Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak tacsi kiskutyáim...

Mit csináljak tacsi kiskutyáimmal?

Figyelt kérdés

most születtek hol tudnám elajándékozni őket??

3 kan és egy szuka.


2010. nov. 1. 15:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
aki tud vmi megoldást vagy esetleg elvinné az írjon privit
2010. nov. 1. 15:14
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
minek pároztattad a tacskódat te ostoba? hányszor mondjam még el a sok hülyének, hogy a kutyának a szülés az ROSSZ? hirdesd meg amúgy neten...expressz.hu.de nehogy pénzt kérj értük!!! a kutyádat meg ivartalanítsd, mert mivan ha ezek a kölykök nemkellenek senkinek? mennek a menhelyre?? 1 millió gazdátlan kutya van az országban , aki csak arra vár, hogy valaki vigye haza és szeresse. Erre te még tovább gyarapítod a számukat. hát gratulálok.
2010. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ezt azért normálisabban is le lehetett volna írni(előttem kommentelőnek)
2010. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen keverékek, és hol laksz?
2010. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én az enyémeket elajándékoztam (csongrád megyébe nagy rájuk a kereslet)
2010. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyszer már írtál olyan kérdést ma, hogy "kinek kell tacskó kiskutyák"? És írtunk rá példákat is,hova add föl!
2010. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
nem, nemfogom normálisan leírni mert kiborít.a menhelyen önkéntesként nemegyszer elsírom magam, hogy mennyi a buta, felelőtlen ember. a kérdező pedig igenis FELELŐTLEN ! nem a kutyákat kéne börtönbe( = menhelyre) adni, hanem az ilyen abnormális figurákat mint a kérdező. aztán néha bedobni neki egy csontot !lelehet pontozni.
2010. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
mert aki olyan felelőtlen , hogy nem ivartalanítja a kutyáját, és lesz egy alom kölyök, az biztos vagyok benne ha nemtalál nekik gazdát akkor leadja a menhelyre ! pfujjj velejéig rohad az emberiség.
2010. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igaza van a kedves második válaszolónak, de nézd, ha már itt vannak, nem ezzel kell foglalkozni, hanem azzal hogy hogyan tudja elajándékozni jó helyre a kiskutyákat.


Kedves kérdező, én mindenképpen azt ajánlom neked, hogy hirdesd meg a lehető legtöbb kutyás oldalon, de SEMMIKÉPPEN SE KÉRJ PÉNZT ÉRTÜK! Nyomtass ki hirdetéseket, ragaszd ki a városban stb.. Ha valaki esetleg megnézné a kutyákat, igényes körülmények között fogadd, a kiskutyák legyenek rendben, ne legyenek piszkosak, stb.


Mivel azt írtad, hogy most születtek, írnék neked egy pár tanácsot, mivel tenyésztő vagyok, és már van némi gyakorlatom ebben. Nagyon figyelj a kölykökre, és főleg a kutyamamára. Legfőképpen a táplálására. Nem tudom, mit kapott eddig, de mindenképpen duplázd meg az adagját, hogy tudjon miből szoptatni. Valamint kismama táp beszerzése is ajánlott, kismama vitamin, zöldségek, husik, stb. Ilyenkor nagyon fontos az anyatej is jó minőségű legyen, amit a kicsik szopnak.

A kicsik mikor már ehetnek szilárd kaját is (úgy körülbelül 3-4 hetes korukra már biztosan kell enniük), rögtön szoktasd rá őket a száraztápra, természetesen fokozatosan, ne rögtön azzal kezd, hanem pl husival stb.. Nagyon fontos, hogy minőségi kutyatápra legyenek szoktatva. Én a Royal Canin Starterre szavazok és mellette kiegészítő tejporra. De már ajánlották többen a Happy Dog Babydog-ját is, ezeknek utána tudsz nézni. A megfelelő szocializáció érdekében, hagyd hogy a kutyusok játsszhassanak egymással, amikor már nagyobbak lesznek, és a szülők majd minden konfliktust lerendeznek. Szerezz be nekik játékokat, minden érdekes, izgő-mozgó dolgot, ami felkeltheti az érdeklődésüket. Nagyon fontos az is, hogy köss a nyakukra valami szalagot, hogy már most megszokják a nyakörv viseletét. Az oltásokat mindig adasd be állatorvossal, és ami a legfontosabb! A kicsiket 3 hetente és az anyukát is 3 hetente féregteleníttetni kell!


Néhány tanács,amikor egy kutyát mondjuk sikerül elajándékozni, mivel veheted le a leendő gazdijelölteket a lábukról. Én minden kutyám mellé szoktam egy kis ajándékcsomagot adni. Ebben mindig van egy 1 kg-s táp, abból amire a kicsik rászoktak, egy nyakörv, és valami kis játék (én legtöbbször valami KIS MÉRETŰ plüssállatot szoktam), és egy csomag Denta Stix-et, felhívva a gazdik figyelmét a fogápolás fontosságára. Ez mindenképpen minden gazdijelöltnél nagyon be szokott jönni, ez a figyelmesség.. És nem drága, ha azt veszem.

1 kg-s táp: kb. 1000 ft

nyakörv: a legtöbb boltban kapható már ilyen kis méretben 300 ft-ért is.

plüssjáték: kb 300 ft.

Denta Stix: 400 ft kb.

És ez 2000 ft úgy körülbelül/kutya.


És még örülhetsz akkor, hogyha sikerült gazdihoz adnod őket!


PÉNZT SEMMIKÉPPEN SE KÉRJ ÉRTÜK!!

2010. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

igen feltettem egyszer már de mire vissza jöttem letörölték így nem igazán tudtam elolvasni hogy miket írtatok

az anya és az apa is tacsi az anya szálkás szőrű az apa drótszőrű

ajándékba adom őket nem kérek pénzt értük.

Azért történt meg ez a kis baki mert párom nem figyelt a kutyára,nekem nyáron eltört a lábam így nem igazán voltam házon kívül,párom jelentette be hogy vannak kiskutyák.

megpróbálom elajándékozni különböző oldalakon de eddig még csak ketten jelezték hogy kell kiskutya.Sajnálom nem volt tervben és nem az a kis pára tehet róla hogy megszületett,hanem mi a gazdái.

2010. nov. 1. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!