Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok neki szőlőt és almát?...

Adhatok neki szőlőt és almát? Yorki

Figyelt kérdés

1 hete kaptam meg a yorkim aki most 5 hetes lesz:)

adhatok neki szőlőt és almát?

tegnap adtam neki és nagyon izlett neki,ma is fogok enni szőlőt.adhatok neki?:)

12/L


2010. nov. 2. 13:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg, végülis az osztálytársaid fontosabbak, minthogy pár héten múljona kutya egészsége és szocializáltsága a következő 15 évben.


Szőlőt inkább ne adj neki, sőt egyelőre leginkább semmi mást, mint kifjezetten bébi kutyának való tápot, esetleg tápszerrel keverve.

2010. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

Basszus, ááááá, azért mert Te már "nagyon akartad" képesek voltak egy 4 hetes kiskutyát elszakítani az anyjától?

Fú de hülye emberek vannak... Még legalább 5 hétig az anyja mellett lenne a helye!

De ne haragudj, Neked meg tudod mi való? Még a plüss kutya sem! Volt itt egy kérdés pár hónappal ezelőtt, egy hasonló okos kislány szőlővel etette a pár hónapos yorkiját, és másnap a kutya az állatkórházban elpusztult, nem tudtak rajta segíteni! Megmérgezte azt a szerencsétlen kutyát!


Te mit gondolsz, mit kaptál? Egy csirkét??? A kölyökkutyát kölyökkutyának való táppal kell etetni!

Nagyon okos szüleid vannak, hogy kutyát vettek neked....

2010. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy 4 hetes kutyát adtak oda??? Az tudod milyen? Mintha egy 2 hónapos kisgyereket elvennének az anyjától!


Egy kutyának nem kellenek ezek a baromságok, mint a szőlő! Vegyél tápot, áztasd be neki, és azt kell ennie! Ha majd lesz 6-7 hónapos, akkor adhatsz neki pár falat almát, de a szőlővel kinyírod.

2010. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Jajj ne mondjátok már, hogy ti 12 évesen csupa felelősségteljes és reális döntést hoztatok...Mert biztos, hogy nem. Felnőttként könnyű beszólogatni.

A kérdezőnek tényleg nem kellett volna elhozni ilyen korán azt a kutyát, de elsősorban az a hibás, aki ennyi idősen eladta. Remélhetőleg tanult a dologból és legközelebb megvárja, míg 8-9 hetes lesz a kutya.


Kérdezőnek:

almát nyugodtan adhatsz neki néha (persze ne ez legyen a fő tápláléka, hanem "nasiként" lehet adni), a szőlőt inkább kerüld. Egyelőre pici kutyáknak való eledelt kéne neki adni. Pl. ezt. Nem a legolcsóbb, de egy kölyök yorkienak sokáig elég lesz.

[link]


Olvasgass kutyás könyveket vagy majd vidd el kutyaoviba, hogy megtanuljon dolgokat és kijöjjön más kutyákkal, emberekkel. Ez ennél a fajtánál különösen fontos, mert makacs, önfejű kutyák (a kinézete ellenére).

2010. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Én viszont igenis föl vagyok háborodva!

Elsősorban arra, aki 4 hetesen oda adta azt a kutyát.

Másodszor pedig a kérdezőre is haragszom. Ha nincs benne felelősségtudat, akkor ne vegyen magához élőlényt.

Ő hisztizte ki, hogy ennyi idősen elhozhassa a kutyát azért, hogy az osztálytársai lássák!? Jó hogy nem azt írta, hogy levitték sétálni.

Amíg az én kutyámnak nem volt meg minden oltása, nem is nagyon szerettem, ha idegenek jöttek hozzánk. Tudom, hogy kutyáról van szó, de kölyök, akinek még nagyon gyenge az immunrendszere! Egy embergyereket sem engedsz mindenkinek simogatni.

És hülyeség, hogy nasiként almát kell neki adni. Úgy meghajtja a kutyát, hogy aztán rohanhatnak vele az ügyeletre.


Mellesleg ismerek ilyen idős kislányt, aki a legnagyobb felkészültséggel neveli másfél éve a kutyáját. Ehhez csak fel kell fogni aggyal, hogy élőlényről van szó.

2010. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Szellő lány!


Ha tudnál olvasni, látnád, hogy nem azt írtam, hogy almát KELL nasiként adni, hanem azt, hogy LEHET és, hogy NÉHA. Kár, hogy nem tudsz szöveget értelmezni.

Ráadásul nem kell egyszerre 1kg-ot adni, elég egy negyed alma is.(Mellesleg az Acana Lamb@Apple-ben is van alma és tudtommal ezzel etetsz, mindenhol reklámozod).


És igen, vannak olyan fiatal lányok, gyerekek, akik felelősségteljesen nevelnek fel egy kutyát, de attól még, hogy most hülyeséget csinált a kérdező, még nem jelenti azt, hogy rossz gazdája lesz a kutyának 10-15 éven keresztül. Valahol el kell kezdeni, tény, hogy utána kellett volna olvasni dolgoknak, de ezt még be tudja pótolni.

2010. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%

NE ADJON EGY 5 HETES KUTYÁNAK ALMÁT! Ez a kutya még 1 hete anyatejen élt!

Amúgy szerinted miért van az, hogy a Lamb and Apple felnőtt kutyáknak való táp?

2010. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

JÓ OKÉ MEGÉRETTEM NA...............

és amugy meg köszönöm annak aki normálisan válaszolt!!!!!!

nem adok neki szőlőt ,és almát NÉHA .

2010. nov. 2. 20:34
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akartunk, de azt tudnod kell, hogy a kutyád elképesztően fiatal, nem kellene, hogy nálad legyen. De ezen már kár rágódni. Szorítok, hogy ne legyen semmi baja a későbbiekben.

Állatorvosnál már voltál vele? Bár talán ennyi idős korában még inkább azt kellene, hogy házhoz kihívni a dokit...

Figyelj, inkább kérdezz, mielőtt bármit csinálsz vele, amiben nem vagy biztos. Ha ezt a kérdést ma nem írod ki, és szőlőt adsz a kutyádnak, akkor jó eséllyel már nem élne holnap.

2010. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

köszönöm köszönöm

szerencsére kérdeztem.

még nem voltunk orvosnál mert anyukám nem ért rá. de majd mondom neki hogy akkor hívjuk ki.

én azt hallottam 3 hetes kortól szabad elhozni a kutyákat...

2010. nov. 2. 23:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!