Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennel? Miért kerül olyan sokba?

Kennel? Miért kerül olyan sokba?

Figyelt kérdés
Miért kerül olyan sokba egy tenyésztőtől egy golden retriver????
2010. nov. 3. 09:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ne kelljen már minden héten újból leírni! Használd a keresőt!


Amúgy meg: [link]

2010. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ilyen kérdés még nem is volt.
2010. nov. 3. 09:25
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem, de egy rakás olyan kérdés van, minthogy hol vehetnék olcsón fajtiszta yorkiet/ westiet stb.
2010. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Azért, mert ott a legjobb és legszebb kutyákat pároztatják, egészségügyi szűrésre viszik őket, kiállításokra stb.
2010. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

De pl.: én akarok egy egészséges kutyát de nem ilyen kiállításokat nyert kutyától hanem egy családi környezetből

akkor már nem lenne olyan drága.???

2010. nov. 3. 09:38
 6/22 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelműen nem, de ha akutyust versenyekre akarod vinni akkor mindenképp kennelből vagy tenyésztőtől vedd
2010. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Családi környezetben általában nincs törzskönyv, nincs tenyésszemle, nincsenek szűrések. Innentől nem lehetsz biztos sem abban, hogy hordozza a fajtajellegeket, sem abban, hogy nincsenek örökletes betegségei.


Tehát az a minimum, hogy szűrések, és tenyésszemle meg törzskönyv legyen, de ha ez meg van, már akkor is elég drágára jön ki egy kutya.


Nézd meg a linket, amit az első küldött.

2010. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem border colliem van kennelből 100 000 Ft volt... És nekünk is családi kutya. Nem vissük kiállításra... Agilityzek vele.

Szaporítótól simán megveszed 30 000 ft.

Egy golden meg még annyi sem...

Egy kennelből kb. 100 000 Ft ha jól tudom. Szaporítótól 20 000 Ftért hazaviszel egyet.

De én tenyésztő párti vagyok.

Azért drága, mert rengeteg szűrésen megy végig,tenyészsemlék, kiállítások miatt. Törzskönyvnek is ára van. Szerintem jobban megéri egy törzskönyves kutya kennelből, aki 15 évig melletted lesz, és egészséges marad. Mint egy szaporítótól vett kutya, akit havonta viheted állatorvoshoz mert megint beteg, vagy epilepszia,ideggyengeség, diszpláziák . És utánna még többe kerül a szaporított kutya, mint egy egészséges kennelből származó kutya.

Ismerek valakit, hazavitte a kutyáját, persze a szaporítónál nem kapott meg semmilyen oltást. Hazavitte, infúzióztatni kellett szegény kutyát, kis esélye volt az életre, de életben maradt. (és már megint vannak kiskutyáik.)

Van egy staffordshire terrierem, szaporítótól van, viszont úgy, hogy véletlen jött össze a kutyus (2 kutya össze volt zárva, és megtörtént a baj). Családi környezetben,szocializálva adták ki őket, minden oltással, Acanat kaptak. De a kölyköknek ára is volt.

Azt mondta, többet nem lesz kölyke a kutyájának, mert sokat szenvedett azzal a 10 kölyökkel is. És így is kisebb a kelleténél. A kölykök gyönyörűek...

Szerintem csak jobb egy lelkiismeretesebb gazd

tól venni kutyát, mint egy szaporítótól. Viszont a kutyám anyjának a gazdájával sem értek egyet, mert nem tudom miért nem figyelt oda a tüzelésre...

2010. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. nov. 3. 09:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Jelentem én is már több pénz hagytam az orvosnál örökletes dolgok miatt, mint amennyiért jó kennelből vehettem volna.


Na meg a fajtatiszta kutyának az lenne a lényege, hogy tudod milyen tulajdonságokat várhatsz tőle. Ehhet képest tele az ország beagle-ökkel meg vizslákkal, akik a labda után se néznek, labradorokkal, akiknek instabil az idegrendszerük és harapnak, agarakkal, aki nem szeretnek futni, stb. Ezt mind a szaporítók áldásos munkájának köszönhetjük.

2010. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!