Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek-e kutyaszállító boxot...

Vegyek-e kutyaszállító boxot golden retrivernek?

Figyelt kérdés

Nemsokára gazdi leszek. Most még csak 8 hetes. Sokat utazom autóval, és szerintem gyakran fogom magammal vinni. Hogy szoktatok kutyát szállítani? Kell box? Vagy csak pokróc, póráz, stb...

Köszi!


2010. nov. 1. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó ha van kéznél egy szállító-box, főleg ha egyedül utazol a kocsiban és így egyértelműen te vezetsz, mert a kutya megzavarhat és balesetveszélyes lehet. De ha van melletted valaki, szerintem elég egy pokróc.
2010. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom vegyél szállító boxot, mert elterelheti a figyelmedet a kiskutya. Ha sokat utazol később is egy nagyobb vasketrecnek szoríts helyet a csomagtartóban. Remélem elég nagy autód van hozzá - nem egy Ford Ka -, mert akkor egy autócserének is elébe nézel hamarosan. Nem tudom mekkora távolságokat teszel meg naponta, de néhány óránként meg kell állnod majd. Hozzáteszem, ha a nap nagy részét autóban töltöd nem a legjobb választás egy goldi. Egy pici társasági kutya, sokkal jobb választás lett volna, de utólag már mindegy.
2010. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 1. 19:22
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem akarom minden nap hurcibálni, de Debrecen és Tatabánya a család két központja... Így azért lesz, hogy megyünk...

Célszerűbb lenne inkább most egy kisebb használt boxot venni és lecserélni, vagy rögtön a véglegeset vegyem meg?

2010. nov. 1. 19:25
 5/12 A kérdező kommentje:

Ja, és hogy miért golden... Megfontolt döntés.

gyerekekkel fogok vele dolgozni. Nem csak hobbykutya lesz... Komoly terveim vannak vele. Erre meg úgy tudom, hogy ők a legalkalmasabbak.

Amúgy meg gyönyörűek... :)))

2010. nov. 1. 19:28
 6/12 anonim ***** válasza:
19:21 vagyok. Ilyen nagy méretű kutyánál ez többszöri beruházás, ne vedd meg azonnal a véglegeset (kivéve ha van rá elég felesleg pénz). Soha ne vegyél a méreténél sokkal nagyobbat, mert egy túl méretezett (nagy) ketrecben megtanulja, hogy az egyik sarkába elvégezheti a dolgát nyugodtan. Amúgy minden kutyának megvan a tisztaság igénye. Nem fog maga alá csinálni, ahol fekszik.
2010. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes most venni egy akkora boxot, amekkorában később is elfér. Ha eleve úgy szoktatod, hogy a box a helye, akkor szépen meg fogja tanulni, hogy ott van biztonságban, ott van otthon. Onnantól kezdve a kocsiban is nyugodt lesz, ha nem otthon alszotok is el van benne, de ha rendezvényre mentek, akkor is nyugodtan be tudod küldeni oda pihenni.


Nagyon drágák a boxok, úgyhogy én már csak ezért sem vennék többször.

2010. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is goldenem van (mi is gyerekekkel dolgozunk :-), tudom, hogy nem ez a kérdés :-), de gratulálok a döntésedhez - kutyában és munkában egyaránt, sok sikert hozzá!)

Nekünk a biztonsági hám+póráz (ami a biztonsági övként becsatolható) is nagyon jól bejött. Nagyon nyugodtan, szépen utazik.

2010. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sacuska ***** válasza:
nem kell semmi a kocsiban is nagyon jól érzik magukat az enyém is főleg ha kidughatják a fejüket és fújhatja a fülüket a szél XDXD
2010. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Jó az egy dolog hogy te így csinálod, láttam már olyat is aki a bolognese kutyával az ölében vezetett. Aztán egy jó autóbaleset és teljesen máshogy látják a világot.
2010. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!