilyesminek híve...


Jajj csak a kutyáimnak ne legyen bajuk.

De most amúgy ha iratok jegyzőkönyvet vagy valamit a fenyegetésről - bizonyíték nélkül - és történik valami baja a kutyáimnak, akkor azt azért figyelembe veszik nem?...

2011. máj. 31. 18:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert az előző kutyámat meg is mérgezte valaki, de szerencsére elszámolta magát a mennyiséggel, és megmaradt a kutya, csak nem volt kit gyanúsítani.
2011. máj. 31. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyu.

Sajnos bizonyíték nélkül nem fogsz semmire se jutni.

Az csak egy dolog, hogy téged megfenyegetett. De ő is kitalálhatja, hogy pl. nem is egyszermegkergette őt a kutyád, és alig bírt beszaladni az utcáról.

Vagyis egy állítás egy tagadás. Ezt ( bizonyíték hiányában) szépen lezárja a rendőrség.


Nekem volt egy ügyem. Ott egy előzetes vita után a fickó kijött az utcára egy baltával, és a fejembe akarta vágni. Mégpedig úgy, hogy velem volt a kutyám ( 51 kb ), és végig ugatott a pórázon.

Majd odalépett, és amikor emelte a kezét a baltával kutyám elém ugrott ( pórázon ), és az Ő fejébe ment a balta. A fickón egy karcolás NEM esett.

El nem tudod képzelni milyen nehéz volt bizonyítanom az igazam. Mert a fickó azt találta ki, hogy én ráuszítottam a kutyám, és azért vágta a kutya fejébe a baltát. De nem engem akart bántani, ő csak önvédelemből tette azt.

Viszont aki hazudik, ( és nekem volt tanum )előbb utóbb ellent mondásba keveredik saját magával, ha nem elég ügyes.

Természetesen a bíró a javamra döntött, de nagyon nehéz menet volt.

Ilyen a törvény sajnos.....

2011. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!