Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes németjuhász kölyök,...

6 hetes németjuhász kölyök, mi baja lehet? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Nov. 1-én vettem egy fajtiszta nj kölyköt, kertes házban lakom s egyenlőre a kazánházba költöztettem be mivel ott meleg, védett helyen van, de az a baj vele hogy már a 2. éjszaka vonyít. Amíg kinn van nappal addig nem, s akkor sem ha leviszem s ott vagyok mellette, de mihelyst otthagyom s ráoltom a lámpát elkezd "sírni". Nagyon sajnálom, nem tudom h még szokatlan-e neki vagy egyáltalán rossz helyen van ott? Gondoltam h a teraszon is aludhatna (ott közelebb is van a bejárathoz ill. hozzám) de az nyitott s elég hideg éjszaka.

Mit gondoltok mi lenne neki a legjobb?


2010. nov. 2. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jó megoldás a kazánház. Egyik ismerősöm is oda költözteti be az amstaffját télre. Viszont abba is gondolj bele, hogy egy 6 hetes kölyök kutya még nagyon pici, most lett elszakítva az anyjától, én szinte biztos vagyok benne, hogy azért nyüszít, mert fél. Idővel megszokja. Én biztos nem bírnám hallgatni, megszakadna a szívem.
2010. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Énis arra gondolok h fél mivel még idegen, sajnos a házba semmiféleképpen nem hozhatom be mivel nem szeretném beszoktatni.
2010. nov. 2. 20:40
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

A legjobb megoldás amit tehetsz, az az hogy nem figyelsz rá. Ha nyüszít, te pedig rohansz ki rögtön, akkor ezt egy idő után megfogja szokni, ezt pedig nem szabad. Azért csinálja ezt, mert még szokatlan neki, új helyre jött, elszakítva az anyjától. Pár nap és megszokja, nyugodj meg. A lényeg hogy hagyd, ne menj ki hozzá, majd abba hagyja ha megunta. Tudom hogy szívtelen, de ez a kutya érdeke is, hidd el.

Remélem tudtam segíteni

2010. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

1 nem fajtatiszta, legfeljebb szaporítótól vett fajtajellegű keverék...ha fajtatiszta lenne, akkor lenen tk-ja és még 2 hétig az anyja mellett lenne

2 ha az anyja mellett lenne akkor nem vonyítana = sírna a szerencsétlen

2010. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
s szerinted meddig kellene az anyja mellett lennie hogy ne vonyítson?
2010. nov. 2. 21:02
 6/13 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló:

én 8 hetesen hoztam el a fajtatiszta német juhász kutyámat, és érdekes módon mégis vonyított ha egyedül hagytam este.

Talán nem azért mert el lett szakítva az anyjától? De igen, azért.

6 hetesen egyébként tényleg nem a legjobb ötlet elhozni, de ilyenkor már megkapja az első oltását.

Én voltam a 2. válaszoló

2010. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jah és még annyit hogy a törzskönyv és a fajTAtiszta kutya nem minden esetben függ össze.

Vagy úgy gondolod hogy törzskönyv nélkül nincs fajtatiszta kutya?

Szerintem gondold át még egyszer.:)

2010. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
igen, ezzel én is maximálisan egyetértek: egy kölyökkutya csakis azért vonít, mert szaporítóktól származik! jesszusom... egyébként ez teljesen normális, az én kutyám mondjuk nem sírt, de a kölykök szoktak. Az fontos, h ne menj hozzá ki mindig, mert megszokja, hogyha sír akkor a gazdi máris ott terem.
2010. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Csak 2 nap? Még fog sírni, mert pár napja szakítottátok el a szüleitől, tehát nagyon egyedül érzi magát, ezért amint elmész, sír. Velünk ugyanez volt, de mi azért vittük be a lakásba, mert nagy kertünk van egy kis tóval és féltettük, hogy beleesik, vagy valami baja lesz, ezért csak reggelente engedtük ki, és akkor nem sírt. Azt hiszem 1 hónapig volt kb. bent és kb. az utolsó 4 napban nem sírt, ráadásul az első hétig vele aludtam, úgy értem, egy kis szobában volt, mikor hazahoztuk én voltam az ágyon és ő pedig a szobában szabadon,de ez csak az 1. napon volt, utána pedig, már nem volt szabadon, hanem egy nagyobb ketrecben. Így aludtam vele, aztán már egyedül volt a kis ketrecében, de mivel annyira sírt, ezért kiengedtük, és újra szabadon volt(1 hét telt el mire rájött, hogy hiába van nagyobb helyen, a gazdi úgy sincs ott és ezért újra sírt. Szép lassan megfogja szokni, de az első héten még biztos sírni fog. Ha jól érzi magát kint, akkor szerintem maradhat kint, de azért figyelni kell, hogy fázik-e. pl. kirakod egy órát, és megnézed, hogy fázik-e, de kint is maradhatsz vele. Ahol ő érzi jól magát, mondjuk a németjuhászoknak nem hosszú a szőre, tehát szerintem fázni fog, de ez tőle függ. Én inkább tartanám bent minthogy megfázzon. Mi egészen 3 hónapos koráig adtunk neki egy pokrócot, és azon aludt.Szép lassan, fokozatosan, majd hozzá kell szoktatnod az egyedülléthez, mert különbem mindig sírni fog.

Remélem segítettem. :D

2010. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok, és még annyit, hogy az tényleg fontos, hogy ne menj ki rögtön ha sír. Mondjuk mi se mentünk ki,mindig, ilyenkor elég kitartóan végigsírta az éjszakát, de az utolsó pár napban rájött, hogy fölösleges. Sőt olyan is volt, hogy az egyik héten nem sírt, és utána megint, de az utolsó héten kezdett rendszereződni.Szerintem nem attól sír mert szaporítótó vettétek, igaz 6 hetesen még nem szabadna elszakítani az anyjától, de melyik kutya nem sír, hogyha elszakítják az anyukájától.

Mi 8 hetesen hoztuk el, és mégis sít.

2010. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!