Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék mindent tudni a...

Szeretnék mindent tudni a kutyákról (? )!

Figyelt kérdés

A kérdés alatt nem a tartást értem, vagy a tanítást, hanem inkább a viselkedésüket, az ösztöneiket.

Mit miért csinálnak? Mire képesek a gazdájukért? Mit szeretnek a legjobban(enni,játszani)? Mi befolyásolja a viselkedésüket stb.

Ha valaki tud ilyesmi válaszokat adni, annak nagyon örülnék. Szeretném minél jobban megismerni a kutya életet, szokásokat, viselkedést.

Köszönöm előre is:)


2010. nov. 2. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Örvendünk, de ezekről több száz oldalas könyvek szólnak, szóval a könyvtárban tájékozódhatsz, mert ember nincs aki mindent:P leír ide neked.
2010. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nem lehet sajnos röviden válaszolni.

Az eltén például több kurzus van csak a kutyákról/kutyafélékről. Itt az etológia tanszék kutyás honlapja: [link] a kutatásokat, publikációkat megtalálod, de legalább a címeket biztos, ami alapján keresni tudsz. Angol tudás erősen ajánlott. Rengeteg könyv is megjelent a témában.


Ha valami konkrét dologra vagy kíváncsi, kérdezz nyugodtan, de úgy általánosságban a kutyákról és viselkedésükről ezer-oldalakat lehetne írni

Amit ajánlani tudok: Csányi Vilmos:Bukfenc és Jeromos című könyve, és a Kutyagondolatok nyomában

2010. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nos igen, igazatok van. A neten már elolvastam egy-két könyvet, de úgy éreztem nem elég, ezért tettem fel ezt a kérdést.

Köszönöm a linket második válaszoló, és a könyvajánlást is:)

Utánanézek mindenképp:)

A kérdéseim elég alapvetőek:

Mit csinál a kutya amikor tiszteli a gazdáját? Hogyan tudom szorosabbra fűzni a kettőnk kapcsolatát?

előre is köszönöm válaszod(:

2010. nov. 2. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mit csinál a kutya amikor tiszteli a gazdáját?"

Minden parancsot teljesít, figyeli a gazdája jelzéseit, tulajdonképpen ha falkavezérnek tekinti, akkor mondhatjuk, hogy 'tiszteli' a gazdát, bár a kutyáknál konkrétan nem beszélhetünk ilyesmiről, mert a tisztelet egy elvont fogalom, és a kutyák nem tudnak így elvonatkoztatni.

A kutyával való kapcsolatot szerintem szorosabbra fűzheti sok játék, az együtt töltött idő, és szerintem az is, ha a te szobádban alszik (de ne az ágyban, mert alacsonyabb rangú falkatag sosem alszik a vezér alvóhelyén)

2010. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Az írásod szerint akkor tisztel a kutyám, remélem így is marad :)

A házba nem igazán kivitelezhető, hogy bevigyem, ugyanis egy nagy német juhászról van szó, és a másik ok hogy nem is engednék :)

De megpróbálok minél többet játszani vele, szerintem elég sok időt töltünk együtt, aminek én is nagyon örülök.

még egyszer köszi h válaszoltál :)

Várom még az esetleges válaszokat!

2010. nov. 2. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

nézelődj errefelé is, sokmindent megtudhatsz a kutyákról

2010. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!