Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok neki szőlőt és almát?...

Adhatok neki szőlőt és almát? Yorki

Figyelt kérdés

1 hete kaptam meg a yorkim aki most 5 hetes lesz:)

adhatok neki szőlőt és almát?

tegnap adtam neki és nagyon izlett neki,ma is fogok enni szőlőt.adhatok neki?:)

12/L


2010. nov. 2. 13:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
A szőlő mérgező a kutyának. Bele is halhat.
2010. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
6%
Adhatsz, de elég neki 1-2 szem.
2010. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Wazz, 4 hetesen hoztátok el az anyjától és testvéreitől??? Hülyék vagytok ti és azok akik szaporították??? Ne csodálkozz majd, ha nem fog tudni kommunikálni a kutyákkal, ha antiszociális lesz. Idióták!


A szőlő mérgező a kutyák számára, pláne a yorkinak a kis testtömege miatt.

2010. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
:O de már adtam neki..
2010. nov. 2. 13:25
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

"Szőlő és mazsola

Kutyáink számára felesleges, és bizonyos, arra érzékenyen reagáló ebek esetében mérgező hatású is lehet ez a gyümölcs. A szőlő vagy mazsola fogyasztását követően néhány esetben heveny veseelégtelenség kialakulását figyelték meg kutyákon. A méreganyag pontos azonosításával, és a halálos adag mennyiségének meghatározásával még adós a tudomány. Az eddig összegyűlt tapasztalatok alapján a kutyák számára a testtömeg kilogrammonként elfogyasztott 30 g szőlő, illetve a 11-30 gramm mazsola/ testtömeg kg adagban már veseelégtelenséghez vezethet. A gyümölcs fogyasztását követő 24-72 órában jelentkeznek a tünetek, a veseműködés teljes leállása esetén a betegek elpusztulnak.


Mivel a méreganyagot nem sikerült még beazonosítani, az ellenszer sem ismeretes. Szőlő vagy mazsola okozta mérgezés esetén az állatorvosok tüneti kezelést alkalmaznak, főként a vese működésének támogatásával, serkentésével.

A megelőzés jelenti a védekezés lehetőségét. Emberi közreműködés nélkül kedvenc kutyáink ritkán juthatnak szőlőhöz, mazsolához pedig egyáltalán nem. A gazdik felelőssége, hogy ezektől következetesen távol tartsák kedvenceiket."


(www.vadaszkutya.hu)

2010. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
nem akarták még odaadni deeee én akartam nagyon aztán mondták hogy akkor oké elhozhatom
2010. nov. 2. 13:26
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem adsz neki többet nem lesz baja. Ennyi.

Inkább azon izguljál, h milyen viselkedési problémái lesznek a kutyádnak a korai elválasztás miatt.

2010. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Akkor te nagyobb hülye vagy, de azokat sem nevezném hozzáértőnek akik egy kis taknyos könyörgését előbbrevalónak tartják mint a kutya érdekeit.
2010. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
de az osztálytársaim is már tök várták hogy mikor fogják látni,és ha még csúszik 2 hetet akkor még később láthatják..ezért is akartam
2010. nov. 2. 13:37
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Ennyire hülye nem lehet még egy 12 éves sem.....

Szánalmas, idióta vagy, neked plüsskutya kellett volna.

MÉg az első oltását sem kapta meg, normális vagy??

2010. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!